تعدادی بسیجی و مرزبان در میرجاوه ربوده شدند


• یک مقام دولتی روز سه شنبه اعلام کرد بیش از ده نفر از نیروهای بسیجی طرح امنیت و هنگ مرزی میرجاوه بامداد امروز، سه شنبه، به دست اعضای یک گروه تروریستی ربوده شدند ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۴ مهر ۱٣۹۷ -  ۱۶ اکتبر ۲۰۱٨یک مقام دولتی روز سه شنبه اعلام کرد تعدادی از نیروهای بسیجی طرح امنیت و هنگ مرزی میرجاوه بامداد امروز، سه شنبه، به دست اعضای یک گروه تروریستی ربوده شدند.

این منبع آگاه که خواست نامش فاش نشود به خبرنگار ایرنا اظهار داشت: این افراد که گفته می شود ۱۴ نفر بودند بین ساعت چهار تا پنج بامداد امروز در منطقه صفر مرزی لولکدان ربوده شده اند. منطقه صفر مرزی لولکدان مربوط به بخش ریگ ملک شهرستان میرجاوه است که در ۵۰ کیلومتری شهر میرجاوه قرار دارد.

خبرگزاری فارس گزارش داده، گروگان گیران از گروه «جیش الظلم» هستند و تعداد گروگان ها را یازده نفر از بسیجیان، سربازان و یک نفر کادر مرزبانی اعلام کرده است. این گزارش می افزاید: براساس اعلام منابع رسمی گروگان‌ها ۱۱ نفر شامل ۶ نفر از بسیجیان، ۴ نفر از سربازان وظیفه و ۱ کادر مرزبانی بوده‌اند.
این در حالی است که براساس گمانه زنی‌های اولیه این افراد براثر غذای آلوده مسموم شده و توسط این گروهک به داخل پاکستان منتقل شده‌اند.

روابط عمومی قرارگاه قدس نیروی زمینی سپاه نیز در اطلاعیه‌ای ربوده شدن بسیجیان و مرزبانان را به خیانت عوامل نفوذی در این حادثه مربوط دانسته است.
در اطلاعیه سپاه آمده است: شامگاه گذشته (دوشنبه ۲٣ مهرماه) تعدادی از بسیجیان بومی و نیروهای هنگ مرزی که در پایگاه مراقبتی در نقطه صفر مرزی (میرجاوه) استقرار داشتند، با خیانت و تبانی عامل یا عوامل نفوذی گروهک های ضدانقلاب ربوده شدند. سپاه در اطلاعیه ی خود از این «گروهک های ضدانقلاب» نامی نبرده است.