علی کریمی در قصه کی روش و بهای رفتن به جام جهانیاخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۲۹ اسفند ۱٣۹۵ -  ۱۹ مارس ۲۰۱۷اخبار روز- بخش ورزشی: یکی دیگر از قصه های کیروش در داستانهای طولانی اش در آستانه دیدارهای دور برگشت مقدماتی جام جهانی با اخراج دسته جمعی اعضای کادر فنی و سرپرستی و مترجم تیم ملی با پایان یافتن دو فصل اول آن ناتمام ماند و شاید اگر وقت اش باشد بتوان خواندن بقیه این قصه را بعد از بازی با قطر ادامه داد که به کجای داستان ختم خواهد شد!

کی روش اولین مربی در جهان است که بطور متوالی و گاه و بیگاه و خواسته و ناخواسته بیانیه صادر می کند و فدراسیون فوتبال جمهوری اسلامی ایران نیز حتی فراتر از کشورهائی که زمانی مستعمره بودند در برابر این بیانیه ها و اعلامیه ها یا ساکت است یا آن را تائید می کند و یا این که بی خیال محتوی و مفاد این بیانیه ها در جائی است که به ایرانیان همکار توهین یا بی احترامی مستقیم و غیر مستقیم روا می شود. فدراسیون فوتبال نظام را بهتر است - فدراسیون جام جهانی جمهوری اسلامی- خطاب شود زیرا همه فعالیتهای فوتبال در این تشکیلات راکد و فقط صعود به جام جهانی فعال است و جام جهانی برای حضرات نیز مانند برجام زندگی را تحت الشعاع خود قرار داده، بدون این که رفتن یا نرفتن به جام جهانی در اساس و ساختاری بتواند تاثیری در فوتبال ایران داشته باشد و شاید مهمترین تاثیر اش برای چنین نظام و فدراسیون اش دریافت چند میلیون یورو از فیفا و سپس افزایش رانت خواری و اقدام به فریب مضاعف هواداران و فوتبالی های کشور است که مقام و عناوین و ارتشاء و بهره برداری های طیفی- سیاسی از این جام مضاعف می شود.
فوتبال و جام جهانی در عصر -دولت های رفاه- ورزشی است برای لذت و ایجاد شوق و شعف و محرکی است برای پرداختن دولت رفاه به مسایل استراتژیکی این ورزش در آینده، در حالی که در کشورهای عقب مانده مثل ایران فوتبال وسیله ای است که در خدمت ایده ئولوژی قرار دارد و نقش پوپولیستی آن فقط و فقط برای تامین خواستها و تمایلات نظام حاکم است و بطور کاذب-غرور ملی-اعتلای نام وطن- و شعارهای شوونیستی از خروجی ها و اهداف نظام حاکم است.
در قصه اخراج مربیان و کادر اداری و فنی تیم ملی فوتبال (از لحاظ لغوی تیم ملی) توسط کارلوس کی روش علی کریمی یکی از اسطوره های فوتبال ایران و آسیا در پست اینستا گرامی خود واکنشی نشان داده که فقط از افرادی مثل وی چنین عکس العملی انتظار می رود. این پست را در زیر می خوانیم:


این روزها حرف و حدیث های زیادی در مورد برکناری دستیاران ایرانی سرمربی به گوش میرسد که هر رسانه ای با تفکرات خاص خودش به این قضیه واکنش نشون میده، چرا این موضوع زودتر مطرح نشد از طریق رسانه ها یا خود مربیان!!؟؟ من به شخصه فکر نمیکنم که جناب سرمربی چنین درخواست شرم‌آوری ازدستیارانش کرده باشد.
هر کدام از این مربیان بخشی از فوتبال ما هستن و برای فوتبال زحمت کشیدن و باید احترامشون در هر شرایطی حفظ شود و این از وظایف فدراسیون فوتبال هست که باید انجام شود!!
من خودم رفتم و به خاطر همین کار حرف و دشنام از هموطنام کم نشنیدم ولی فدای سرشون، چون خیلی به گردن من حق دارن و گذر زمان همه چیرو مشخص میکنه
دلایل رفتنم داره کم کم خودشو نشون میده و اگر این کارو کردم بخاطر این روزها بود، اگر الان هم من جای این بچه‌های خودمون بودم و این شرایط اتفاق می‌افتاد این سرمربی که هیچ، کاپلو هم بود میرفتم و پشت سر خودم رو هم نگاه نمیکردم.
الان هم یه پیشنهاد دوستانه به این اقایون میکنم که به شخصیت خودتون احترام بزارین، آقای نکونام فکر کردین اگر در مصاحبه‌هام همیشه می‌گفتم و میگم کاش رابطه من و کارلوس فقط همان رابطه‌ی مربی و بازیکن میموند، چون دلیل داشتم و دلیلش الان برات فکر میکنم روشن شده!!
در پایان صحبتی هم با رییس فدراسیون که بدجور درگیر کارهای خدمت به فوتبال هستن و بدجور هوای مربیان ایران تیم ملی رو دارن!!!! آقای تاج شما هم به لیست رییس‌های فدراسیونی اضافه شدین که تیم ملیشون به جام جهانی صعود کرده، پیشاپیش تبریک... افتخار کنین به خودتون، گذر زمان خیلی چیزارو مشخص خواهد که به چه قیمتی موفق به این کار شدین!!!!؟
راستی یه سوال، مربیان ایرانی تیم ملی که اخراج شدن، با شکایت از فدراسیون میتونن حق و حقوق خودشونو بگیرن؟؟؟؟! صبر ایوب و زور رستم.