۲۰ مدال برای کشتی ایران
سرخ پوشان پرسپولیس بازهم به تنهایی صدرنشین شدنداخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱٣ مرداد ۱٣۹۷ -  ۴ اوت ۲۰۱٨تیم فوتبال پرسپولیس توانست با برتری ۳ بر صفر برابر فولاد به تنهایی صدرنشین لیگ هجدهم شود.
به گزارش ایسنا، در دومین روز هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران دو تیم پرسپولیس و فولاد در ورزشگاه آزادی به مصاف هم رفتند که این دیدار در پایان با برتری ۳ گله شاگردان برانکو خاتمه یافت.
گل‌های پرسپولیس را در این دیدار سیامک نعمتی در دقایق ۲۰ و ۷۵ و منشا در دقیقه ۶۵ وارد دروازه فولاد کردند.
نیمه اول
پرسپولیس بازی را هجومی شروع کرد و حملات متعددی را روی دروازه فولاد ترتیب داد و یک بار هم ضربه سر علیپور را ازروی خط دروازه برگشت داده شد.
با مصدومیت کامیابی‌نیا و به زمین آمدن منشا، حملات پرسپولیس افزایش یافت تا سیامک نعمتی با ضربه‌ای زیبا از پشت محوطه جریمه دروازه مرادیان را باز کرد.
پس از گل پرسپولیس، فولاد کمی هجومی‌تر شد و حملات نصفه‌ و نیمه‌ای روی دروازه رادوشویچ ترتیب داد و اما فایده‌ای نداشت. دقایقی بعد با پاس زیبای منشا، رسن با دروازه‌بان فولاد تک به تک شد که ضربه چیپ این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد و توپ برگشت داده شد.
در ۱۰ دقیقه پایانی نیمه نخست نیز شاگردان برانکو دوباره توپ و میدان را در دست گرفتند اما نتوانستند خطر جدی را روی دروازه ایجاد فولاد ایجاد کند.
نیمه دوم
نیمه دوم با بازی پربرخورد دو تیم شروع شد و در دقیقه ۵۰ سینا مریدی با دریافت کارت زرد دوم از زمین مسابقه اخراج شد تا فولاد کار خود را ۱۰ نفره ادامه دهد.
در ادامه دو تیم حملات جسته و گریخته‌ای را روی دروازه یکدیگر ایجاد کردند اما نتیجه نداشت تا اینکه پرسپولیس روی یک ضدحمله توسط علیپور در محوطه جریمه صاحب توپ شد که پاس به بیرون این بازیکن به منشا، پا مهاجم نیجریه‌ای را به گلزنی باز کرد و شاگردان برانکو در دقیقه ۶۵ به گل دوم خود دست پیدا کنند.
در ادامه پرسپولیس بازهم روی کارهای ترکیبی روی دروازه فولاد خطرآفرین شد و منشا می‌توانست در دقیقه ۷۲ گل دوم خود و سوم سرخ‌ها را به ثمر برساند اما ضربه سر این بازیکن به شکل خطرناکی از کنار دروازه بیرون رفت.
در دقیقه ۷۵ پرسپولیسی‌ها روی توپ‌گیری علیپور و دریبل‌های زیبای نعمتی و شوت تمام‌کننده این بازیکن به گل سوم رسیدند تا شماره ۸۸ سرخ‌های پایتخت در این دیدار دو گله شود.
پس از گل سوم پرسپولیس، فولادی‌ها با دو تعویض هجومی سعی کردند که کی از گل‌های خورده را جبران کنند اما در این کار موفق نبودند و شوت سرکش زبیدی را هم رادوشویچ برگشت داد.
در نهایت این دیدار با برتری سه گله پرسپولیس به پایان رسید.


هفته دوم لیگ برتر فوتبال
سپاهان، سپیدرود را گلباران کرد
تساوی صنعت نفت و ماشین‌سازی

شاگردان امیر قلعه‌نویی موفق شدند با شش گل تیم سپیدرود رشت را شکست دهند.
به گزارش ایسنا، هفته دوم لیگ برتر فوتبال ایران با انجام دو بازی دیگر به پایان رسید. در یکی از این بازی‌ها تیم فوتبال سپیدرود رشت که در هفته اول با نتیجه سه بر صفر از سایپا شکست خورده بود، با حساب شش بر یک برابر سپاهان تن به شکست داد. در این بازی مهرداد محمدی، ساسان انصاری (دو گل)، سجاد شهباززاده (دو گل) و محمد ایران پوریان گلزنی کردند و تک گل سپید رود را حسین ابرهیمی در دقیقه ۷۷ به ثمر رساند. سپاهان در این بازی برای رسیدن به گل فقط هفت دقیقه نیاز داشت. آنها موفق شدند تا دقیقه ۲۶ سه بار دروازه سپیدرود را باز کنند. بعد از دریافت گل چهارم نیز هواداران سپیدرود علیه خداداد عزیزی شعار سر دادند که همین مسئله باعث درگیری میان آنها شد.

در دیگر بازی همزمان تیم صنعت نفت آبادان از ماشین سازی تبریز میزبانی کرد. این مسابقه در نهایت با نتیجه یک بر یک به پایان رسید. این بازی لحظات حساس زیادی نداشت و دو تیم بازی برابری را به نمایش گذاشتند. اما ماشین سازی در دقیقه ۸۶ توسط پیمان بابایی گل اول مسابقه را به ثمر رساند و در وقت های تلف شده جعفر سلمانی گل تساوی مسابقه را به ثمر رساند تا امتیازات در این مسابقه بین دو تیم تقسیم شود و هر دو در جدول دو امتیازی شوند.

نتایج کامل دیدارهای هفته دوم لیگ برتر به شرح زیر است:
پارس جنوبی جم ۲ - نفت مسجدسلیمان صفر
ذوب‌آهن ۲ - استقلال ۲
استقلال خوزستان یک - پدیده خراسان ۲
پیکان ٣ - سایپا صفر
تراکتورسازی تبریز یک - نساجی مازندران یک
پرسپولیس ٣ - فولاد خوزستان صفر
صنعت نفت آبادان یک - گسترش فولاد یک
سپیدرود یک - سپاهان


با کسب ۲۰ مدال؛
ایران قهرمان کشتی آزاد و فرنگی آسیا شد


تیم های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان ایران با کسب ۱۲ مدال طلا، یک نقره و ۷ برنز به عنوان قهرمانی آسیا رسیدند.
به گزارش خبرگزاری مهر، نخستین دوره رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی آسیا با حضور تیم های ایران، هند، ژاپن، قزاقستان، قرقیزستان، ترکمنستان، پاکستان، سنگاپور، عراق و بنگلادش امروز (جمعه) در سالن مجموعه ورزشی انقلاب کرج برگزار شد.
بر این اساس در رشته کشتی فرنگی تیم ایران با کسب ۷ مدال طلای میلاد ولی زاده، محمد حاجی وند، علی حاجی وند، سعید اسماعیلی، حجت رضایی، احمد صلح دوست و ابوالفضل پایدار در اوزان   ۳۸، ۴۱، ۴۴، ۵۲، ۶۲، ۷۵ و ۸۵ کیلوگرم و ۳ مدال برنز مهرداد مظهری، دانیال سهرابی و علیرضا ظهیر شاه آبادی در اوزان ۴۸، ۵۷ و ۶۸ کیلوگرم با کسب ۲۲۰ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم های قزاقستان، هند و قرقیزستان به ترتیب با ۱۹۴، ۱۵۴ و ۱۳۰ امتیاز دوم تا چهارم شدند.
در کشتی آزاد نیز تیم ایران با ۵ مدال طلای ابراهیم خواری، محمدرضا شاکری، سید امیرمهدی حسینی، سیدرضا هاشمی و محمدمبین عظیمی در اوزان ۳۸، ۴۱، ۶۸، ۷۵ و ۸۵ کیلوگرم، یک مدال نقره عرفان انصاری در وزن ۴۴ کیلوگرم و ۴ مدال برنز امیرحسام محبی، علی کبودتبار، علی سلیمی و شایان میربک در اوزان ۴۸، ۵۲، ۵۷ و ۶۲ کیلوگرم و کسب ۲۰۵ امتیاز بعنوان قهرمانی رسید و تیم های ژاپن، هند، قزاقستان و قرقیزستان به ترتیب با کسب ۱۸۰، ۱۶۹، ۱۵۱ و ۱۰۰ امتیاز دوم تا پنجم شدند.