قوه قضائیه کارکنان بی بی سی را به ترور تهدید کرد


• خبرگزاری میزان ارگان رسمی قوه قضائیه جمهوری اسلامی با توصیف بخش "بی بی سی" فارسی، به عنوان مرکز عملیات روانی علیه جمهوری اسلامی، اعلام کرد کارکنان آن به سزای اعمالشان خواهند رسید ...

اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱٨ مرداد ۱٣۹۷ -  ۹ اوت ۲۰۱٨


در واکنش به گزارش میزان خبرگزاری قوه قضائیه جمهوری اسلامی علیه بی بی سی فارسی، فرن آنسورث، مدیر خبر بی‌بی‌سی امروز با انتشار بیانیه‌ای تهدیدهای دستگاه قضایی ایران علیه کارکنان بی‌بی‌سی فارسی را محکوم کرد.

فرن آنسورث، مدیر خبر بی‌بی‌سی، در باره ی گزارش خبرگزاری میزان گفت: "این گزارش با زبانی که عمدا تحریک آمیز انتخاب شده در واقع دعوت به خشونت علیه روزنامه نگاران ما است. بی‌بی‌سی یک بار دیگر از ایران می خواهد به آزار و اذیت خانواده کارکنان بی‌بی‌سی فارسی و خانواده آنها در ایران پایان دهد. ایران باید به آزادی مطبوعات احترام بگذارد و حق روزنامه نگاران را در سراسر دنیا برای ادامه کارشان در فضایی دور از نگرانی و ترس از خشونت و اذیت و آزار به رسمیت بشناسد."

میزان روز چهارشنبه ۱۷ مرداد در گزارشی با عنوان "بی‌بی‌سی مرکز فرماندهی ستاد مشترک عملیات روانی علیه ایران، هشدار به اعضای مافیای رسانه‌ای ضد ایرانی؛ باید پاسخگو باشید" نوشت:

«در میان بازوان رسانه‌ای ستاد مشترک عملیات روانی براندازی نظام جمهوری اسلامی، دستگاه تبلیغاتی – امنیتی دولت انگلیس یعنی «بی بی سی فارسی» ماموریت ویژه‌ای را برعهده دارد. شبه رسانه‌ای که بخش تصویری آن در طول ۱۰ سالی که از تاسیسش می‌گذرد به مرکز ثقل دروغ پردازی هدفمند علیه نظام و مردم ایران و محفلی برای تبلیغ عناصر تروریستی شناسنامه‌دار...تبدیل شده است.»

خبرگزاری میزان در این گزارش با اشاره به چند مورد از اخبار، گزارش خبری و یا تحلیلی "بی بی سی" فارسی
و متهم کردن این رسانه به "خبرسازی‌ها و اقدامات ایذایی" علیه جمهوری اسلامی، چند تن از روزنامه نگاران سرشناس بی بی سی را به نام تهدید به کیفر کرده و نوشته است:

«بدون تردید باند مافیایی وابسته به ستاد مشترک عملیات روانی براندازی نظام جمهوری اسلامی که مستقیما مردم ایران و امنیت آن‌ها را نشانه گرفته‌اند، آزاد نیستند که هر اقدام ضدامنیتی را علیه مردم ایران انجام دهند و اعضا و همکاران این باند که بخشی از آن‌ها در دستگاه تبلیغاتی – امنیتی بی بی سی فارسی گرد آمده‌اند و حتی همکاران داخلی آن‌ها که همان خط را دنبال می‌کنند، باید پاسخگوی اعمال خود علیه مردم ایران باشند و قطعا روزی در پیشگاه ملت ایران رسوا خواهند شد و دست عدالت خداوند در مورد این افراد از آستین مردم ایران بیرون خواهد آمد و به سزای اعمالشان خواهند رسید.»

در گزارش میزان به اسامی و سابقه ی رزیتا لطفی مدیر برنامه های بخش فارسی بی بی سی، مسعود بهنود، حسین باستانی، کامبیز فتاحی، کسری ناجی، ژیار گل، نگین شیرآقایی و سیاوش اردلان از نگاه قوه قضائیه جمهوری اسلامی اشاره شده است.

تهدید مخالفان به مجازات به واسطه ی "دست عدالت خداوند" در فرهنگنامه ی سرکوب جمهوری اسلامی سابقه دارد و دولتمردان حکومت به هنگام کاربرد خشونت فیزیکی علیه مخالفان آن را به کار می برند. همانگونه که زمانی رفسنجانی در خطبه های نماز جمعه ترور رهبران حزب دمکرات کردستان ایران به دست عوامل امنیتی حکومت را تعبیر کرد.

آنتونی بلانجر، دبیرکل فدراسیون بین‌المللی روزنامه‌نگاران گزارش میزان را تهدید علیه آزادی مطبوعات و رسانه‌ها خوانده و گفته است : «زبان خشونت‌آمیز گزارش میزان و نام بردن بعضی از کارکنان نه فقط تهدیدی علیه آزادی مطبوعات و رسانه‌ها است که تهدیدی جدی هم به جان کارکنان بی‌بی‌سی و خانوادهای آنها است. موقع آن است که مقام های ایران به این کوشش ها برای اذیت و آزار خاتمه بدهند.»

اخبار روز تهدید علیه روزنامه نگاران از سوی جمهوری اسلامی را صرف نظر از نظرات و خط مشی سیاسی آن ها، محکوم می کند.