کارلوس کی روش خسته است و هواشناس می شود!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۲ آبان ۱٣۹۶ -  ٣ نوامبر ۲۰۱۷* “خسته‌ام، دیگر راجع به آب و هوا از من بپرسید!"

اخبار روز - بخش ورزشی: سرمربی تیم ملی می‌گوید پس از هفت سال هنوز شرایط تغییر نکرده و بودجه کافی برای حمایت از تیم ملی وجود ندارد. آن چه که در حوزه اختیارات مربیگری و مسئولیت خود می گوید منطقی و مطالبات در قواعد و اصول مربیگری برای موفقیت یا در صورت نبود، عدم موفقیت تعربف شده است. کی روش با این که از پاره فرهنگهای مردم در سطح دانستن آشنا شده و در مواردی نیز شناخت پیدا کرده اما اصل مهمی را نادیده گرفته است که این ندیدن یا بی توجهی به آن باز در قلمرو فنی و مربیگری موجه است ولی کافی نیست. کی روش در عمق و در بطن وقایع نظام اجتماعی و سیاسی جمهوری اسلامی پی نبرده که ورزش نیز مثل سایر قلمروها تابعی مستقیم از ایده ئولووی نظام است. هر گاه ایده ئولووی نیاز بداند برای آن شبانه تا صد درجه تب می کند و اگر نیاز نداند صبح فردای اش به بیست درجه زیر صفر می رساند! کی روش با اصول و پرانسیب های جهان بیشرفته و دموکراتیک زندگی کرده و تعالیم آن را در حیطه مسئولیت اش به کار می بندد در حالی که چنین فضا و اصولی در نظام جمهوری اسلامی چیزی شبیه آش کشک خانه خاله است! کی روش نمی داند که در گذشته اگر هزار مرد ایرانی خطائی انجام می دادند محال بود یک زن ایرانی حطائی انجام دهد در حالی که نظام فاسد اجتماعی و سیاسی جمهوری اسلامی این موضوع را به سطح نزدیک به هم کرده و زنان نیز مثل مردان در میزان خطا و پدیده های مجرمانه می حواهند با تعداد ناهنجاری و خطا های مردان برابری کنند! (با احترام به اصالت و حقوق اساسی و مدنی بانوان نیمی از ایران). حتی هواشناسی در ایران کنونی متفاوت از جهان بیشرفته است. در بیان وضعیت آب و هوا همه مولفه ها و صفات و قیود رایج در دستور زبان فارسی را فله ای کنار هم ردیف می کنند و می گویند هوای امروز تهران صاف، نیمه ابری، ابری، آفتابی، در ارتفاعات بارندگی همراه با وزش باد است که بتدریح بر شدت آن افزوده می شود و در ساعاتی از شب شاهد رعد و برق و طوفان احتمالی خواهیم بود و توده های ابری از سواحل مدیترانه در حرکت هستند که ممکن است در اوایل بامداد آسمان تهران را ابر سیاه و غلیظی احاطه کند و زائرانی که از تهران به طرف جنوب و از مرز شلمچه و چذابه تردد می کنند با خود وسایل ایمنی را همراه داشته باشند!
خانمی که پول تیم ملی را برای مصارف شخصی‌اش برداشت کرده کی روش را منقلب کرده و حضور دو نفر دیگر از مسئولین فدراسیون فوتبال در تمرینات تیم ملی کی روش را تا حد انفحار بیش برده و هیچ بعید نیست وی به هواشناسی روی آورد. بخوانیم قسمت دیگری از قصه های طولانی فدراسیون و کی روش اسیر و بی سلاح را به نقل از منابع خبری:

سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان به حضور رئیس کمیته انضباطی در تمرین تیم ملی اعتراض کرد.
کارلوس کی‌روش پس از حضور اسماعیل حسن‌زاده در تمرین ملی و مصاحبه او با اصحاب رسانه در جمع خبرنگاران حاضر شد و خطاب به آنان و محمدحسین حمیسی، رئیس حراست فدراسیون فوتبال اظهار داشت: تمرین تیم ملی جایی نیست که آقایان بیایند و مصاحبه‌های غیرمرتبط خود با تیم ملی را انجام دهند!
وی به اعتراض خود نسبت به حضور رئیس کمیته انضباطی ادامه داد و گفت: حسن‌زاده امروز مخل برنامه‌های تیم ملی بود و بهتر است به جای حضور در اینجا به فکر پرداخت دستمزد من باشد!سرمربی تیم ملی فوتبال کشورمان در ادامه به سمت امید جمالی، عضو کمیته بین‌الملل فدراسیون فوتبال رفت و به او هم اعتراض خود را بیان کرد.
کارلوس کی‌روش در ابتدای تمرین تیم ملی اظهار کرد: مطمئنا نظر تمام مربیان محترم است و من برای نظر آنها احترام قائلم ولی باید در نظر بگیریم که ما نه تنها بازیها را نگاه می‌کنیم بلکه مشاهدات نزدیکی هم از برداشتمان نسبت به بازی ها و آنالیز تک تک بازی ها هم داریم و تک تک بازیکنان زیر نظر ما هستند.
سرمربی تیم ملی افزود: مطمئنا خود من هم علاقه دارم و علاقه داشتم که یکی دو بازیکن دیگر هم به تیم ملی دعوت کنم ولی خب امکان این کار در تمام اردوها نیست. همانطور که می‌بینید به مشاهدات نزدیکمان ادامه می‌دهیم. در این اردو همانطور که شاهد هستید چند بازیکن جوان این شانس را یافتند که به اردوی تیم ملی بیایند، این کار را هم در اردوی ماه دسامبر ادامه می‌دهیم. سعی می‌کنیم معیار های بهتری برای انتخاب بازیکنان داشته باشیم.
او درباره امکانات تیم ملی تصریح کرد: متاسفانه پس از هفت سال هنوز شرایط تغییر نکرده است. هر اردو چالش جدید و بزرگی برای ما است. اولین و مهمترین مشکل این است که ما هنوز بودجه مشخص و کافی برای حمایت از تیم ملی نداریم. ما بازی های تدارکاتی را از دست می‌دهیم و مجبور می‌شویم که تصمیمات لحظه آخری برای تیم هایی که قرار است با آنها بازی کنیم، بگیریم. برای مثال عربستان اخیرا به جام جهانی صعود کرد ولی این تیم به خاطر اینکه بودجه دارد می‌تواند گزینه های بهتری برای بازی دوستانه انتخاب کند.
کی‌روش افزود: همانطور که می‌دانید در اردوهای گذشته از طریق ارتباطات شخصی خودم بازی مقابل توگو و بازی دوستانه خوب مقابل روسیه را فراهم کردم. در این اردو هم تا اینجای کار پاناما و ونزوئلا برای بازی دوستانه انتخاب شده اند اما متاسفانه به خاطر اینکه بودجه مشخصی وجود ندارد هنوز هم نمی‌توانیم به آرزو و رویاهای فوتبال دوستان ایرانی جامه عمل بپوشانیم. وزیر محترم ورزش حمایتهایش را مطرح کرد و صحبت از صعود به جام جهانی و برگزاری هفت دیدار دوستانه برای تیم ملی انجام داد اما هنوز این برنامه ها انجام نشده و این برنامه ریزی ها قطعی نشده است.
سرمربی تیم ملی ادامه داد: با تمام سختی ها سعی می‌کنیم کار را رو به جلو ببریم ولی باور نکردنی است که در ماه نوامبر هستیم ولی هنوز بودجه مشخص برای پیاده کردن برنامه هایمان نداریم و باورش سخت است که در این ماه این بودجه مشخص شود. در فوتبال ایران دو دسته افراد داریم؛ تعدادی از مربیان و بازیکنان هستند که زحمت و تلاش زیادی می‌کنند و دستاوردی برای ارائه کردن دارند. افرادی هم هستند که تنها با توجه به کمکی که از هجمه های رسانه ای می‌گیرند می‌توانند کارشان را جلو ببرند و با استفاده از ارتباطاتشان کار می‌کنند. متاسفانه این افراد به صورت قهرمان به نظر می‌رسند. فدراسیون فوتبال از چه کسانی حمایت می‌کند؟ کسانی که دستاوردی دارند و با تلاش به جایی رسیدند و یا کسانی که با هجمه های رسانه ای کارشان را جلو می‌برند؟ جواب دسته دوم است.
او افزود: خانمی پولی که متعلق به تیم بود را برای مصارف شخصی اش برداشت ولی فدراسیون از این خانم حمایت کرد تا به تیم لطمه بخورد. الان نیاز به بازی خوب دوستانه مانند بلغارستان، پرتغال و... داریم ولی پولی که نیاز داریم در حساب فدراسیون نیست.
کیروش تصریح کرد: منظورم پولی است که متعلق به بازیکنان تیم ملی برای حضور در جام جهانی قبلی بود. این سرکار خانم جوری رفتار کردند که انگار او این پول را آورده ولی این پول بازیکنان بود. شما فکر می‌کنید فدراسیون از کدام گروه حمایت می‌کند؟ بارها گفتم که نمی‌خواهم درباره این مسائل صحبت کنم. شما باید بروید و بپرسید این پول کجاست؟ بودجه آماده سازی کجاست؟ از من دیگر نپرسید. بگذارید کارم را ادامه دهم. درباره هوا، چمن، زندگی و... از من بپرسید. من هم اگر بخواهم می‌توانم پروپاگاندای خوبی باشم ولی خسته‌ام. از دفعه دیگر راجع به هواشناسی از من بپرسید.