درگیری نیروهای حزب دمکرات کردستان ایران و سپاه در پاوه


• فرماندهی نیروی پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران به رهبری مصطفی هجری روز جمعه با انتشار یک اطلاعیه از درگیری نیروهای این حزب با اعضای سپاه پاسداران در شهرستان پاوه، استان کرمانشاه، خبر داد. ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۱ مهر ۱٣۹۷ -  ۱٣ اکتبر ۲۰۱٨ 
در حالی که فرماندهی نیروهای پیشمرگه حزب دمکرات کردستان ایران خبر درگیری بین نیروهای این حزب با پاسداران را همان روز جمعه اعلام کرد، سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات با یک روز تاخیر به موضوع درگیری در پاوه پرداختند. وزارت اطلاعات روز شنبه با انتشار اطلاعیه و عکس دو تن از پیشمرگه هایی که در درگیری مسلحانه ی روز جمعه کشته شدند خبر درگیری بین نیروهای حزب دمکرات کردستان ایران با پاسداران را تائید کرد.

ایسنا با انتشار اطلاعیه ی روابط عمومی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی نوشت: «وزارت اطلاعات از دستگیری یک تیم تروریستی تجزیه‏ طلب در کرمانشاه خبر داد.» جمهوری اسلامی مخالفان مسلح را "تروریست" می خواند.

به گزارش ایسنا، روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت اطلاعات اعلام کرد : «ماموران امنیتی در اداره‏ کل اطلاعات کرمانشاه،یک تیم "تروریستی تجزیه‏ طلب" که از مرزهای غربی وارد و در خانه تیمی مستقر شده بودند،تحت رصد و اشراف قرار گرفته و دو نفر از تروریست‏‌ها در درگیری مسلحانه به هلاکت رسیدند.»

ایسنا عکس های "شاهو ویسی" و "زانیار اسلامی" دو تن از پیشمرگه های حزب دمکرات کردستان ایران را که در درگیری روز جمعه کشته شدند در کنار اطلاعیه ی وزارت اطلاعات منتشر کرده است.

روز جمعه ۲۰ مهر ماه ساعاتی پس از بروز درگیری در پاوه، فرماندهی پیشمرگه های حزب با انتشار بیانیه ای در در ارتباط با این برخورد مسلحانه نوشت:
«روز جمعه بیستم مهرماه، ساعت ٨ صبح در تفرجگاه "بیدمیری" پاوه، که پیشتر از سوی نیروی کثیری از سپاه محاصره شده بود، درگیری سنگینی میان این نیروی تا به دندان مسلح و یکی از واحدهای نیروی پیشمرگه شهر، روی داد.

پیشمرگه‌های کوردستان که از سوی نیروهای جمهوری اسلامی محاصره شده بودند و با انواع سلاح‌‌های سنگین محل استقرارشان هدف قرار می‌گرفت، توانستند قهرمانانه در مقابل این دژخیمان بایستند و حماسه‌‌ای تاریخی خلق کنند.

درگیری مذکور تا ساعت ١١ قبل از ظهر ادامه داشت و منابع خبری از وارد آمدن ضربات سنگین بر نیروهای دشمن خبر می‌دهند، براساس اطلاعات رسیده سه نفر از نیروهای سپاه تروریستی پاسداران در این درگیری کشته شده‌اند و آمبولانس‌ها به صورت مستمر میان محل درگیری و بیمارستان پاوه، در حال رفت و آمد بودند.

در این درگیری که بیش از سه ساعت به طول انجامید، دو مبارز قهرمان و فداکار کوردستان که در یکی از واحدهای تشکیلات شهر سازماندهی شده بودند، به نام‌های شهید "شاهو ویسی" و شهید "زانیار اسلامی" به جمع شهیدان راه آزادی کوردستان پیوستند و همچنین یکی از شهروندان شهر پاوه به نام فرشاد چچانی، که به قصد تفریح و گذارن روز تعطیل در این منطقه حضور داشت با شلیک مستقیم نیروهای سپاه، به قتل می‌رسد.»