چهار ستاره خاص مانشافت
آشیل علیه تیم روسیه، صلاح در محاصره چچن، بی صبری اینفانتینواخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۲ خرداد ۱٣۹۷ -  ۱۲ ژوئن ۲۰۱٨به گزارش خبرگزاریها رمضان قدیروف، رئیس جمهور چچن، با حضور در اردوی تیم ملی مصر در گروزنی پایتخت چچن، با محمد صلاح ستاره تیم ملی این کشور دیدار کرد.بر اساس تصاویر منتشر شده در رسانه‌های مصری، دیدار قدیروف و صلاح در استادیوم احمد ارینا در حضور هزاران تماشاگری که برای تماشای تمرین تیم ملی مصر آمده بودند، صورت گرفت.
در همین حال، فدراسیون فوتبال مصر، در صفحه رسمی توییتر خود، ویدیویی از اولین تمرین تیم ملی این کشور منتشر کرد. در این تمرین، همه بازیکن تیم ملی مصر، به جز محمد صلاح حضور داشتند. صلاح هنوز دوره درمان خود را می‌گذراند. تیم ملی مصر، بعد از ظهر روز یکشنبه جهت شرکت در رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱٨ وارد شهر گروزنی پایتخت چچن شد.
تیم ملی مصر در گروه نخست به همراه، سعودی، روسیه و اروگوئه قرار دارد.
رئیس جمهور چچن به استقبال تیم ملی مصر رفت و گفت:« گروزنی با خوشحالی از میهمانان خود استقبال می‌کند. خیابان‌ها با تابلوهای بزرگی آراسته شده که در آن ورود میهمانان به روسیه را خوش‌آمد گفته است».

اینفانتینو: بی‌صبرانه منتظر افتتاحیه هستم
شیخ‌ سلمان: تعجب نکنید اگر عربستان سورپرایز داشت!

رئیس سوئیسی فیفا اعلام کرد بی‌صبرانه منتظر آغاز جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه است و اینکه روس‌ها به خوبی آماده میزبانی این رقابت‌ها هستند.
به نقل از خبرگزاری دولتی روسیه (تاس)، جانی اینفانتینو در خلال نشست اعضای کنفدراسیون آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب (کونکاکاف) در مسکو گفت: به تمامی تیم‌های راه‌یافته به جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه از منطقه کونکاکاف تبریک می‌گویم. همچنین باید اعلام کنم که تمامی کشورهای عضو کنفدراسیون کونکاکاف به شما بابت حضور در روسیه افتخار خواهند کرد.
رئیس فیفا ادامه داد: روسیه بهترین شرایط را به‌عنوان میزبان جام جهانی ۲۰۱٨ فوتبال فراهم آورده است تا بازیکنان تیم‌های شرکت‌کننده بتوانند بهترین بازی‌های خود را به نمایش بگذارند. من که بی‌صبرانه منتظر آغاز رقابت‌ها هستم و خوشبختانه همه چیز مهیا شده است. بلیت‌ها به خوبی فروش رفته‌اند و علاقه‌مندی‌های زیادی برای تماشای دیدارهای جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه وجود دارد. هر چند مسکو با کشورهای شما فاصله زیادی دارد، اما جای بسیار گرم و خوبی است.
تیم‌های ملی فوتبال مکزیک، کاستاریکا و پاناما نمایندگان کنفدراسیون آمریکای شمالی، مرکزی و کارائیب در جام جهانی ۲۰۱٨ روسیه هستند.
شیخ سلمان، رئیس بحرینی کنفدراسیون فوتبال آسیا نیز در آستانه بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱٨ میان تیم‌های ملی روسیه و عربستان گفت: نخستین بازی همواره برای میزبان با توجه به وجود فشاری بالا، سخت است. عربستان تیم خوبی دارد و چند روز قبل در مصاف دوستانه برابر آلمان با نتیجه نزدیک ۲ بر یک شکست خورد. آنها توانمندی‌های بزرگی دارند و تعجب نکنید اگر عربستان در بازی افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱٨ سورپرایزی را ارائه کند!

ناتوانی حرارت فوتبال مقابل سرمای روس‌ها
در مسکو چه خبر است؟
فقط سه روز تا آغاز جام جهانی مانده است و به نظر می‌رسد روس‌ها آنچنان که باید برای این مسابقات هیجان ندارد.
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری تسنیم از روسیه، وقتی وارد مسکو شدیم، اول از همه به سمت ورزشگاه لوژنیکی رفتیم. فکر می‌کردیم با توجه به اهمیت جام جهانی تمام خیابان‌ها یا حداقل مقابل ورزشگاه لوژنیکی تب و تاب تماشاگران فوتبالی را ببینیم، اما خبری از آنها نبود. با کمترین ترافیک به ورزشگاه رسیدیم. البته از روزی که آمدیم تا به امروز موضوعی که بیش از هر چیز به چشم می‌خورد، نظم و انضباطی است که روس‌ها اعمال کرده‌اند.
روس‌ها مانند آب و هوای سردشان، رفتار سردی هم دارند. حرارت فوتبال هم نتوانسته آنها را هیجان‌زده کند و شاید درصد بسیار کمی از مردم هستند که وقتی «World Cup» را می‌شنوند از فوتبال صحبت می‌کنند و سایر مردم بسیار سرد با این واژه گرم برخورد می‌کنند. یعنی هنوز حرارت فوتبال و بزرگ‌ترین تورنمنت ورزشی تاریخ نتوانسته یخ این مردم سرد را آب کند و گویا مقاومت این افراد بسیار زیاد است.
وقتی با ایرانی‌هایی که در مسکو حضور دارند صحبت کردیم، گفتند سرمای رفتاری روس‌ها، خاصیت مردم مسکوست و اگر به سن پترزبورگ، اولین شهر میزبان ایران بروید چنین رفتاری را نخواهید دید. یعنی باید به این امید داشت که ایران اولین بازی خود را در شور و هیجان شهری برگزار کند که مردمش حسابی تب و تاب جام جهانی را درک کرده‌اند. با این حال باید بدانید که در مسکو چه خبر است، شهری که با دو ورزشگاه لوژنیکی و اسپارتاک میزبان اصلی مسابقات جام جهانی است و انتظام در برگزاری مسابقات برعهده مسئولان این شهر.
در مسکو اتوبوس‌ها و مترو برای خبرنگاران و هواداران رایگان است تا حمل‌ونقلی آسان در اختیار میهمانان جام جهانی باشد. روس‌ها سعی کرده‌اند با دادن بیشترین امکانات به میهمانان خود میزبانی شایسته برای جام جهانی باشند و البته از طرفی شهر خود را فوتبالی کنند. با اینکه مسکو شهری تجاری و سیاسی است و سخت می‌توان به ساختار آن دست برد، اما بیلبوردهای شهری با خوش‌آمدگویی به تیم‌های مختلف مزین و بسیاری از تبلیغات شهری هم فوتبالی شده است. فقط هنوز زبان مشکل اصلی میهمانان است که بسیاری از مردم روسیه با زبان انگلیسی آشنا نیستند. حتی تابلوهای راهنمای شهری یا نقشه‌های الکترونیکی نیز به زبان روسی است.
تزئینات شهری اما آن‌طور که باید پیش رفته است. در میدان سرخ که اصلی‌ترین میدان شهر مسکو محسوب می‌شود، سکوهایی تعبیه شده که قرار است روی آنها ال‌ای‌دی نصب شده و فوتبال‌ها را پخش کند تا شور و هیجان درون شهر بیشتر شود . المان‌های جام جهانی درون شهر هم بسیار زیاد است و حتی در رودخانه مرکزی شهر هم بنرهایی از جام جهانی نصب شده. روی رودخانه هم یک زمین فوتبال معلق ساخته شده که چهره‌ای جالب را به شهر داده است.
حالا سه روز مانده تا بازی افتتاحیه و شهر مسکو آماده این دیدار شده تا بتواند میزبانی خوبی از دیدار روسیه و عربستان داشته باشد، اما اصلی‌ترین نکته برای ما قطعاً تیم ملی ایران است. شاگردان کارلوس کی‌روش مانند تیم‌های روسیه، پرتغال، آرژانتین، فرانسه، آلمان، پرو، مکزیک، بلژیک و تونس کمپ خود را در مسکو برپا کرده‌اند تا بلکه در این شهر گرمای فوتبال کمی بتواند بر سردی مردمش غلبه کند.

سه پرسش نیویورک تایمز درباره ایران؛ تیمی برای شگفتی
از نگاه نیویورک تایمز، زدن دو گل در یک بازی می‌تواند موفقیت تیم ملی ایران در مرحله گروهی باشد.
به گزارش وب‌سایت نود، حضور کی‌روش به عنوان یکی از شناخته‌شده‌ترین مربیان فوتبال دنیا باعث شده تا رسانه‌های اروپایی توجه بیشتری به تیم ملی ایران داشته باشند. کی‌روش در کنار سردار آزمون و علیرضا جهانبخش، شناخته‌شده‌ترین افراد تیم ملی هستند که در مطالبی که در مورد تیم‌های حاضر در جام‌جهانی نوشته شده به آنها بیش از بقیه پرداخته شده است. نیویورک تایمز در مطلبی به سه سوال در مورد ۳۲ تیم حاضر در روسیه پاسخ داده است و ایران هم یکی از این کشورهاست.
چه انتظاری از تیم ملی ایران داریم؟ نظم و انضباط و هوش بالا یکی از مهم‌ترین خصلت‌های تیم ملی ایران است. تیمی که بسیاری از بازیکنان و ستاره‌هایش در ایران مانده‌اند و از لیست تیم ملی برای روسیه خط خوردند و این مساله نشان می‌دهد که این تیم می‌تواند با توانایی فنی بازیکنان فعلی‌اش تماشاچیان را شگفت‌زده و متعجب کند. تیم فعلی ایران با وجود ناشناخته بودن بسیاری از بازیکنانش اما می‌تواند تیمی هیجان‌انگیز باشد.
ستاره تیم ملی ایران چه کسی است؟ مهاجم این تیم سردار آزمون که بازیکن کنونی روبین‌کازان است. بازیکنی که به عنوان مسی ایرانی شناخته می‌شود و بیشتر بار گلزنی تیم روی دوش اوست و امید اول ایرانی‌ها در روسیه است.
موفقیت تیم ملی ایران در روسیه چیست؟ این که آنها بتوانند در یک بازی دو گل به ثمربرسانند و یا این که در یکی از بازی‌های مرحله گروهی با برد از زمین خارج شوند می‌تواند تجربه خوب و موفقی برای آن‌ها باشد

بلیت گران‌بهای جام ‌جهانی در سینما
علی ولی‌اللهی در شرق نوشت: قرار است شش بازی جام جهانی در سالن‌های سینما پخش شود. هرچند به نظر می‌‌رسد که این تعداد می‌توانست بیشتر باشد، اما باز هم نقطه شروع خوبی است. در جلسه روز یکشنبه شورای عالی اکران این طرح بعد از نزدیک دو ماه گمانه‌زنی و شنیدن نظرات مخالفین و موافقین تصویب شد. مخالفینی که می‌گفتند سینما برای فیلم است و استادیوم جای فوتبال، خوشبختانه نتوانستند حرف‌شان را به کرسی بنشانند. در واقع این دوستان مثل علی هیربد (مدیر سینما فرهنگ) یا مصطفی کیایی و چند نفر دیگر دلیل چندان موجهی برای رد کردن طرح نداشتند. امکان آسیب‌رسیدن به اموال سینما یا تاثیر در فروش فیلم‌‌ها بیشتر حالت نق‌زدن دارد تا اعتراض مستدل؛ چراکه آسیب در شرایطی است که گروه‌های مخالف در کنار هم باشند. مثل تماشاچیان استقلال و پرسپولیس که طبیعتا تقابل‌شان هنگام پخش بازی‌های ایران موضوعیت ندارد. در مورد تاثیر بر فروش فیلم‌ها هم باید گفت که تمام سانس‌هایی که قرار است به پخش بازی‌های جام جهانی اختصاص یابند، اندازه یک روز هم وقت سینما را نمی‌گیرند. اما از آن طرف پخش بازی‌ها روی پرده نقره‌ای ویژگی‌های مثبت فراوانی دارد. علاوه بر شور و هیجانی که این طرح در جامعه ایجاد می‌کند، می‌توان موارد دیگری را نیز برشمرد. شکستن تابوهای جنسیتی هنگام تماشای یک مسابقه فوتبال، آشتی دادن قشر زیادی از مردم با رفتن به سینما و رونق سالن‌ها از جمله مزیت‌های طرح مورد بحث است. برخی از دوستان هم اعلام کردند که به جای سینما کافه‌ها باید محل پخش بازی‌ها باشد که البته طبق گفته نیروی انتظامی مشکلی در این زمینه هم وجود ندارد و حالا می‌توان خوشحال بود که جاهای متفاوتی است که مردم می‌توانند دسته جمعی آن‌جا فوتبال ببینند. البته همیشه باید نگران گروه‌های خودسری باشیم که بدون توجه به مصوبات نهاد‌های قانونی کار خودشان را می‌کنند. نمونه‌های زیادی در این چند سال دیده‌ایم؛ از لغو کنسرت‌های قانونی و به هم ریختن تجمعات بگیرید تا پایین کشیدن بنر فیلم‌ها از سر در سینما. اما گویا امسال با هماهنگی‌های صورت گرفته می‌توانیم به انجام بدون دردسر این تصمیم امیدوار باشیم.

نقطه تاریک ماجرا
هرچند اعلام تصویب طرح پخش بازی‌های جام جهانی خوشحال‌کننده است، اما جزییات مالی‌‌اش چندان دلگرم‌کننده نیست. کلا وقتی پای پول وسط می‌آید داستان کمی پیچیده می‌شود. اجازه بدهید کمی به عقب برگردیم. در روزهای ابتدایی سال جدید خبر افزایش قیمت بلیت سینماهای پردیس از ١٢هزارتومان به ١٥هزار تومان موج اعتراضات مخاطبین سینما را در پی داشت. هیچ کس هم نتوانست درست و منطقی مردم را قانع کند که دلیل افزایش بیست درصدی قیمت‌ها چیست. سالن‌ها مجهزتر شده‌اند؟ کیفیت فیلم‌ها بیشتر شده؟ امکانات بهتری برای تماشای فیلم در اختیار مخاطب قرار می‌گیرد؟ هیچ چی! فقط گفتند قیمت بلیت شده ١٥هزار تومان. این در حالی است که همه از وضع معیشتی مردم اطلاع دارند. همه مخصوصا سیاستگذاران سینما می‌دانند که در روز سینما که بلیت رایگان است مردم چه هجومی می‌آوردند. همه می‌دانند روزهای سه‌شنبه که بلیت نیم بهاست مردم جای خالی در پردیس‌ها باقی نمی‌گذارند. همه اینها یعنی چه؟ یعنی مردم دوست دارند بروند سینما اما پول ندارند. یک خانواده پنج نفری برای تماشای یک فیلم باید فقط ٧٥هزار تومان پول بلیت بدهد. تازه جدا از خرج‌های اضافی و البته منطقی الصاق‌شده به یک روز سینما رفتن. مثل خرید تنقلات یا احتمالا شام و نهار یا هزینه ایاب و ذهاب. طبیعی است اگر پدری در ماه فقط یک بار خانواده‌اش را ببرد سینما. طبیعی است که خیلی از خانواده‌ها اصلا سمت سینما آفتابی نشوند.
از آن طرف در فوتبال هم داستان به همین منوال است. کافی است مقایسه‌ای داشته باشیم بین تعداد تماشاچی‌های بازی‌هایی که بلیتش رایگان یا نیم‌بهاست با بازی‌هایی که قیمت بلیت ثابت است، تا بفهمیم مخاطب فوتبال اگر از مخاطب سینما جیبش خالی‌تر نباشد، پُرتر هم نیست. هر سال تماشاچی‌ها نسبت به افزایش بی‌دلیل قیمت بلیت بازی‌ها اعتراض می‌کنند. هر سال می‌گویند لااقل اگر اینقدر غیرمنطقی بلیت‌ها را گران می‌کنید، کمی به سر و وضع استادیوم‌ها برسید. چهار تا آبخوری درست و حسابی بگذارید. چهار تا دستشویی تمیز. گیت‌های ورودی را سامان دهید و ما را از شر داربست‌های بدقواره نجات دهید. اما هیچ خبری نیست. قیمت‌ها افرایش پیدا می‌کنند بدون تغییری در وضع موجود.
حالا در شرایطی که قرار است مخاطبان فوتبال و سینما در یک محل گرد هم بیایند و اتفاقی ویژه را رقم بزنند، معلوم نیست بر چه اساسی به یک‌باره قیمت بلیت تماشای بازی‌های جام جهانی در سینما ٢٠هزار تومان اعلام می‌شود. معلوم نیست که این قیمت برای چه مخاطبی در نظر گرفته شده. برای چه قشری. مخاطبان فوتبال و سینما که تکلیف‌شان مشخص است و سطح درآمدشان اظهر من الشمس. آدم‌هایی که از یک طرف دوست دارند بازی‌ها را در سینما با دوستان و خانواده‌شان ببینند و از آن طرف وضع مالی‌شان اجازه نمی‌دهد. واقعا تصور کنید همان خانواده پنج نفره بخواهد برود فوتبال ببیند. یعنی باید ١٠٠هزار تومان برای تماشای یک بازی پیاده شود. واقعا نامردی است. کلی آدم را امیدوار کنند و بعد این طور بزنند توی ذوقش. شاید گفته شود که هزینه اجاره سالن و پخش نشدن یک فیلم مشخص را در سانسی که بازی برگزار می‌شود باید تامین کرد. می‌خواهم بپرسم که تمام این هزینه چقدر می‌شود. اگر فرض کنیم سالن‌دار در آن سانس سالنش را کاملا پر می‌‌کند، که نمی‌کند، قطعا هنگام پخش بازی هم سالنش را پر خواهد کرد؛ حتی پرتر. پس در نهایت حتی اگر همان قیمت اشتباه ١٥هزار تومان را هم بگذارند برای قیمت بلیت، هزینه‌ها سر به سر می‌شود. حالا چرا ٢٠ هزار تومان؟ خدا می‌داند! حالا گفته‌اند که این قیمت، قیمت نهایی نیست و امکان دارد تغییر کند. معنای این جمله را همه می‌دانند. این جمله یعنی قیمت را بالاترین حالت ممکن در نظر گرفته‌اند، اگر کسی اعتراض نکرد که تثبیت می‌شود و اگراعتراضات زیاد شد شاید کاهش پیدا کند. ما هم از همین تریبون اعلام می‌کنیم که این قیمت خیلی زیاد است و باید کم شود، تا خدای نکرده کسی به خاطر مشکل مالی از تماشای بازی محروم نماند.

یک پیشنهاد دیگر
در همه جای دنیا، وقتی تماشاچیان امکان دیدن بازی تیم مورد علاقه‌شان در یک کشور دیگر را ندارند، می‌توانند به استادیوم خانگی خودشان بروند و آنجا بازی را از طریق مونیتورهای غول‌پیکر ببینند. نمونه‌اش را در آنفیلد هنگام برگزاری فینال لیگ قهرمانان امسال دیدیم. در متروپولیتانو و چند استادیوم بزرگ دیگر هم این اتفاق افتاده. کار خیلی جذابی هم هست. در ایران هم می‌شود این کار را کرد. اگر سینماها فقط برای شش دیدار سالن در اختیار فوتبالی‌ها قرار می‌دهند، استادیوم‌ها و سالن‌های ورزشی می‌توانند تمام بازی‌ها را پوشش دهند. یا لااقل تعداد بیشتری را. مثلا در تهران گرچه استادیوم آزادی از لحاظ زیرساختی توانایی انجام این کار را ندارد، اما سالن ١٢ هزار نفری خوراک این برنامه است. هر شهری هم چنین سالنی دارد که می‌تواند میزبان مجازی جام جهانی روسیه باشد. در روزهایی که مسابقات داخلی تعطیل است و همه سرگرم تورنمنتی هستند که در روسیه در حال وقوع است، می‌توان با کمی خوش‌فکری و هماهنگی نهادها فضایی به وجود آورد که هم باعث ایجاد هیجان و نشاط شود، هم درآمدزایی فوق‌العاده بالایی به وجود ‌آورد. حتی با قیمت‌های خیلی پایین‌تر از ٢٠ هزار تومان.

جذاب ترین زوج هم اتاقی جام جهانی روسیه
لیونل مسی و سرخیو اگوئرو در اردوی تیم ملی آرژانتین در روسیه هم اتاق شدند.
آلبی سلسته امیدوار است در بیست و یکمین جام جهانی تاریخ، سومین قهرمانی اش را به دست بیاورد. کسب این عنوان با لیونل مسی، بدون شک برای آرژانتینی ها بسیار جذاب خواهد بود و میتوان این اتفاق را با قهرمانی آن ها با کاپیتانی مارادونا نیز مقایسه کرد. فوق ستاره آرژانتینی ها پس از قهرمانی با بارسا در لالیگا و کسب مقام آقای گلی به روسیه آمده و احتمالا در ترکیب اصلی، با سرخیو آگوئرو یا هیگواین خط حمله تیم آرژانتین را تشکیل می دهد.

گربه پیشگو خبر از شکست میزبان در گام نخست داد!
گربه پیشگو روسی در پیش بینی جالب توجه از برتری سعودی ها برابر روسیه در افتتاحیه جام جهانی ۲۰۱٨ خبر داد.
ورزش ٣، آشیل گربه پیشگو درجام جهانی ۲۰۱٨ انتظار دارد عربستان برنده جدال افتتاحیه مقابل روسیه باشد. این گربه معروف روسی که در سن پطرزبورگ زندگی می کند قرار است به عنوان گربه پیشگو رقابت های جام بیست و یکم را پیش بینی کند که در اولین پیش بینی جنجالی از شکست روسیه در جدال با حریف آسیایی خبر داد.
گربه پیشگو که توسط بانوی روسی به نام آنیان در موزه آرمیتیک سن پطرزبورگ زندگی و پرورش یافته است بیشتر شهرت خود را در جام جهانی ۲۰۱۰ آفریقای جنوبی به دست آورد، جایی که پیش بینی او در قهرمانی اسپانیا درست از آب در آمد. این گربه معروف اخیرا در جام کنفدراسیون ها نیز پیش بینی های غافگیرکننده ای داشت از همین رو پیش بینی شکست روسیه در دیدار افتتاحیه از جانب او موجی از نگرانی در این کشور به راه انداخته است.
آشیل گربه ای ناشنوا است از همین رو صاحب و پرورش دهنده او نمی تواند در پیش بینی هایی که این گربه انجام می دهد دخالتی داشته باشد. نحوه پیش بینی این گربه نیز انتخاب غذا از میان دو کاسه مقابل پرچم کشورهاست که این بار او برای بازی افتتاحیه از ظرف غذایی بهره برد که مقابل پرچم عربستان قرار گرفته بود تا همه از شکست روسیه در دیدار افتتاحیه صحبت کنند.

چهار ستاره خاص مانشافت در جام جهانی
مترجم: نسیم فرزین
فرهنگستان فوتبال ـ مارکو رویس، توماس مولر، تیمو ورنر، ماریو گومز. هرکدام از این چهار بازیکن به تنهایی می‌توانند حتی قدرتمندترین مدافعان را از پای دربیاورند. حالا اگر هر چهار نفر را کنار هم قرار دهید چه اتفاقی می‌افتد؟ تیم ملی کامل و درخشان آلمان شکل می‌گیرد که با خط حمله متنوع و جنجالی خودش به سمت روسیه برای قدرت‌نمایی در جام جهانی ۲۰۱۸ رهسپار می‌شود. به چهار دلیل همه رقبا باید از آلمان بترسند. تیم آلمان ترسناک است، خیلی خیلی ترسناک.

مارکو رویس: سلاح ویژه
چه کسی می‌تواند پیراهن ستاره بروسیا دورتموند را که توسط هم‌تیمی‌هایش در تیم ملی آلمان بعد از پیروزی در شهر ریودوژانیرو به اهتزاز درآمده بود را فراموش کند؟ مارکو رویس تن هر رقیبی را به لرزه درمی‌آورد و خبر بد برای دیگر تیم‌ها این است که رویس آماده‌تر از قبل به روسیه می‌رود. سرمربی تیزهوش و یکه‌تاز آلمانی یواخیم لو که رویس را موشک می‌نامد گفت: «او بازیکنی فوق‌العاده ماهر، باهوش و قوی است که همیشه حریفان را شگفت‌زده می‌کند. با نوع بازی خود مهارت بالایش را به رخ همه می‌کشد. زمان‌بندی او خیلی خوب است، پاس‌هایش دقیق است و تمام‌کننده بی‌نظیری است.» لو در تعریف اعجوبه تیمش او را «سلاح ویژه» خطاب می‌کند و باعث می‌شود که تصمیم لو به عنوان قهرمان تورنمنت ۲۰۱۴ مبنی بر دادن آزادی عمل به بازیکنی که تنها ۱۱ بار در بوندسلیگا بازی کرده بود را درک کنیم. آمار خیره‌کننده رویس در همان تعداد بازی‌هایش منطق لو را به خوبی تعریف می‌کند. با اینکه در فینال جام حذفی آلمان در فصل ۲۰۱۷-۲۰۱۶ بخاطر مصدومیت کنار گذاشته شد، در ۱۳۶ بازی برای دورتموند ۶۳ گل زده است. با وجود آمار گلزنی خوبی که دارد رویس بیشتر بازی‌ساز و خلق‌کننده موقعیت‌های خوب است تا اینکه تمام‌کننده باشد. به همین دلیل است که لو او را در هواپیمای آلمانی‌ها برای پرواز به سمت روسیه نشاند.

تیمو ورنر: نیزه
توماس اشنایدر که یکی از دستیاران یواخیم لو و تمرین‌دهنده ورنر در اشتوتگارت بود در مورد ورنر می‌گوید: «این پسر سرعت وحشتناکی دارد.» تیم آلمان برای مدت خیلی طولانی از نداشتن سرعت در مرکز خط حمله خود رنج می‌برد اما ورنر این نیاز را برطرف کرده است. شروع حرکت به سمت توپ با سرعت خیلی زیاد نشان می‌دهد که حتی بزرگترین قهرمانان جهان هم نمی‌توانند در مقابل دفاع کنند و همچنین با آن سرعت بالا هر ضدحمله‌ای را خنثی می‌کند. ورنر ۲۲ ساله در فصل قبل بوندسلیگا برای تیمش به طور میانگین ۲۹ مرتبه با شدت دوید. در ۱۳ بازی اول ملی خود ۷ گل به ثمر رساند به همراه ۳۴ گل در ۶۳ بازی لیگ که شامل ۱۳ گل در فصل قبل برای لایپزیش است.

توماس مولر: چسب
بازیکن ۲۸ ساله بایرن مونیخ چه کاری انجام می‌دهد؟ او مهارت اوزیل را ندارد، قدرت بدنی جروم بواتنگ را ندارد، سرعت ورنر یا رویس را ندارد و همانطور که خودش می‌گوید: «من دریبل‌زن خوبی نیستم.» هیچ‌کسی نمی‌داند مولر برای باشگاه یا تیم ملی دقیقا چه کار می‌کند اما هر کاری که کند آن را در کلاس جهانی انجام می‌دهد. به آمار گل‌ها و پاس گل‌هایش در سطح بین‌المللی دقت کنید: ۳۸ گل، ۳۶ پاس گل، ۹۰ بازی. به شدت آمار خوبی است. این را هم در نظر بگیرید که هفت تا از این گل‌ها را در بازی‌های دوستانه زد و ۱۰ گل را در ۱۳ حضورش در رقابت‌های جام جهانی به ثمر رساند. مولر بازیکنی‌ است که هر مربی آرزوی داشتنش در تیم ملی خودش را دارد. او برترین گلزن در تاریخ جام جهانی بین بازیکنانی است که هنوز در حال فعالیت هستند، چهار گل بیشتر از هم‌تیمی باشگاهی‌اش خامس رودریگس از کلمبیا. او نه تنها تمام‌کننده قهاری است بلکه در میانه میدان و در خط دفاعی هم بسیار خوب عمل می‌کند. در زمان درست در مکان درست ایستاده و همیشه برای بازیکنان حریف مشکل‌ساز است. ۱۴ پاس گلی که در مسیر رسیدن بایرن به قهرمانی فصل قبل داده بود ۴ تا بیشتر از مجموع پاس گل‌های سه مهاجم دیگر تیم است. اگر آلمان بخواهد در تورنمنت روسیه تهاجمی عمل کند مولر کلید اصلی‌اش خواهد بود.

ماریو گومز: سپر بلا
ادینسون کاوانی به شدت با ماریو گومز احساس همدردی می‌کند چون او هم به مانند گومز به خاطر شانس‌هایی که از دست داد بیشتر به یاد مانده است تا کارهای خوبی که انجام داده. گومز که به زودی ۳۳ ساله می‌شود دیگر نگران انتقادهای زیاد مردم نیست. خیلی از این مردم انتظار داشتند که یواخیم لو به جای گومز از ساندرو واگنر بایرن مونیخی استفاده کند. رکورد ۱۶۳ گل در ۲۹۷ بازی بوندسلیگا و ۳۱ گل در ۷۴ بازی ملی باعث می‌شود که سر و صدای مخالفان کم شود اما یواخیم لو گومز را به خاطر چیزی بیشتر از آمار گلزنی احتیاج دارد. ورنر قبلا گفته بود: «وقتی ۱۱، ۱۲ ساله بودم پوسترهای ماریو را به دیوار اتاقم می‌چسباندم.» لو با زیرکی کاری کرد که اسطوره کودکی وارنر همزمان با او و در کنار او در یک تیم قرار بگیرد، آن‌هم در چنین تورنمنت حساسی. گومز یک نیروی جایگزین برای نقش مرکزی تیم لو است. او در فصل قبل و بازی‌های لیگ به طور میانگین نزدیک به ۱۰ کیلومتر در هر بازی دوید در حالیکه مولر و ورنر بالای ۱۱ کیلومتر دویدند. دویدن کمتر گومز نشان می‌دهد که از او باید در میانه میدان استفاده کرد به عنوان نیروی محکمی که وقتی توپ را بدست می‌آورد مهاجمان آلمان می‌توانند کمی آسوده خاطر باشند و درست جایگیری کنند. او با سرعت ۳۳٫۶ کیلومتر در فصل گذشته که بالاتر از رویس بود، می‌تواند به راحتی تغییر مسیر دهد و همه را سورپرایز کند. این بازیکن سابق بایرن، فیورنتینا و بشیکتاش مرد دوئل هوایی است و در فصل قبلی در ۴۸ درصد دوئل‌هایش موفق بود. گومز حتی اگر قرار نباشد در تیم بازی کند در رختکن باعث بالا رفتن روحیه بازیکنان می‌شود. قبل از اینکه لو ترکیب بازیکنانش برای جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه را اعلام کند گومز گفته بود: «من با خونسردی منتظر اعلام ترکیب تیم هستم و امیدوارم در آن حضور داشته باشم. اگر هم در ترکیب نباشم مساله‌ای نیست.»
منبع: Bundesliga

بیانیه "نایکی" درباره کفش بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران
کمپانی کفش نایکی در بیانیه‌ای اعلام کرد به علت این که یک کمپانی آمریکایی است و آمریکا تحریم‌هایی را علیه ایران اعمال کرده است نمی‌تواند کفش بازیکنان تیم ملی فوتبال ایران را در حال‌ حاضر تامین کند.
به‌ گزارش ‌ایسنا ‌و ‌به نقل از ساکرنت، اخیرا کمپانی نایکی اعلام کرده بود که نمی‌تواند به بازیکنان تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران برای بازی‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه کفش بدهد، دلایل مختلفی برای این اتفاق در رسانه‌ها مطرح شد که در نهایت کمپانی نایکی در بیانیه‌ای اعلام کرد دلیل این اتفاق تحریم‌های آمریکا علیه ایران است.
در این بیانیه آمده است: تحریم‌های آمریکا به این معنا است که نایکی به عنوان یک کمپانی آمریکایی نمی‌تواند کفش فوتبالیست‌های تیم‌ ‌ملی ایران را در حال‌ حاضر تامین کند، تحریم‌ها سال‌ها است که وجود دارد اما بر اساس قانون قابل اجرا هستند.
اعلام این خبر باعث شد که اعضای فدراسیون ایران به این اتفاقات واکنش نشان دهد. فدراسیون ایران در نامه‌ای از فیفا خواست در این باره توضیحاتی بدهد و کمک کنند که مشکلات حل شود.
کارلوس کی‌روش ، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران نیز در واکنش به این اتفاق اعلام کرد که بازیکنان به لوازم ورزشی خود عادت کرده‌اند و درست نیست که تنها یک هفته‌ قبل از مسابقات به این مهمی لوازم خود را تغییر دهند.
بازیکنان ایرانی روش‌های مختلفی برای این که کفش خود را برای مسابقات تامین کنند در نظر گرفتند. برخی از آن‌ها از هم تیمی‌های خارجی خود درخواست کردند که به آن‌ها کفش قرض دهند. طبق گفته یکی از مسوولان تیم برخی از بازیکنان از دوستان‌شان خواستند که برای‌شان کفش تهیه کنند و برخی به سادگی به مغازه‌ها رفتند و کفش خریدند.
بیش‌تر تیم‌های حاضر در جام جهانی ‌اسپانسرهای کفش دارند و هر بازیکن چند گزینه کفش برای پوشیدن دارد. حتی برخی از بازیکنان بر اساس آب و هوا و شرایط زمین کفش‌های خود را در میانه بازی تغییر می‌دهند.
لباس تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران از سوی کمپانی آدیداس تامین شده است. البته این کمپانی آلمانی ‌اسپانسر تیم نیست و تنها لباس‌ها را به فدراسیون فوتبال ایران فروخته است.
اولین بازی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه روز جمعه برابر مراکش انجام می‌شود.

گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا از روسیه
ماجرای اخراج یکی از همراهان تیم ملی در مسکو چه بود؟
کارلوس کیروش در روهای اخیر یکی از همراهان تیم ملی را از اردوی آمادگی این تیم اخراج کرد، موضوعی که هرچند رسانه ای شد اما جزییات آن تاکنون افشا نشده بود.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به روسیه، تیم ملی فوتبال ایران این روزها در کمپ تمرینی لوکوموتیو مسکو تمرینات خود را برای آغاز رقابتهای جام جهانی پیگیری میکند تمریناتی که عموما بر اساس مقررات فیفا پشت درهای بسته برگزار می شود و افراد و رسانه ها حق حضور دایم در این تمرینات را ندارند.
تیم ملی فوتبال ایران پس از اردوی نسبتا طولانی در ترکیه و انجام دو دیدار تدارکاتی در حالی وارد مسکو شد که کارلوس کیروش در همان روزهای اغازین حضور در روسیه یکی از همراهان تیم را از اردو اخراج کرد، موضوعی که به تفاسیر و تعابیر مختلف رسانه ای شد اما کمتر جزییات این موضوع منتشر شد.
ماجرا از این قرار بوده که در مسیر عزیمت به مسکو، یکی از اعضای تدارکات تیم ملی در فرودگاه و در محفلی چند نفره درباره برخی موضوعات از جمله کارلوس کیروش سخن گفته است و انتقاداتی را درباره او و برخی شرایط مطرح می کند این سخنان در نهایت به گوش سرمربی تیم ملی می رسد و او نیز بلافاصله دستور اخراج اقای «ع» را صادر می کند و عضو تدارکات تیم ملی از اردوی تیم در کمپ لوکوموتیو مسکو اخراج می شود.
پیش از این برخی رسانه ها این عضو اخراجی تیم ملی را به مصدومیت طارمی ربط داده بودند و این فرد را نیز از اعضای کادر پزشکی تیم ملی معرفی کرده بودند.