روز دوم از هفته سوم لیگ برتر
شلیک جبارف و یک گل سه امتیازی برای استقلال تهراناخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۲۱ مرداد ۱٣۹۶ -  ۱۲ اوت ۲۰۱۷* منصوریان صفر، گل محمدی صفر، جباروف یک!

اخبار روز- بخش ورزشی: استقلال در تهران میزبان تراکتور سازی بود. این دیدار عادی نبود زیرا رنگ سرخ تراکتور در مقایل رنگ آبی استقلا ل قرار داشت. تیم گل محمدی بر خلاف تیم سال قبل قلعه نوعی در همه نقاط حساس مشکل داشت. هم چنان که تیم منصوریان که به باوری مربی تحمیلی نظام به آبی های پرطرفدار، فوتبالی در سطح همین لیگ را برگزار کرد.
گل محمدی با این ترکیبی که شالوده آن متعلق به گذشته است راه به جائی نمی برد و بهتر است زودتر از این تیم جدا شود. جدا شدن یحیی می تواند به حفظ شخصیت و اخلاق مداری وی که جزئی از معدود بازیکنان باقی مانده از گذشته و مکتب شاهین است به قصه ها و اتهامات احتمالی در آینده رایج در فوتبال فاسد ایران پایان دهد. همان طوری که استقلال از تاکتیک و طراحی بی نصیب است تراکتور سازی در پرس کردن حریف و بازی سازی و نفوذ از جناحین و تخریب در میانه زمین فاقد بازیکنان واجد شرایط است.
استقلال در مقابل تراکتورسازی پیروز شد اما این برد حاصل یک لحظه و اقدام شخصی بازیکنی بود که تصور هم نمی کرد شوت وی در درون دروازه حریف قرار گیرد. بدون تعارف این بازی فیزیکی و همراه با خشونت علنی و غیرعلنی در سطح فوتبال پیشرفته کنونی نبود. تماشاگران استقلال با شبیه سازی از اقدام پرسپولیسی ها در گرامیداشت یاد هادی نوروزی در دقیقه ۲٣ یاد شادروان منصور پورحیدری را زنده کردند. این یادآوری در شرایطی صورت می گیرد که موضوعیت ندارد. شادروان هادی نوروزی بر اثر ایست قلبی در سن جوانی جهان هستی را ترک کرد در حالی که وضعیت شادروان منصور پورحیدری چنین نبود. اگر قرار است شباهت سازی آبی و قرمز در این مورد صورت گیرد باید شادروان همایون بهزادی و ناصر حجازی و سایر بیشکسوتان در صف مقدم قرار گیرند! مروری براین دیدار و سایر نتایج در زیر می آید:

استقلال اولین پیروزی خود در هفدهمین دوره لیگ برتر فوتبال را جشن گرفت.
دیدار تیم‌های استقلال و تراکتورسازی در چارچوب دیدارهای هفته سوم لیگ برتر در ورزشگاه آزادی آغاز شد که این دیدار در نیمه نخست با تک گل دقیقه ۴۲ سرور جپاروف با نتیجه یک بر صفر به سود شاگردان منصوریان به پایان رسید.
ترکیب استقلال: مهدی رحمتی، پژمان منتظری، سیدمجید حسینی، یعقوب کریمی، وریا غفوری، روزبه چشمی، امید نورافکن (جابر انصاری - ۷۷)، سرور جپاروف (مجتبی جباری - ٨۵)، داریوش شجاعیان، حسن بیت‌سعید (مهدی قائدی - ۶۷) و سجاد شهباززاده.
ترکیب تراکتورسازی: فرزین گروسیان، محمد نادری، محمدرضا مهدی‌زاده، شهرام گودرزی، محمد ایران‌پوریان، علی طاهران (امیر نصرآزادانی - ٨۷)، مهدی کیانی، محمد نوری (فاخر تهامی - ۷۴)، محمد ابراهیمی، مهدی شریفی (محمدرضا آزادی - ۷۷) و فرزاد حاتمی.
نیمه اول
دقیقه ٣: محمد ابراهیمی از سمت چپ به دروازه استقلال نزدیک شد و ارسال خطرناکی روی دروازه این تیم داشت که مدافعان آبی‌پوش توپ را به بیرون زدند.
دقیقه ٨: فرصت خوبی برای استقلالی‌ها با پاس داریوش شجاعیان به وجود آمد که حسن بیت‌سعید، شماره هفت استقلالی‌ها تعلل کرد تا مدافعان تراکتورسازی توپ را به بیرون بزنند.
دقیقه ۱۵: حسن بیت‌سعید از سمت راست ارسالی کوتاه روی دروازه تراکتورسازی داشت که شجاعیان با ضربه‌ای چکشی قصد گلزنی داشت، اما مهدی‌زاده مقابل توپ او را گرفت.
دقیقه ۱۶: سجاد شهباززاده پس از دریبل‌های پی‌درپی در محوطه جریمه تراکتورسازی، ضربه بغل پای خود را به بیرون زد.
دقیقه ۱۷: این بار حسن بیت‌سعید بود که می‌توانست در محوطه جریمه تراکتورسازی گلزنی کند که او هم ناکام بود.
دقیقه ٣۱: محمد نوری ارسالی روی دروازه تراکتورسازی داشت که ضربه سر فرزاد حاتمی در آغوش مهدی رحمتی آرام گرفت.
دقیقه ٣۷: سرور جپاروف از روی ضربه ایستگاهی توپی را روی دروازه تراکتورسازی ارسال کرد که مجید حسینی با سر به توپ ضربه زد و در نهایت ایرانپوریان تن به کرنر داد.
دقیقه ۴۱: علی طاهران از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه ۴۲: سرور جپاروف با شوتی از پشت محوطه جریمه دروازه تراکتورسازی را باز کرد.
نیمه دوم
دقیقه ۴۶: محمد ایرانپوریان ارسالی خطرناک روی دروازه استقلال داشت که ابراهیمی نتوانست ضربه‌ای به توپ بزند.
دقیقه ۵۱: ارسال از روی ضربه ایستگاهی به روی دروازه تراکتورسازی با ضربه شهباززاده همراه بود که توپ او راهی اوت شد.
دقیقه ۵٨: وریا غفوری توپی را روی دروازه ارسال کرد که این بار هم ضربه سر شهباززاده به بیرون رفت.
دقیقه ۵۹: مهدی کیانی از پشت محوطه جریمه شوتی سنگین را به سمت دروازه استقلال زد که رحمتی توپ را دفع کرد و توپ برگشتی را هم مدافعان استقلال از مقابل فرزاد حاتمی به کرنر زدند.
دقیقه ۶۷: داریوش شجاعیان از داور مسابقه کارت زرد دریافت کرد.
دقیقه ۷۲: مهدی شریفی پاس رو به بیرونی را در دهانه دروازه به محمد ابراهیمی داد که شوت این بازیکن به تیر دروزاه برخورد کرد و توپ برگشتی را هم محمد ایرانپوریان به بیرون زد.
دقیقه ۷۹: فاخر تهامی در موقعیتی تک به تک با مهدی رحمتی قرار گرفت که ابتدا تعلل کرد و پس از رسیدن مدافعان استقلال هم شوتی به سمت دروازه زد که توپ او به بیرون رفت.
دقیقه ٨۵: محمد ایرانپوریان توپی را روی دروازه استقلال ارسال کرد که مهدی رحمتی با خروج از دروازه توپ را دفع کرد.
بدین ترتیب استقلال اولین برد خود را در لیگ هفدهم کسب کرد و ۴ امتیازی شد و تراکتورسازی هم بدون امتیاز ماند.

صنعت نفت آبادان موفق شد در هفته سوم لیگ برتر به دومین سه امتیاز خود دست پیدا کند.
صنعت نفت آبادان در چارچوب هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال در ورزشگاه تختی آبادان مقابل پدیده قرار گرفت و با نتیجه دو بر صفر از سد این تیم گذشت.
آگوستو سزار در دقیقه ۱۹ و لوسیانو پریرا در دقیقه ٨۶ گل‌های صنعت نفت را در این دیدار وارد دروازه پدیده کردند تا صنعت نفت با درخشش برزیلی‌هایش در شهری که به برزیل ایران مشهور است، دست پر از زمین خارج شود.
شاگردان فراز کمالوند در حالی با پیروزی این دیدار را پشت سر گذاشتند که در دیدار نخست‌شان هم در آبادان به پیروزی رسیده بودند. این دومین پیروزی صنعت نفت در سومین دیدارش در لیگ هفدهم بود.
شاگردان رضا مهاجری نیز پس از یک برد و یک تساوی، نخستین شکست‌شان را در لیگ هفدهم متحمل شدند تا پدیده همچنان چهار امتیازی باقی بماند

توقف سپاهان ۱۰ نفره مقابل پارس جنوبی
در ادامه هفته سوم رقابت‌های لیگ برتر فوتبال باشگاه‌های کشور، تیم‌های سپاهان و پارس جنوبی جم در ورزشگاه نقش جهان اصفهان به مصاف هم رفتند که این دیدار با تساوی یک - یک خاتمه یافت.
در این دیدار ابتدا شاهین ثاقبی در دقیقه ۴۹ گل سپاهان را به ثمر رساند، اما احسان تأییدی در دقیقه ۲+۹۰ کار را برای میهمان به تساوی کشاند.
این نتیجه در حالی رقم خورد که سپاهان از دقیقه ۷۹ و پس از اخراج مهدی صدقیان، دروازه‌بان جوان خود ۱۰ نفره به کار ادامه داد.
همچنین علی کیخسروی که درون دروازه‌ قرار گرفته بود، در دقیقه ٨۱ ضربه پنالتی امید سینک را به کرنر فرستاد و مانع از گلزنی شاگردان مهدی تارتار شد.
سپاهان که هنوز در فصل جدید پیروز نشده، با تساوی امشب دو امتیازی شد. پارس جنوبی جم نیز روند شکست‌ناپذیری خود را حفظ کرد و هفت امتیازی شد.