دو گزارش از مسکو قبل از جام
نفت و افتتاحیه، تیتر مضحک، کیروش دربالا، پیرمرد و فوتبالاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۰ خرداد ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژوئن ۲۰۱٨در حالی که تا کمتر از ۵ روز دیگر بزرگ‌ترین رویداد ورزش پرهیجان فوتبال در روسیه میزبانی می‌شود این روزها پایتخت پهناورترین کشور جهان کمتر حال و هوای فوتبالی به خود گرفته است.
به گزارش خبرنگار اعزامی ایسنا به مسکو، در حالی که میلیاردها نفر در سراسر جهان در تب و تاب آغاز رقابت‌های فوتبال سر از پا نمی‌شناسند و برای سوت آغاز دیدار تیم‌های محبوبشان لحظه شماری می‌کنند اما مسکو پایتخت کشور میزبان این رویداد مهم، این روزها کمتر حال و هوای فوتبال و جام جهانی دارد.
این روزها نکته‌ای که در مسکو آشکارا خودنمایی می‌کند آب و هوای مسکو نسبتا سرد و در طول روز نوسانات هوایی بین ۵ تا ۱۲ درجه سانتیگراد است. این موضوع باعث شده تا بعضا بارندگی و وزش باد در روزهای پیش از آغاز جام جهانی شرایط غافلگیر کننده‌ای را برای مهمانان حاضر در روسیه و مسکو ایجاد کند.
در حالی که در سطح شهر مسکو کمتر از ظواهر بصری جام جهانی نشانه‌ای ملموس و مکرر به چشم می‌آید، تقریبا گرانی مفرط در همه جا و در اکثر خدمات اجتماعی و رفاهی این شهر ملموس است.
ترافیک بی امان مسکو نیز شرایط را دشوار و غیر قابل پیش بینی کرده است البته امکان استفاده از خدمات عمومی با ارائه تسهیلاتی برای هواداران فوتبال از جمله نکاتی است که در سطح شهر خودنمایی می‌کند. تقریبا در اکثر مبادی ورودی شهر امکان دریافت خدمات هواداری فوتبال برای تماشاگران جام جهانی تعبیه شده است.
ورزشگاه بزرگ لوژنیکی که محل افتتاحیه و اختتامیه جام جهانی است نیز تحت تدابیر شدید امنیتی قرار دارد و به شدت راه‌های ورودی و خروجی این ورزشگاه با شدیدترین تدابیر کنترل و رصد می‌شود. به گونه‌ای که امکان ورود و خروج عادی به محوطه این استادیوم که تقریبا در مرکز شهر مسکو قرار دارد به سختی وجود دارد.
در حالی که تقریبا کمتر تبلیغ بصری گسترده‌ای در سطح شهر و مبادی ورودی مسکو با موضوع جام جهانی به چشم می‌خورد اما شهروندان عادی مسکو که کمترین آشنایی با زبان انگلیسی را ندارند در واکنش به هر پرسش توریست‌ها با لبخند در تلاش برای کمک به کسانی هستند که به دنبال دریافت راهنمایی و کسب اطلاع از سیستم حمل و نقل و ریلی مسکو هستند.
این روزها حضور چشمگیر ایرانی‌ها در مسکو نیز بیش از هر چیزی به چشم می‌آید. با توجه به امکان راحت‌تر و دسترسی بهتر ایرانی‌ها برای سفر به روسیه ایرانی‌های زیادی به روسیه سفر کرده‌اند تا به عنوان هوادار در کنار تیم ملی باشند. حضور پرتعداد خانواده‌ها و شور و هیجان آنها برای تماشای بازی‌های تیم ملی از نکات قابل توجه این روزهای مسکو است.
نیکو، دختر جوانی که برای تماشای دو بازی اول تیم ملی ایران به روسیه سفر کرده است درباره حال و هوای خودش به خبرنگار ما گفت: هیجان زیادی دارم. امیدوارم تیم ملی کشورم نتیجه خوبی بگیرد. بسیار زیاد علاقمند بودم که برای تشویق و دیدن بازی‌های ملی پوشان ایرانی به روسیه بیاییم که با تلاش زیاد این امکان به لحاظ مالی فراهم شد. ایران بازی‌های سختی دارد اما در هر حالتی ما طرفدار ایرانیم و تیم ملی کشورمان را دوست داریم.
او که برای دو بازی تیم ملی بیش از شش میلیون تومان فقط هزینه خرید بلیت کرده است می‌گوید که مجموع هزینه‌هایش تا روز ۳۱ خرداد که به تهران بازخواهد گشت بیش از ۲۵ میلیون تومان می‌شود. این درحالی است که او مشکلی برای اسکان ندارد و در خانه یکی از دوستان دانشجویش مستقر شده است.
شاید در کنار آب و هوای غیرقابل پیش بینی روسیه، هزینه‌های گزاف آن باشد که در آستانه جام جهانی چندین برابر هم شده است.
تیم ملی فوتبال ایران هم که به عنوان اولین تیم وارد روسیه شد پس از برد برابر لیتوانی خود را مهیای آغاز رقابت‌های سه گانه و مهم پیش رو می‌کند. ملی پوشان ایران پس از چند جلسه تمرین، پیش از افتتاحیه جام جهانی مسکو را ترک خواهند کرد تا برای دیدار با مراکش به سن پطرزبورگ بروند.

لبخند هنوز به چهره روس‌ها نیامده است
روزشمار در سراشیبی پایان

بیست و یکمین دوره رقابت های فوتبال جام جهانی در حالی از چهار روز دیگر به میزبانی ۱۲ شهر آغاز خواهد شد که روس ها در تکاپو برای باشکوه برگزار کردن این رویداد هستند.
خبرگزاری مهر - مسکو: حرکت معکوس روزشمار آغاز بیست و یکمین دوره رقابت های فوتبال جام جهانی سرعت بیشتری گرفته است. خون در رگ های مسکو با جریان بیشتری در گردش است. هواپیماهای رنگارنگ یکی پس از دیگری وارد آسمان پایتخت می شوند و ارتفاع را کم می کنند تا گیت های فرودگاه شلوغ تر از همیشه شود.
حال و هوای جام جهانی حالا مسکو را بیشتر از روزهای گذشته تحت تاثیر قرار داده است. چهره ها از «روس» بودن فاصله گرفته و از آفریقا و آمریکا و اروپا مسافران و گردشگران وارد پایتخت روسیه می شوند تا برای حضور در بزرگترین آوردگاه فوتبال دنیا آماده شوند.
روز جمعه بارش شدید باران فضای شهر را دگرگون کرد. عوامل و دست اندرکاران برگزاری جام جهانی غافلگیر شدند. ترافیک خیابان ها سنگین تر از روزهای گذشته شد اما رفت و آمد همچنان در جریان بود.
ورزشگاه لوژنیکی شاید یکی از شلوغ ترین مکان های مسکو بود. رفت و آمد پرتعداد خبرنگاران و عکاسان به این ورزشگاه بیشتر از همه به چشم آمد. مکانی که نمایندگان رسانه های گروهی برای دریافت آی دی کارت ویژه مسابقات به آن مراجعه می کردند.
همه چیز مرتب پیش می رود. هر چند لبخند هنوز به چهره روس ها نیامده و با همان چهره جدی و خشک از مهمانانشان استقبال می کنند اما این دلیل نمی شود که در انجام کار خللی ایجاد شود. همه کارها طبق برنامه و منظم انجام می شود.
روس ها برای باشکوه برگزار کردن این مسابقات برنامه های ویژه ای در نظر گرفته اند که نظم سرلوحه آن است. هر چند هنوز شهر مسکو چهره یک میزبان جام جهانی را به خود نگرفته است اما به نظر می رسد با نزدیک شدن به آغاز رقابت ها و ورود تیم ها و تماشاگران حال و هوای این شهر هم تغییرات زیادی کند.
اکثر تیم های ملی شرکت کننده در بیست و یکمین دوره رقابت های جام جهانی هنوز وارد روسیه نشده اند و درحال برگزاری آخرین دیدارهای تدارکاتی خود هستند.

ایران یک لیتوانی صفر
تیم ملی فوتبال ایران اولین تیمی بود که وارد روسیه شد تا پس از لغو دیدارهای تدارکاتی اش، تمرینات خود را در کمپ لوکوموتیو برگزار کند. شاگردان کی روش روز جمعه در آخرین دیدار تدارکاتی خود برابر لیتوانی به میدان رفتند و با گل دقایق پایانی کریم انصاریفرد موفق شدند حریف خود را شکست دهند.
ملی پوشان ایران که امید زیادی به کسب نتایج آبرومند در این رویداد بزرگ دارند روز شنبه تمرینات خود را مقابل دیدگان علاقمندان به فوتبال و نمایندگان رسانه های گروهی برگزار خواهند کرد.

اشرف حکیمی دفاع چپ است؛
پاسخ هوشمندانه سرمربی مراکش به سئوالی درباره ترکیب بازی با ایران

سرمربی تیم ملی فوتبال مراکش به سئوالی درباره ترکیب تیمش در بازی با ایران پاسخ داد.
به گزارش خبرنگار مهر، «هره رنارد» که با تیمش از سوئیس به استونی رفته و قرار است یک بازی تدارکاتی در این کشور برگزار کند، در خصوص ترکیب اصلی تیم ملی مراکش برای جام جهانی و بازی با ایران صحبت کرد.
وی در این خصوص گفت: ترکیب مراکش مشخص است و تماشاگران و هواداران مراکش از آن مطلع هستند.
سرمربی مراکش تاکید کرد: چیزی برای مخفی کردن وجود ندارد. ترکیب مراکش متشکل از همان بازیکنانی است که در راه صعود به جام جهانی حضور داشته اند.
بر اساس گمانه زنی رسانه های مراکشی، انتظار می رود «اشرف حکیمی» در پست دفاع چپ به جای «حمزه مندیل» بازی کند. همچنین رنارد به تاکتیک سابق خود یعنی اعتماد به «مهدی بن‌عطیه» و «رومان سایس» در پست دفاع مرکز بر می گردد.

جای خالی عذرخواهی مسئولانه از مردمی که معترض بودند!
به فاصله چند روز مانده تا جام جهانی فوتبال، شنیدن درباره تحریم ویژه کمپانی نایک برای ملی پوشان فوتبال کشورمان چندان خوشایند نیست، اما آنچه این ممنوعیت را تلخ‌تر جلوه می‌دهد نه تحریم ظالمانه و گسترش دامنه آن به ورزش، که برخی اقدامات مسئولان کشورمان است.
برای مقابله با زیاده خواهی‌ها چه باید کرد؟ در مقابل زیاده خواهی‌های کشور‌های دیگر چه؟ این سوالی است که این روز‌ها می‌بایست همه، به ویژه مسئولان به کرات از خودشان بپرسند و درباره‌اش تامل کنند.
به گزارش «تابناک»، به فاصله چند روز مانده تا جام جهانی فوتبال، شنیدن درباره تحریم ویژه کمپانی نایک برای ملی پوشان فوتبال کشورمان چندان خوشایند نیست، اما آنچه این ممنوعیت را تلخ‌تر جلوه می‌دهد نه تحریم ظالمانه و گسترش دامنه آن به ورزش، که برخی اقدامات مسئولان کشورمان است.
برای درک ماجرا لازم است کمی به عقب برگردیم و رویدادی را مرور کنیم که به جهاتی متفاوت‌ترین اعتراض ثبت شده در تاریخ کشورمان است؛ کمپین نخریدن خودرو‌های صفر داخلی که به شکلی فراگیر و وسیع بروز و نمود یافت و هدف از آن، فریاد زدن برخی خواسته‌های عمومی از جمله کاهش نرخ و ارتقا ایمنی محصولات وطنی بود.
درخواست‌هایی که قدمت زیادی دارند، اما این بار شبیه شکوفا شدن بغضی خاموش بروز کرده و خودروسازان را به گوشه رینگ رانده بودند، بی آنکه خللی در جامعه به وجود آید و کمبودی احساس شود. «نه» بزرگی که نه با تجمع و اعتصاب و امثال اینها، که به شیوه‌ای مسالمت آمیز و بی حاشیه فریاد زده می‌شد.
گویی همگان تازه به قدرتی پی برده بودند که در وجودشان بود، اما هرگز استفاده نشده بود. قدرتی پرزور که موجب شده بود غول‌های خودروساز بعد از مدت‌ها اربابی کردن برای مشتریان، به جایگاه حقیقی خود پس زده شوند و بدانند آنچه مایه حیاتشان است، نه خط تولید، که مشتریان هستند.
نکته‌ای که هنوز کامل فهم نشده و آثار مثبتش بروز و نمود نیافته، برخی دولت مردان از جمله وزیر صنایع وقت پا به میدان گذاشتند و بعد از آنکه با کلام نامناسب از خجالت تحریم کنندگان خرید خودروی صفر و هواداران این تفکر درآمدند، طرحی تدارک دیدند تا مقاومت مردم در نخریدن را در هم بشکنند و البته موفق هم شدند.
از فروپاشی آن کمپین و بازگشت اوضاع به روال سابق (اگر نگوییم بدتر از سابق!) مدت مدیدی می‌گذرد و در این بازه، اتفاقات فراوانی رخ داده است، اما استراتژی ناصواب آن روز‌های دولت، تازه در حال خودنمایی است؛ در روز‌هایی که آمریکا زیر قول و قرار خود زده و بار دیگر بر طبل تحریم‌ها می‌کوبد و می‌کوشد موثرتر از هر زمانی در این عرصه فعالیت کند.
در نتیجه بدعهدی سابقه دار آمریکایی ها، بار دیگر تحریم‌های کشورمان به موضوع روز تبدیل شده و آثار آن یکی پس از دیگری از راه می‌رسند و خودنمایی می‌کنند. از جمله دنباله روی دیگر کشور‌های غربی از سیاستمداران ینگه دنیا که نمونه بارز و آشکار آن، خروج پژو-سیتروئن از بازار کشورمان است.
همان شرکت بی وفای فرانسوی که بعد از برجام به بازار خودرو کشورمان برگشته بود و قرار بود محصولاتی به روز را در اختیارمان بگذارد تا از یاد ببریم چگونه پیشتر به سادگی به ما پشت کرده و بی عمل به تعهداتش، ایران را ترک گفته بود. شرکتی که حالا ثابت شده تنها رفیق کیف پول ایرانیان است نه بیشتر.
این در حالی است که از زمان اعلام خبر بازگشت این خودروساز مشهور به بازار ایران تا همین اواخر، مسئولان کشورمان بازی جدیدی را با مردم آغاز کردند که به ظاهر پاسخ به برخی مطالبات عمومی، از جمله مطالبات مطرح شده با کمپین نخریدن خودروی بی کیفیت بود، اما در عمل، به بازی خودروساز فرانسوی با جیب ایرانیان شباهت داشت.
چندین نوبت اعلام نرخ برای پژو ۲۰۰۸ که پسابرجامی خوانده می‌شد و افزایش لجام گسیخته قیمت این محصول به وضوح نشان می‌داد که نه پژو-سیتروئن و نه دولت مردان و خودروسازان وطنی، به دنبال جبران مافات نیستند و قصدی برای رسیدگی زیربنایی به مطالبات عمومی را ندارند. وضعیتی که حالا با اعلام خروج فرانسوی‌ها از ایران، به ثبت یک باخت بزرگ دیگر برای خودروسازان وطنی و دولت مردان منجر شده است.
باختی از جنس بی توجهی به درخواست‌های مردم؛ همان درخواست‌هایی که سبب ساز شکل گیری کمپین تحریمی شد و اگر قرار به بررسی شان باشد، این روز‌ها مجال مناسب تری برای مطرح شدن دارند چراکه خودروسازان محصول هایشان را نمی‌فروشند و به رغم آنکه مدعی هستند تولیداتشان داخلی است، با هر نوسان قیمت ارز، قیمت هایشان را افزایش می‌دهند.
افزایش‌هایی که اگرچه به احیای آن کمپینِ خاص منجر نشده و احتمالا نخواهد شد، اما آثار شومش را در دیگر عرصه‌ها می‌توان دید. در رفتار ورزشکارانی که وقتی می‌شنوند نایک تحریمشان کرده، اعتراضشان به این اقدام را یکپارچه فریاد نمی‌زنند، در مردمی که وقتی می‌بینند پژو بار دیگر بدعهدی کرده، اعتراضی نمی‌کنند و حتی به صورت سمبولیک (مثل کندن آرم پژو از خودروهایشان یا پوشاندن آن با چسب) واکنش نشان نمی‌دهند و... .
بی تفاوتی دردناکی که بی شک یکی از دلایل بروز آن، رفتار نامسئولانه مسئولان است؛ رفتاری که می‌شود با یک عذرخواهی مسئولانه، نخستین گام را برای تصحیحش برداشت. گامی کوچک، اما موثر، در آستانه فصلی که تحریم کتانی‌های نایک و خروج پژو-سیتروئن احتمالا تنها شروع آن باشد!

۱۰ سرمربی پردرآمد جام جهانی مشخص شدند
کی‌روش بالاتر از سرمربی انگلیس و آرژانتین

روزنامه مارکا اسپانیا ۱۰ سرمربی که بیشترین دستمزد را در جام جهانی می گیرند، اعلام کرد.
به گزارش وبسایت نود، روزنامه مارکا اسپانیا کم‌تر از یک هفته مانده به آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه گزارشی را درباره دستمزد سرمربیان حاضر در این تورنومنت منتشر کرد که کارلوس کی روش، سرمربی تیم ملی ایران با دستمزد سالیانه ۲ میلیون یورو جزو ۱۰ سرمربی پردرآمد جام جهانی شناخته شد.
۱۰ سرمربی که بیشترین دستمزد را در جام جهانی دارند به ترتیب زیر است:
۱-یوآخیم لو (سرمربی تیم ملی آلمان)= ۳ میلیون ۸۵۰ هزار یورو
۲-تیته (سرمربی تیم ملی برزیل)= ۳ و نیم میلیون یورو
۳-دشان (سرمربی تیم ملی فرانسه)=۳ و نیم میلیون یورو
۴-لوپتگی (سرمربی تیم ملی اسپانیا)=۳ میلیون یورو
۵-چرچسوف (سرمربی تیم ملی روسیه)=۲ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو
۶-سانتوس (سرمربی تیم ملی پرتغال)=۲ میلیون و ۲۵۰ هزار یورو
۷-کارلوس کی روش (سرمربی تیم ملی ایران)= ۲ میلیون یورو
۸-ساوتگیت (سرمربی تیم ملی انگلیس)= ۲ میلیون یورو
۹-سامپائولی (تیم ملی آرژانتین)=۱ میلیون و ۸۰۰ هزار یورو
۱۰-تابارز (سرمربی تیم ملی اروگوئه)= ۱ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو

AFC: صعود ایران در گروه دوم جام جهانی سخت است اما غیرممکن نیست

کنفدراسیون فوتبال آسیا در گزارشی شانس صعود ایران در گروه دوم جام جهانی را سخت توصیف می‌‌کند اما آن را غیرممکن نمی‌داند.
به گزارش وبسایت نود، سایت AFC درباره شانس تیم ملی ایران برای صعود در گروه B جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه که در آن تیم‌های اسپانیا، پرتغال و مراکش حضور دارند، نوشته است: ایران شاید در یکی از سخت‌ترین گروه‌های جام جهانی باشد اما این موضوع کارلوس کی‌روش و بازیکنانش را از تلاش برای رسیدن به اهداف‌شان بازنخواهد داشت. ایران که برای پنجمین بار به جام جهانی می‌رود، در ادوار قبلی حضورش در این رقابت‌ها هرگز صعود نکرده است و به همین دلیل این تیم به دنبال دستاورد بهتری از حضورش در روسیه است. ایران پنجشنبه این هفته جایگاهش به عنوان برترین تیم آسیا در رده‌بندی فیفا را از دست داد اما این جایگاهی است که می‌تواند با ارائه عملکردی خوب در جام جهانی پس بگیرد.
سایت AFC به نقل از کی‌روش نوشته است: این یک واقعیت است که گروه B سخت‌ترین گروه جام جهانی است اما ما نمی‌تواند هدف‌مان را تغییر دهیم یا هواداران‌مان را ناامید کنیم.
سایت کنفدارسیون فوتبال آسیا با اشاره به سختی کار ایران گزارش خود را اینگونه ادامه می‌دهد: گروه B بسیار سخت است چون قهرمان جام جهانی ۲۰۱۰، قهرمان یورو و مراکش در آن هستند. رقابت در این گروه اما چالشی برای دارنده سه عنوان قهرمانی جام ملت‌های آسیا است که می‌خواهد در مقایسه به جام جهانی ۲۰۱۴ دستاورد بهتری کسب کند.
پژمان منتظری مدافع استقلال که با ۳۴ سال سن یکی از مسن‌ترین بازیکنان تیم کی‌روش است، در این خصوص به سایت AFC می‌گوید:« در جام جهانی قبلی، ما بازیکنانی داشتیم که قبل از سفر به برزیل تجربه بیشتری از بازی در کنار هم داشتند. این بار اما ما بازیکنان جوانی داریم که مصمم هستند نشان دهند که می‌توانند مقابل بهترین تیم‌های دنیا بازی کنند.»

تیتر مضحک سایت بلژیکی درباره تیم فوتبال ایران
سایت اسپورت بلژیک در خبری اعلام کرد که تیم فوتبال ایران کفش‌ برای پوشیدن پیدا نمی‌کند.
به‌ گزارش ‌ایسنا، سایت ‌اسپورت در این خبر اعلام کرد که تحریم‌های دونالد ترامپ، رییس‌جمهور آمریکا علیه ایران پیامدهای غیر منتظره‌ای داشتند که یکی از آن‌ها امتناع کمپانی نایکی از دادن کفش به بازیکنان تیم ایران بوده است. در تیتر این خبر این سایت نوشته است که تیم فوتبال ایران کفش برای پوشیدن پیدا نمی‌کنند!
در ادامه‌ خبر آمده است: ایران با عصبانیت به این اتفاق واکنش نشان داده است. کارلوس کی‌روش، سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال ایران به رسانه‌های جمعی اعلام کرد که تحریم شدن از سوی نایکی یک بی‌احترامی به ایران بوده است. ایران به فیفا شکایت خواهد کرد.
او در ادامه‌ افزود: نمی‌شود که در فاصله کمی تا جام جهانی هم‌چنین ممنوعیتی بر بازیکنان اعمال شود. همه می‌دانند که چقدر مهم است بازیکنان با کفش‌های خودشان در بازی‌ها حضور پیدا کنند.
تحریم‌های اقتصادی آمریکا علیه ایران از ماه می از سر گرفته شده است. ایران در جام جهانی با مراکش، پرتغال و ‌اسپانیا روبه‌رو می‌شود.

پیروزی مراکش پیش از رویارویی با ایران
تیم ملی فوتبال مراکش پیش از رویارویی با ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در بازی تدارکاتی به پیروزی رسید.
در ادامه دیدارهای تدارکاتی تیم‌های ملی فوتبال جهان امشب (شنبه) مراکش رو در روی استونی قرار گرفت و با نتیجه ٣ بر یک پیروز شد. یونس (۱۱)، زیاش (٣٨-پنالتی) و منیر (۷۲) برای تیم ملی مراکش گلزنی کردند.
در دیگر دیدارهای دوستانه تیم ملی فوتبال صربستان با نتیجه ۵ بر یک از سد بولیوی گذشت. فنلاند نیز با ۲ گل بلاروس را شکست داد.سوئد در آخرین بازی دوستانه اش قبل از عزیمت به مسکو با نتیجه بدون گل برابر پرو به تساوی رسید. از این دیدار در استادیوم اولوی شهر گوتنبرگ ٣۲ هزار نفر دیدن کردند.

داستان جالب یک پیرمرد عاشق در جام جهانی روسیه
هوادار ۷۸ ساله لهستانی برای یازدهمین بار پیاپی بازی‌های جام جهانی را از نزدیک تماشا خواهد کرد.
‌به نقل از خبرگزاری راشاتودی، آندره بوبوفسکی از سال ۱۹۷۸ در تمامی جام‌های جهانی حاضر بوده است. چه کشورش به جام جهانی صعود کرده باشد و یا نباشد، او همیشه بازی‌های جام جهانی را از نزدیک تماشا کرده است. او اکنون برای یازدهمین بار پیاپی می‌خواهد در جام جهانی حاضر باشد و خوشحال است که تیم‌ ‌ملی فوتبال کشورش یعنی لهستان در این دوره حضور دارد.
بوبوفسکی از احترام ویژه‌ای نزد هواداران تیم‌ ‌ملی فوتبال کشورش و بازیکنان تیم‌ ‌ملی لهستان برخوردار است. حتی با وجود سن و سال بالا این بار هم او تصمیم گرفت تیم‌ ‌ملی کشورش را همراهی کند و در جام جهانی روسیه حاضر باشد.
تیم‌ ‌ملی فوتبال لهستان در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه در گروه H این رقابت‌ها با تیم‌های ژاپن، کلمبیا و سنگال هم گروه شده است و امیدوار است بتواند بعد از مدت‌ها به دور دوم جام جهانی راه یابد.
تاثیر دیدار افتتاحیه جام جهانی بر قیمت جهانی نفت

دیدار افتتاحیه جام جهانی فقط یک تقابل فوتبالی بین روسیه و عربستان نیست
‌به نقل از راشاتودی، جام جهانی روسیه از پنج‌شنبه همین هفته‌ با بازی کشور میزبان و عربستان در ورزشگاه لوژنیکی شهر مسکو آغاز خواهد شد. قرار است ولادیمیر پوتین، رییس‌جمهور روسیه و شاهزاده محمد بن سلمان در ورزشگاه حاضر باشند و این بازی را از نزدیک ببینند.
این بازی یک هفته‌ قبل از جلسه سازمان کشورهای صادر کننده نفت اوپک در وین خواهد بود. ‌جایی که در آن جلسه انتظار می‌رود کشورها برای کاهش نگرانی‌های جهانی در رابطه با قیمت نفت که در سه سال گذشته به بالاترین حد خود رسیده است، به توافق دست یابند.علاوه بر این دو شخصیت سیاسی در طول برگزاری جام جهانی روسیه چندین شخصیت سیاسی عالی رتبه دیگر از کشورها به این رقابت‌های مهم در روسیه خواهند آمد.

انتقادهای ادامه‌دار سرمربی تیم ملی
کی‌روش: شما هم مثل نایکی تیم ملی را تحریم کردید

کارلوس کی روش سرمربی تیم ملی فوتبال ایران در گفت و گویی با حضور خبرنگاران ایرانی و خارجی به سوالات پرتعداد آنها پاسخ داد.
کی روش درباره تحریم اعمال شده از سوی کمپانی نایکی چنین پاسخ داد: موضوع کفش تنها موضوع ما نیست، مساله اصلی مشکلات دیگری است که درراه آماده سازی ما قرار گرفت؛ مسائلی که در چیدمان بازی ها، رزرو کردن هتل ها، انتخاب کمپ ها و ... به وجود آمد و ما را آزار داد. ولی شما در رسانه شاید این اجازه اخلاقی را نداشته باشید که از نایکی انتقاد کنید چون وقتی زمان آماده سازی تیم ملی بود به تیم ملی پشت کردید و شما هم به نوعی تیم را تحریم کردید. چراکه بین جام جهانی با پتانسیل خوشحال کردن ٨۰ میلیون و لیگ قهرمانان که هیچ کس نمی تواند قهرمان آخرین دوره اش کیست دومی را انتخاب کردید. با این کنار بیایید.

پیرمرد ۷۰ ساله به جام جهانی روسیه با تراکتور
هوبرت ویرث، شهروند ۷۰ ساله ساکن شهر فورتزهایم آلمان از علاقه مندان به فوتبال است که با تراکتور خود راهی جام جهانی شده است.
به گزارش ایسنا از بلاپان، وی گفت: من تا قبل از بازنشستگی راننده کامیون در آلمان بودم، علاقه خاصی به تراکتور دارم و البته فوتبال هم سرگرمی همیشگی من است. این تراکتور لانز بسیار قدیمی است که آنرا بازسازی کردم، اتاقک چوبی بر روی آن نصب کرده‌ام که در حقیقت برای سونا در مزرعه یا ویلاهای خارج شهر از آن استفاده می‌شود، این اتاقک سال ۱۹۶۳ میلادی ساخته شده اما من آن را به یک خانه متحرک مسافرتی تبدیل کرده‌ام که همه چیز در آن هست از دوش و تخب خواب گرفته تا اینترنت!
وی هدف از این سفر خود را حمایت از تیم ملی آلمان و نشان دادن روحیه استقامت و وفاداری به فوتبال دوستان جهان عنوان کرده و بر روی اتاقک چوبی خود نوشته: سلام مسکو!
او سوار بر این تراکتور بیش از ۱۷۰۰ کیلومتر را از مسیر ۲۵۰۰ کیلومتری محل زندگی‌اش تا مسکو پشت سر گذاشته و به مینسک پایتخت بلاروس رسیده است.
روزانه بیش از ۱۶۰ کیلومتر با تراکتور قدیمی‌اش با سرعت ۲۰ کیلومتر در ساعت مسافرت می‌کند و امیدوار است تا شروع جام جهانی وارد مسکو شود.
هوبرت را در این سفر طولانی سگ وفادارش «هگزه» همراهی می‌کند.
وی در چند روز گذشته در رسانه‌های جهان معروف شده و از هم ‌اکنون هزاران خبرنگار در روسیه منتظر ورودش به مسکو هستند.

دردسرهای تمام نشدنی هافبک آلمان بعد از ملاقات با اردوغان
هواداران آلمان بار دیگر به هو کردن مدافع تیم ملی فوتبال کشورشان به دلیل دیدار با رجب طیب اردوغان پرداختند.
‌به نقل از نشریه بیلد، هواداران تیم‌ ‌ملی فوتبال آلمان همچنان از ایلکای گوندوغان ناراحت هستند. دلیل این ناراحتی این است که بازیکن ترک تبار تیم‌ ‌ملی فوتبال آلمان قبل از اردوی تیم‌ ‌ملی این کشور با رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه دیدار کرد.
هواداران آلمان در جریان پیروزی دو بر یک این کشور برابر عربستان سعودی باز هم گوندوغان را هو کردند.
مسوت اوزیل، دیگر بازیکن ترک تبار آلمان که همراه با گوندوغان با اردوغان دیدار کرده بود، در این بازی غایب بود. این اقدام هواداران مانشافت با انتقاد شدید یوآخیم لوو مواجه شد.
لوو بعد از پایان بازی برابر عربستان گفت‌: هواداران آلمان این را بدانند که گوندوغان بازیکن تیم‌ ‌ملی فوتبال است این هو کردن‌ها به هیچ کسی کمک نخواهد کرد و تنها باعث بر هم زدن آرامش و نظم تیمی و فردی می‌شود.
برای تیم‌ ‌ملی فوتبال آلمان، تیمو ورونر گلزنی کرد و در ادامه‌ گل به خودی عمر باعث شد که آلمان اختلاف را به دو گل برساند ولی در دقایق پایانی این مسابقه عربستان یکی از گل‌های خورده را پاسخ داد.
سرمربی تیم‌ ‌ملی فوتبال آلمان در پایان ‌اضافه کرد: ما فرصت‌های زیادی را در این بازی از دست دادیم. نباید در جام جهانی این گونه بازی کنیم،‌ بلکه باید از فرصت‌های‌مان نهایت استفاده را ببریم.