علیه فمینیسم اپورتونیست:
مسیح علی‌نژاد و حواریون او
- اخبار روز

نظرات دیگران
  
    از : peerooz

عنوان : تصحیح و پوزش
گرچه این مقاله از صفحه اول به بایگانی رفته است, جهت اطلاع مراجعین آینده, من در آخرین کامنت, اشتباهی را مرتکب شدم که موجب شرمساری ست و سر کار علیه نسرین ستوده را بجای لنگرودی, لنکرانی ذکر کردم. این اشتباه از آنجا ناشی شد که ایشان بیشتر به نسرین ستوده معروفند تا ستوده لنگرودی و من در کامنت هایم این نام را بکار بردم تا اصل گیلانی ایشان را در برابر اصل مازندرانی هایی قرار دهم که در این کامنت ها مورد گفتگو قرار گرفته بودند که در کشور "کثیرالمله" ایران, از دو ناحیه مجاور و از نظر اتنیکی بسیار به همدیگر نزدیکند و من نا خود آگاه این خطا را مرتکب شدم و بسیار متاسفم.
٨٨۵٣٣ - تاریخ انتشار : ۲٣ بهمن ۱٣۹۷       

    از : گیله مرد

عنوان : به جناب پیروز
من در جواب شما و دو نفر دیگر در زیر با نظرشان خطاب به من حتی دو بار جداگانه کامنتهائی ارسال کردم که منتشر نشدند وگرنه پی میبردید که دچار چه اشتباهات فکری هستید. عجب سایت باحالیه اخبار روز که مجال گفتگو نمیدهد؟ یا شاید قرار است فقط نظرات نزدیک به خودشان روی سایت بیاید؟ بنابراین جناب پیروز بحث ما متاسفانه خفه شد و نمی تواند ادامه پیدا کند. در ضمن همشهری مبارز نازنینم خانم نسرین ستوده لنگرودی است نه لنکرانی. بجای دلخور شدن درست اندیشه کنید و صف خودتان را از رژیم ملاها جدا کنید نه آب به آسیابشان بریزید. نظر دادستان کل رژیم و عصبانیتش از این دیدار را حتما بخوانید که چقدر مشابه نظر شماهاست که به مسیح علینژاد انتقاد میکنید. همین! سخن کوتاه وگرنه همین کامنت هم منتشر نمیشه؟
٨٨۵٣۲ - تاریخ انتشار : ۲٣ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : Cult
پس از صرف ده من قهوه و قلیان کسی نمی پرسد که فاتحه کیست؟ پس از این همه گفتگو, کسی از حواریون حتی ذکری از نام سرکار علیه نسرین ستوده لنکرانی نکرده است, تقدیر پیشکش. در حوالی ما به این میگویند Cult.
هرچه هست ".... چونکه فقط آلت تناسلی مذکر دارند "مرد" خطاب میشوند!" و "البته افزایش فشارهای آمریکا را بایستی مدیون فعالیت همین ایرانیهائی که در کاخ سفید رفت و آمد دارند" دانست و یا ".....از سر حسادت است نه اختلاف نظر. ......صف کشیده اند که کفش ترامپ و پمپئو را بلیسند.....". تا آنجا که به من و بسیاری دیگر مربوط است ممنون, "من نیم در خور این مهمانی" .

و این هم معنی Cult برا ی آنها که "در کاخ سفید رفت و آمد دارند" و احتیاجی به ترجمه ندارند:

a system of religious veneration and devotion directed toward a particular figure or object.

a misplaced or excessive admiration for a particular person or thing.
٨٨۵۱۷ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : ف فرشیم

عنوان : تشکر از باران آذرمینا
با تشکر از باران آذرمینا که حق مطلب را بیان کرده است.
٨٨۵۰٨ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : پولاد

عنوان : چرا به اصلاح طلبان امیدی نیست؟ (۲)
شاهد حرف من در کامنت قبلی از غیب رسیذ. ببینید حسین ذهباشی اصلاح طلب سابق چه می گوید: «‌‎دشمنی خیلی از اصلاح‌طلب‌ها با ‎مسیح‌علینژاد از سر حسادت است نه اختلاف نظر. سقف آرزوی خیلی‌هایشان مصاحبه یا گفتگو با رسانه‌های وابسته به سعودی است و حالا از اینکه می‌بینند یکی از کنار دست‌شان به جایی رسیده که با‌ وزیر خارجه آمریکا به تنهایی دیدار می‌کند،‌ دارند دق می‌کنند.» گفتم که این آقایان (وصد البته برادران اصولگرای ارزشی شان) صف کشیده اند که کفش ترامپ و پمپئو را بلیسند. تنها اختلاف شان هم بر سر نوبت در صف است.
٨٨۵۰۴ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : امیر ایرانی
با تشکر از جناب امیر ایرانی جهت کامنت مختصر و مفید ایشان در باره جنسیت. در این گفتگوهاست - نه در مقاله- که مطلب حلاجی میشود و نقص ها بر طرف میگردد. نشریاتی که کامنت نمی پذیرند و یا سانسور سخت دارند و کامنت های مخالف و منتقد را منتشر نمی کنند,"خود گوی و خود خندند" و "در جهل مرکب ابد الدهر بمانند".
٨٨۵۰۰ - تاریخ انتشار : ۲۲ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : نکته های دیگر,
به فرض سرکار خانم مسیح علی نژاد از روی حب وطن پرستی و مبارزه خستگی نا پذیر جهت سقوط جمهوری منحوس اسلامی از راه دور, با وزیر امور خارجه ابر قدرت دنیا ملاقات کرده و توصیه های لازم را به ایشان نموده, و امید که جناب وزیر هم پذیرفته باشند, خب دیگر این سر و صدا و سور و سرنا و انتشار عکس ملاقات ظریف با وزیر امور خارجه جهت مقایسه برای چیست؟ که تنها من نیستم و دیگری هم همین کرده است؟ که حواریون از کوشش های خستگی نا پذیر آگاهی یافته و قدر دانی نمایند؟ یعنی همان کاری که ترامپ هر شب و روز با تویتر های متعدد برای نگهداری مشتاقان, نوید ادامه مبارزه با مخالفین را میدهد؟".

و یا اینکه اصلا ما ۳ -۲ میلیون نفری - که "طبق معمول سنواتی" سوراخ دعا را عوضی میگیریم - بجای پشتیبانی و قدردانی از علیا مخدره نسرین ستوده لنگرودی و دیگران, شب و روز در اینترنت "لایک" میزنیم و قربان صدقه میرویم در خطا ایم و این ربطی به سر کار خانم علی نژاد ندارد! ایشان وظیفه خود انجام میدهند!
٨٨۴۹٨ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : امیر ایرانی

عنوان : زن، زن است و مرد، مرد. مردانه دانستن کار ارزشمند یک زن نشان از نگرش اشتباه به جنسیت است
جناب گیله مرد خطبه ای را با غرایی خاصی قراء کرد و گفت
ترامپ چه کرد و چه خواهد کرد و ما چه باید بکنیم و با همراهی با او چه خواهیم کرد.
که پرداختن به در خواست ایشان هم وقت می خواهد و هم دل و دماغ خاص که خیلی ها به این خواسته ها به دیده یک لطیفه می نگرند.
فقط می توان گفت وقتی ترامپیان افراد خاصی را برمی گزینند با انتخابشان پیامشان را هم می دهند و می گویند زیادی به من و ما دل نبندید که چیزی عایدتان نمی شود. بگذریم.
نکته ای در مورد مرد بودن یک زن
جنسیت هر فرد نه برای او افتخار می آفریند و نه سرشکستگی.
نوع کردار و گفتار است که ارزش زن بودن و یا مرد بودن را می آفریند.
اگر یک جنس مادینه یک کار ارزشمندی را انجام می دهد دیگر اتلاق زن به این جنس مادینه، نشان از افتخار مندی است. که باید مواظب بود بخاطر کار ارزشمند به زن نگویم او یک کار مردانه انجام داده و او یک مرد است.
که این گفته نشان از دیدگاه جنس پرستانه است؛ که این رفتار تناقض پیدا می کند با ادعاهای مدافعیت از زن و ارزشمندی او.
٨٨۴۹۵ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : jalal m

عنوان : به حواریون خانم علینژاد
جناب گیله مرد چرا جو سازی می کنید.پیروز عبارت مربوط به تی ایجری را در گیومه آورده که نشان میدهد که وی چگونه دیدی به مسئله پوشش زنان دارد.مسئله استدلال های مقاله را رها کرده و طبق روش شناخته شده تان جنجال می کنید.این خانم به اصطلاح مبارز حقوق زنان تا آن اندازه بی پرنسیپ تشریف دارند که هر زمان براساس شرایط رنگ عوض کرده اند.آخر چگونه میتوان مدافع صادق حقوق زنان بود و در عین حال دست بدامن عنصر اوانجلست ضد زنی همچون ترامپ و پمپئو بود؟زمان زیادی از ملاقات باطبی با وزیر آزادیخواه آمریکا نمی گذرد.این حرکات تنها جزئی از سناریوی تنظیم شده یی استکه آشکارا در حال اجرا است.بوی کباب وبسیاری را آنچنان سرمست کرده که متاسفانه عنان اختیار از دست داده اند.
٨٨۴۹۲ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : مخالفت با مسیح علینژاد چرا؟
این کامنت را که برای سایت دیگری فرستاده ام, اگر اخبار روز اجازه دهد جهت اطلاع جناب گیله مرد و دیگران در اینجا نیز میآورم. کامنت در پاسخ به این سوال بود که "مخالفت با مسیح علینژاد چرا؟ " وپاراگراف آخر کامنت جهت احترام به پرسنده است که هم ولایتی و مدافع خانم علی نژاد میباشند و گرنه من معتقدم که علت عمده و اصلی مصاحبه و انتشار آن ناشی از فرصت جوئی و شهرت طلبی ست. ضمنا نکته مربوط به لوکزامبورگ جهت نقد دراز نویسی نوشته سرکار خانم زنگنه بود و جمله مناسب تری جهت نقل قول به نظرم نرسید. و از درازی اجباری کامنت عذر میخواهم.

عنوان مقاله:
مخالفت با مسیح علینژاد چرا؟
یکشنبه, فوریه ۱۰, ۲۰۱۹ - ۱۸:۲۲
peerooz ۱
The squeaky wheel gets the grease
در انگلیسی ضرب المثلی ست که در مورد ماشین آلات, " روغن و گریس, صرف چرخ جیر جیر کن و غژ غژ کن میشود". یعنی به چرخ های دیگر که بی صدا و یا کم صدایند گریسی نمیرسد. و این باز گوی حقیقتی ست که خانم نسرین ستوده لنگرودی " عضو کانون مدافعان حقوق بشر، کمپین یک میلیون امضا برای تغییر قوانین تبعیض‌آمیز علیه زنان، و انجمن حمایت از حقوق کودکان و وکالت پرونده‌های بسیاری از فعالان حقوق بشر، فعالان حقوق زنان، کودکان قربانیِ کودک آزاری و کودکان در معرض اعدام" که در ایران مانده و با داشتن دو کودک خرد سال بارها زندان رفته و صدمه دیده و مبارزه کرده و میکند و حقوقی هم از رساله های معلوم الحال نمیگیرد,۲ تا ۳ میلیون طرفدار اینترنتی ندارند و تمام این افتخارات صرف کسی میشود که شب و روزش صرف "نبرد از راه دور میشود".

نه تنها این, بلکه در زمانی که آمریکا و اتحادیه اروپا و ناتو و کانادا و دولت های دست نشانده در آمریکای لاتین, همگی تشریک مساعی نموده اند که برخلاف تمام قوانین بین المللی حکومت قانونی ونزوئلا را سرنگون کنند و از همین دولت ها دعوت شده است که در کنفرانسی در باره ایران تصمیم بگیرند و خانم مریم رجوی معلوم نیست با کدام پول در خیابان های پاریس تظاهرات میکند, یعنی در دورانی که جهان خواری, نه در خفا بلکه شمشیر از رو بسته است, مصاحبه با [وزیر خارجه] رئیس جمهور این کشور که فقط محتاج توصیه های ماست! و با افتخار عکس این ملاقات را که گویی "فتح هرات" شده است منتشر میکنند, به قول همان انگلیسی ها Something is wrong somewhere. و این "چیز بد" ممکن است مثلا بدی در قضاوت, فرصت طلبی جهت شهرت و چیزهائی در این ردیف باشد.
٨٨۴٨٨ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : گیله مرد

عنوان : سندی از کار پرثمر خانم علینژاد علیه جمهوری اسلامی!
سایت اخبار روز اگر کامنت دومی ارسالی مرا در جواب به جناب پیروز روی سایت میآورید لطف کنید این ادرس لینک برای دیدن برنامه اخیر خانم مسیح علینژاد را هم ضمیمه کامنتم کنید تا به چشم خود برخی ببینند که کار این خانم در افشاگری حکومت سرکوبگر ملایان تا چه حد موثر و مفید هست یا نه برخی که مدعی اند ایشان کور است و بی پرنسیپ! ممنون از توجه شما! آدرس دیدن ویدئو- ۶ دقیقه:

https://iranianuk.com/۲۰۱۹۰۲۱۰۰۰۵۷۳۸۰۰۵/چرا-علی-مطهری-زنان-بی-حجاب-را-لخت-مادرزاد-می-بیند-ویدیو
٨٨۴٨۷ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : گیله مرد

عنوان : در جواب به جناب peerooz
جالب اینجاست که بار دیگر برای توجیه سخن نسنجیده خودتان اینبار از زن مبارز روزا لوگزامبورگ نقل قول میکنید و اینبار تهمت "بی پرنسیپ" بودن به خانم مبارز مسیح علینژاد میزنید که ریشه در دیدگاه مردسالاری مختص مردان ایرانی امثال شما دارد! البته خیلی از مردان ایرانی چونکه فقط آلت تناسلی مذکر دارند "مرد" خطاب میشوند! حالا یک زن ایرانی آمده از بلندگوهائی که در اختیارش گذاشتند یا میگذارند در هر فرصتی از حقوق پایمال شده زنان کشورش "مردانه" سخن میگوید و داد و فریاد برمیاورد بجای اینکه حالا حمایت شود که اذهان جهان را روی حکومت و اسلام زن ستیز متوجه میکند و تشویق شود ولی متاسفانه بخاطر کج فکری یکسری مردان ایرانی " مردسالار" و برخی زنان ناآگاه و کم سواد مورد حمله و انتقاد قرار میگیرد که خوشخدمتی برای رژیم ملایان است چونکه آنها هم بخاطر همین شجاعت و مبارزه خانم مسیح علینژاد او را مدام به قتل و نابودی تهدید میکنند و آنچنان وحشتی از دهانی که مثل دهان این خانم باز شود دارند چونکه آبروی جنایتکاران اسلامی صاحب قدرت را روز بروز با افشاگری هایش و روشنگری هایش بر علیه رژیم ملایان بیشتر میبرد! چرا توجه نمیکنید روزا لوگزامبورگ در عصر دیگری زندگی میکرد و اگر در عصر امروز دریای رسانه های دیجتالی و آنالوگ و غیره زندگی میکرد حتما او هم از هر امکانی برای رساندن صدای برحق خودش برای آزادی زنان و برابری حقوقشان استفاده میکرد! همین کاری که مسیح علینژاد هم کرد و میکند و هیچ اشکالی هم ندارد در دامان آمریکای ها اینکار را بکند تا زمانیکه امتیاز امپریالیسم رسانه ها در دستشان است باید برای منافع ایران و حقوق زنان ایرانی استفاده کرد! جالب اینجاست که جنابعالی در دموکراسی آمریکا زندگی میکنند ولی آنرا ارتجاعی میدانید؟ لابد جمهوری اسلامی ملایان برای امثال شما دموکراسی ناب است و غیر ارتجاعی؟ ترامپ و کابینه اش هرچی هستند فعلا دارند مردم آمریکا را از طریق صندوق رای و اکثریت مردم آمریکا نمایندگی میکنند چیزیکه امثال شما در مورد رژیم همیشه جعل کننده ایرانی نمیتوانید مدعی شوید! چرا نباید از سیاستمداران آمریکا که هدف مشترکی با ما مخالفین رژیم اسلامی در براندازی رژیم ملایان دارند همصدا شد و از ابرقدرتی انها در هر زمینه برای منافع ایران و ایرانی استفاده نکرد؟ اگر که صداقت در عملشان دیده شود نه اینکه پشت پرده در حال معامله کردن با رژیم ملایان باشند! در عرض همین دوسالی که ترامپ بقول شما نماینده ارتجاع و وال استریت است نمیبینید که چقدر فشار روی رژیم ملائی زیاد شد و هرلحظه خطر فروپاشی را حس میکنند که البته افزایش فشارهای آمریکا را بایستی مدیون فعالیت همین ایرانیهائی که در کاخ سفید رفت و آمد دارند دانست! یا نه شما جناب پبروز فکر میکنید که بایستی مثل شما منتظر نشست تا دعوتنامه از طرف رژیم ملایان برایتان فرستاده شود که بفرمائید از قدرت سیاسی خسته شدیم و حالا نوبت شما چپهاست که بر عهده بگیرید؟ از هر فرصتی برای مبارزه بر علیه رژیم اسلامی بایستی ایرانیها استفاده بکنند به غیر از همخوابگی با سیاستمداران آمریکائی! والاترین "پرنسیپ" خانم علینژاد که کوردلان آنرا نیمخواهند ببینند پرنسیپش به" رهائی زنان ایرانی" از قید و بند اسلام زن ستیز است و این بسیار با ارزش است هرچند که یکسری مردسالارها قدرت سرکوبگری شان را در خطر میبینند با درخشش جهانی که خانم مسیح علینژاد چه در داخل ایران و چه در خارج ایران دارد و زحماتش آفرین دارد که با همه تهدید ها به کشته شدنش از پای نمی نشیند!
٨٨۴٨۶ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : ایوب غلامی

عنوان : peerooz
شما از یکطرف از لوکزامبورگ نقل قول میاورید ولی یکی دو سطر بالا تر به
پوشش " تین ای جری" خانم علینژاد گیر دادید ظاهرا ایرانی جماعت که نمیتواند با پوشش زنان کنار بیاید و برای کوبیدن یک زن فعال در عرصه عمومی به پوشش گیر میدهد یک کمی به دور و برتان نگاه کنید ببیند با چه کسانی هم گروهید لطفا یکبار هم شده کامنت باران اذرمینا را بخوانید
٨٨۴٨۵ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : امیر ایرانی

عنوان : جمهوری اسلامی و حجابش
هم میهن آزادی خواه امان در نظر ارائه شده اش به دفاع از مریم رجوی وخانم عبادی برخاسته است اما ندانسته نکته ای را برجسته می کند که آنها در دورانی بِرند بودند اما فعلاً دارند به حاشیه می روند. وقتی ایشان می گوید پررنگ کردن علی نژاد برای کمرنگ کردن مریم رجوی و عبادی است این پرسش آفریده می شود:
وقتی آنان پررنگ شده بودند و بِرند خاص شان کرده بودند، هدف چه بوده که دیگر کاربردی ندارند و شخص دیگری بکارشان آمده است؟
البته این را باید گفت هر اقدامی که در خدمت آزادی و دمکراسی است قابل ارج است در غیر اینصورت یک بازی خاصی است که می آید و می رود. بگذریم.
اما نکته ای در رابطه با موضوعی به نام حجاب که شخصی به نام علی نژاد ( هدایت شده یا خود جوش) روی آن متمرکز شده بود و روی آن در سیمای امریکا کار می کرد اگر بخواهیم با نگرش دیگری به حجاب بپردازیم می توان گفت
وقتی به دنبال جمهوری، اسلامیتی آمد حاکمیت متوجه شد چه بخواهد و چه نخواهد بخشی از هویتش پوشش زنان تحت نام حجاب شده است؛ که به مرور زمان این موضوع یک هویت مبارزاتی برای مخالفین آفریده است. این هویت مبارزاتی جدید علاوه بر اینکه اقتدارگرایی حاکمیت را به چالش می کشد کلیت چیزی به نام اسلام را در سرزمین ایران نیز به پرسش می گیرد بر همین اساس حاکمیت برای رهایی از این هویت مبارزاتی
یا باید پسوند اسلامی را بر دارد که بتواند موضوع «حجاب» را حل کند و یا روش های دیگری را برگزیند.
بخش اقتدارگرا برای حذف اسلامیت ذهنیت سلطنتی و حتی کودتایی را از خود نشان داده که با یک حکم سلطنتی و یا حکم کودتایی موضوع را حل کند که اجرای روش آنان با مشکل مواجهه شده و اقداماتشان بسمت سوختن رفته است.
روش دیگر، پذیرش اصلاحات است که در پذیرش اصلاحات چاره ای نخواهند داشت که آزادی هایی را به رسمیت بشناسند که این به رسمیت شناسی ها چون حذف و یا مرگ اقتدارگرایی را بدنبال دارد و حتی چیزی به نام جمهوری اسلامی دیگر موضوعیت نخواهد داشت پذیرش این روش برای بخش اقتدارگرا بسیار دشوار شده است.
اقتدارگرایی هم می داند نپذیرفتن یعنی حذف قهری آنان توسط ملت.
پرداختن به بازی ها یا اقدامات هدایت شده و یا نشده افرادی مانند علی نژاد بحث های دیگری می طلبد و شاید هم غیر ضرور.
اما این را باید گفت
آنانی که در تله های تیم های اطلاعاتی و امنیتی نظام گرفتار می شوند و به بیرون از کشور می آیند، اقداماتشان می تواند در راستای برنامه های خاصی تعریف شده باشد
که به آنها دیکته شده و یا می شود!
و گاهی هم خیر:
چون روحیه آزادی خواهی بعضی ها باعث می شود که دیگران نتوانند این اجازه ویا فرصت را بیابند که او را به مسیرهای خاصی هدایت کنند
٨٨۴٨٣ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : در"کمال بی انصافی و شرم آوری"
جناب گیله مرد, قربان, قبل از آنکه مای "کور" را در "کمال بی انصافی و شرم آوری" به "بازی کردن در زمین رژیم ملاها" مفتخر فرموده و چاره علاج نابینائی بفرمائید, لطفا پیاده شوید تا با هم برویم. برای کسانی که زندگی ایشان را " با چشم کور" اقلا از زمان خروج از ایران تا چند سال پیش از راه نوشته ها و فعالیت هایشان تعقیب کرده اند, نکته مجهولی وجود ندارد و من لزومی به شرح آن نمی بینم. شهوت کلام ایشان همه چیز را بیان نموده است. کسی که با لباده و کلاه نمیدانم ماکسیم گورکی, مدتها در خارج سخنرانی و فعالیت کرده و خیلی ها را امیدوار نموده بودند, یکباره به سیم آخر زده و با "حجاب و بزک تین ای جری", مفتخرانه در کنار کسی ایستاده اند که اگر بتواند, جهت منافع آمریکا و شرکاء ,خاک ایران را به توبره میکشد, چه باید گفت؟

کاش سرکار خانم نیکزاد زنگنه از طول کلام مقاله ملال آور می کاستند و به چیزی در همین حدود بسنده میفرمودند که:
"لوکزامبورگ می‌گوید: «اپورتونیسم به خاطر خصلت فرصت‌طلبانه‌ی خود، در مسائل تشکیلاتی تنها یک پرنسیپ دارد و آن هم بی‌پرنسیپی است.» قرار دادن حاکمیت ایران در نقطه‌ی شر مطلق و اتحاد با همه‌ی نیروهای ارتجاعی موجود برای سرنگونیِ آن، یکی از مصادیق روشن این یگانه پرنسیبِ اپورتونیستی است".
٨٨۴٨۱ - تاریخ انتشار : ۲۱ بهمن ۱٣۹۷       

    از : حسن نکونام

عنوان : شفافیت
در زمانه ای بسر می بریم که، ضرورت آزادی بی قید و شرط بیان، و گفتگوی بین انسانی، فارغ از موقعیت و مقام و مذهب و ملیت و جنسیت و طبقه، و هر آنچه که تفاوت محسوب می شود، به امر بدیهی تبدیل شده است. خانم معصومه علی نژاد قمی (معروف به مسیح علی نژاد ) نیز، حق دارد با هر کسی وارد گفتگو شود، حتا با آخوند مرتجعی مثل علی خامنه ای، که رجز خوانی هایش را، شب و روز، با شهوت کلامی که دارد، چون سیلابی، بر مردم ایران و جهان می باراند، و حاضر نیست تا به مصاحبه ای با یک خبرنگار یا رسانه ای مستقل تن بدهد، و پاسخگوی تبه کاری های خود باشد. اما ، از آن جائی که خانم علی نژاد، خود را نماینده زنان ایران ( و یا دستکم بخشی از زنان ایران) معرفی می کند، موظف به رعایت اصل «شفافیت» است. یعنی علی نژاد وظیفه دارد که، عین فیلم مذاکره و گفتگوی خود را، با آقای مایک پمپئو، وزیر امور خارجه آمریکا، در اختیار افکار عمومی قرار بدهد. این کار نه تنها در مورد علی نژاد، بلکه در مورد هر شخصیت، جریان، گروه و سازمان و حزب سیاسی ای که، از طرف مردم ایران، با هر دولت و سازمان و مقامی دولتی که وارد گفتگو می شود، صادق است. هیچ شخصیت و جریانی حق ندارد، از طرف مردم ایران، و یا بخشی از مردم ایران، وارد گفتگو و مذاکره با دولت ها و مقامات دولتی مختلف بشود، و کار و اقدام خود را، از مردم ایران پوشیده بدارد. شروط و تعهدات و کمک های( مالی و تسلیحاتی و تدارکاتی و غیره) مربوط به این گفتگوها و مذاکرات هم، بایستی بطور شفاف، به اطلاع مردم ایران رسانده شود. هر شخصیت و جریانی که، اینگونه امور را از مردم ایران، پنهان کند، به رسوائی فردای خود کمک می کند. من، جستجو کردم تا عین فیلم گفتگوی علی نژاد با پمپئو را پیدا کنم، ولی چیزی پیدا نکردم. اگر از خوانندگان این سطور، کسی چنین فیلمی را دیده است، لطف کند و نشانی آنرا بنویسد. علی نژاد موظف است که، این فیلم را در اختیار افکار عمومی قرار بدهد. آنچه من دیده ام، حرف های خود علی نژاد، و یا نظر دیگران در مورد اوست. شفافیت، برای همه الزامی است، مگر برای کسی که «ریگی به کفش داشته باشد».
٨٨۴۷۲ - تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱٣۹۷       

    از : آزادی خواه

عنوان : کدام آزادی یواشکی!
دگرگونی های اجتماعی در عصر اینترنت دیگر مثل شیوه های سابق نیست هم چنان که کودتا های نظامی نمی توانند دیگر مثل گذشته تکرار شوند.
جمهوری اسلامی متخصص در ارسال افراد متعلق به خود به خارج از کشور است تا آنانی که در صف اپوزیسیون نصف ونیمه اعتبار و منزلتی دارند را بسیار ماهرانه تخریب کند و آینده سیاسی آنان را به حداقل محبوبیت برساند. خانم عبادی و مریم مرجوی از جمله این افراد هستند که باید تخریب شوند اما از راهی که اکنون در بیش گرفته شده است.
آزادی یواشکی خانم مسیح همان خواستی است که نظام آن را از بلندگوی مثلا اصلاح طلبان خائن و هفت خط دیکته کرده است.
مگر آزادی یواشکی هم هست؟!
از حول حلیم توی دیگ نیآفتیم!
٨٨۴۶۹ - تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱٣۹۷       

    از : گیله مرد

عنوان : زنی مبارز که میلیونها مردان ایرانی ترسو را در جیبش میگذارد!
خانوم مسیح علینژاد که بدون شک از تبار شیر زنان مبارز ایرانیست همیشه باعث عصبانیت رژیم ملایان شده و همین برای برخی از ما مخالفین رژیم ملایان کافیست! کسانی که زحمات و مبارزه این زن جسور و شجاع را که بارها تهدید به مرگ شده را "کور" میبینند بهتر است خودشان را به یک چشم پزشک تحت معالجه قرار بدهند! این زن به تنهائی خودش یک ارتش بزرگ است با زبان برّائی که دارد و ای کاش میلیونها ایرانی آمریکا نشین منفعل کمی از شجاعت و مبارزه این خانم بزرگوار برای حقوق زنان ایرانی یاد میگرفتند بجای اینکه بر علیه او موضع گرفتند! تهمت "شهوت شهرت" داشتن به این زن مبارز زدن واقعا نه تنها کمال بی انصافی و شرم آور است بلکه نشان از بازی کردن در زمین رژیم ملاها دارد! فیلم حضورش در سفارت ایران را حتما بببینید با چه شهامتی!
درود بر خانم مسیح علینژاد که جواب دندان شکنی هم به مسعود بهنود مخلص رژیم ملاها داده در همین رابطه! تمامی قدرت برای زنان ایرانی جسور که مردان ایرانی سر به توی لاک کرده را شرمنده میکنند!
٨٨۴۶۷ - تاریخ انتشار : ۲۰ بهمن ۱٣۹۷       

    از : باران اذرمینا

عنوان : پیکار مدنی و پیکار سیاسی
بنظر می اید که نویسنده گرامی پیکار های مدنی را با پیکار های سیاسی خلط کرده است البته میان این دو دیواری گذر ناپذیری کشیده نیست. هر پیکار مدنی ناگزیر سیاسی نیست برای نمونه پیکارهای سندیکایی مدنی اند و هر کارگر یا کارمندی در ان برای افزایش دستمزد یا بهبود سرایط کارگر وارد می شود گرچه ممکن است از نظر سیاسی چپ یا راست یا حتا غیر سیاسی باشد . اما پیکار احزاب ، سیاسی اند در راستای دستیازی به قدرت سیاسی .برخی از پیکارهای مدنی گاه جننه سیاسی به خود می گیرند. پیکار برابری حقوقی زنان و مرد پیکاری است مدنی وبرای پیش برد ان باید با فرهنگ مرد سالارانه و پدر سالارانه رزمید و زنان را تسیج کرد اما هنگامی که باید فوانین و ضابطه ها راتغییر داد جنبه سیاسی بخود می گیرد . برخی پیکارهای مدنی فرا طبفاتی اند مانند تلاش برای حفاظت از محیط زیست یا پیکار برای منع ختنه زنان ( در بسیاری از کشورهای افریقایی این کار غیر قانونی وجرم است با این حال هنوز سالی ۲ میلیون دختر بچه را در افریقا ختنه میکنند)در جنبش برای حق رای زنان بورژوا وگاه حتا اشرافی هم مشارکت داشتند .
در کشور ما استبداد مذهبی حاکم راه هرگونه پیکار سیاسی و مدنی را بسته است در نتیجه شاهد واکنش های خود جوش و اعتراضی هستیم که اغلب سرکوب می شوند
پیکار زنان مدرن ایرانی شکل های گوناگون و گاه نو اوارانه ای بخود می گیرد و همین گام های کوچک ارام ارام به رژیم وارتجاع مذهبی فشار می اورد و به ان ضربه می زند.
در نتیجه نمی توان هر نو اوری و حرکتی را به این بهانه نفی کرد که سیاسی نیست . برعکس در ایران بیرون گذاشتن چند تا رمو هم جنبه سیاسی و مدنی دارد زیرا به بنیاد ایدئولوژیک رژیم نه می گوید.

مسیح علی نژاد چند سالی است که پیکار علیه حچاب اجباری را پیش می برد در این راه حتما اشتباه هایی هم داشته است است اما او یک تنه مسئله را در پارلمان اروپا مطرح کرد و نشان داد که حجاب اجباری نه سنت ملی بلکه یکی از خشن ترین نشانه های سرکوب زنان است او این موضوع را در بسیاری از نهادهای مهم بین المللی دیگر ورسانه همگانی عنوان کرد .کارزارهای پیکار با حجاب اجباری براه انداخت و خواست زنان مدرن ایرانی را فریاد زد و رژیم را به واکنش واداشت
نکند شما هم مانند برخی رفقای قدیمی بر این باورید که باید همه شکل های پیکارهای مدنی سیاسی یعنی خزبی و ایدئولوژیک باشد و با استقرار سوسیالیسم همه مسایل حل خواهد شد . مارکس در نقد برنامه گوتا می گوید کارگران باید در پیکارهای سندیکایی ، مدنی و طبقاتی چندان ابدبده و اگاه شوند تا شایسته اداره جامعه اینده گردند (نقل به معنی).افراد با همین گام های کوچک وبلند فرامیگیرند چگونه نبرد برای ازادی را پیش ببرند
در پایان مس گویم مسیح راهی برای پیکار با ججاب اجباری یافته است و برای پیشبرد ش می کوشد بیایید بحای نفی و تخطئه او راه بهتر و دیگری بیابید و در دیگری بگشایید
٨٨۴۵۶ - تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱٣۹۷       

    از : peerooz

عنوان : "کور کور را میجوید ....".
برای کسی که شهوت شهرت دارد ملاقات با عضو کابینه یکی از هوچی ترین رییس جمهوران آمریکا, کار عجیبی نیست. ایشان از اوباما هم تقاضای ملاقات کردند و موفق نشدند. از وزیر امور خارجه این کابینه هم عجیب نیست که از چنین فردی دعوت کند - اگر او دعوت کرده باشد. بهر حال "کور کور را میجوید ....".
٨٨۴۵۴ - تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱٣۹۷       

    از : پولاد

عنوان : چرا به اصلاح طلبان امیدی نیست؟
علینژاد هم از مکتب اصلاح طلبان ایرانی بیرون آمد. زمانی این گروه سفارت آمریکا را اشغال می کرد که نشان دهد از مبارزان توده ای و فدایی ضدامپریالیست تر است و البته همان موقع هم نشان می داد که چقدر همه جریانات را سطحی می بیند و تحلیل می کند. آقایان نمی فهمیدند مبارزه ضدامپریالیستی در ایران عبارت است از مبارزه با سرمایه داری وابسته و دلال (شاید هم می فهمیدند و استاد ازل گفته بود خود را به نفهمی بزنند). امروز هم آقایان و خانم ها صف کشیده اند تا خود را به آغوش ترامپ و پمپئو بیندازند. از چپ و از راست بر علیه روسیه تبلیغ می کنند که گویا بر سر وعده های خود نمی ایستد؛ گویی آمریکا یا هر کشور دیگری چنین می کند و صدالبته درد آقایان روسیه و بدعهدی ان نیست. درد آن ها این است که راه را برای کرنش در برابر آمریکا هموار کنند. احمد باطبی هم چند روز پیش همین کار را کرد. دورویی و بزدلی دو صفت مشخصه اصطلاح طلبان ایرانی است که زمانی ما به آن ها می گفتیم دموکرات انقلابی. آقای تاجزاده کل ماجرای شکنجه را محدود می کند به سال های ۸۸ به بعد تا هم دوران شکنجه گری خود و دوستانش را پنهان کند و هم خون صدها توده ای و فدایی را پامال. ببخشید که خیلی پراکنده نوشته ام. مسائلی بود که منتظر بودم کسی جواب افراد وقیحی مثل تاجزاده را بدهد اما خبری نشد.
٨٨۴۵۲ - تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱٣۹۷       

    از : خسرو صدری

عنوان : منظور تابوشکنی است
به نظرمن دیدارهایی را که امروز با مقامات آمریکایی صورت می گیرد می توان به مثابه "پروژه "با "کنفرانس" های استکهلم، بروکسل و پراگ که به همت کسانی چون شهریار آهی تشکیل شد مقایسه کرد. در آن کنفرانس ها از جمله قرار بود قبح "کمک مالی" گرفتن از آمریکا برای مبارزه با ج.ا شکسته شود. تلاش برگزارکنندگان این بود که افراد ساده لوحی را خارج از گروه های خودی جذب کنند. اعضای گروه هم به صورت شیفتی در این کنفرانس ها شرکت می کردند.اگربرگردید و نگاهی کنید به اسامی می بینیدکه تقریبا همه کارمندان شناخته شده صدای آمریکا و رادیوفردا در این نشست هاشرکت داشتند. آقای آهی هم علنا در مصاحبه ای که به همراه فریدون احمدی در برنامه "افق" صدای آمریکا داشت، از گرفتن کمک مالی از آمریکا دفاع کرد.آن روزها تبلیغ "دخالت بشردوستانه" برای سرنگونی ج.ا در دستور کار بود.
امروزهم چنین به نظر می رسد که اعضای آشکار و پنهان همان گروه وکارمندان موظف شده اند تا با مقامات آمریکایی دیدار کنند تا شاید بتوان ساده لوحانی را نیز خارج ازدستجات خودی به این کار ترغیب نمود.
٨٨۴۵۱ - تاریخ انتشار : ۱۹ بهمن ۱٣۹۷