نتیجه ی «بررسی های رئیس جمهور» اعلام شد:
وزارت اطلاعات از اسماعیل بخشی شکایت می کند!


• رئیس دفتر حسن روحانی: قرار شد این حق برای وزارت اطلاعات و نظام در نظر گرفته شود که از اسماعیل بخشی شکایت شود ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۰ دی ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژانويه ۲۰۱۹محمود واعظی رئیس دفتر حسن روحانی امروز در حاشیه ی جلسه ی هیات دولت اعلام کرد نتیجه ی بررسی ها در مورد شکنجه ی اسماعیل بخشی مشخص شده و وزارت اطلاعات حق دارد از او شکایت کند.

وی «درباره دستور رییس جمهوری در خصوص ادعاهای اسماعیل بخشی» گفت: امروز وزیر اطلاعات گزارش کاملی از بررسی‌های خود در مورد این ادعاها ارائه کرد، در این بررسی‌ها حتی با خود با اسماعیل بخشی هم صبحت شده است و مشخص شد آن چه که این شخص ادعا کرده به هیچ وجه درست نبوده است و متاسفانه یک اقدام تبلیغاتی، هم در داخل ایران و هم خارج از کشور شده بود.
واعظی با بیان این که حقوق شهروندی همواره مورد حمایت دولت است، افزود: براساس دستور هفته پیش رییس جمهوری وزیر اطلاعات هیاتی را به استان خوزستان فرستاد و از همه بخش های ذیربط بررسی به عمل آمد.
واعظی تصریح کرد: وزارت اطلاعات همواره تلاش زیادی می‌کند تا در مسیر قانون مداری حرکت کند و قرار شد این حق برای وزارت اطلاعات و نظام در نظر گرفته شود که از اسماعیل بخشی شکایت شود و قوه قضاییه بر اساس روش مقررات خود نیز به این موضوع رسیدگی می کند.
وی تاکید کرد: موضوع ادعای اسماعیل بخشی برای دولت و شخص رییس جمهوری خیلی مهم بود که بر همین اساس دستور رسیدگی دادند، اما این گونه نمی‌شود که بعضی ادعایی مطرح کنند و نظام زیر سوال برود؛ زیرا یکی از مسائلی که دشمنان همواره به جمهوری اسلامی ایران در افکار عمومی فشار می آورند، موضوع حقوق بشر است که ما آن را دنبال می کنیم. 

معاون رئیس جمهور در این مصاحبه گفته است که با اسماعیل بخشی صحبت شده است. این نماینده کارگران هفت تپه اما در نامه ی کوتاهی که روز گذشته منتشر کرد به تصریح اعلام کرد که هیچ کدام از مقامات حکومتی با او هیچ گفتگویی نکرده اند. اسماعیل بخشی از مسئولین حکومتی خواسته بود که «به مردم دروغ نگویید!» این دروغ ها اما امروز در صحبت های رئیس دفتر حسن روحانی تکرار شد.