هفته بیست و سوم لیگ برتر
فرار سرخپوشان بسوی قهرمانی!اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۵ اسفند ۱٣۹۵ -  ۵ مارس ۲۰۱۷اخبار روز - بخش ورزشی: روز پایانی از هفته بیست و سوم فوتبال لیگ برتر ایران با تداوم صدرنشینی پرسپویس ادامه یافت و در دربی اصفهان نیز این تیم سپاهان بود که دو بر یک ذوب آهن را شکست داد. پرسپولیس با این چند بازیکن موثر خود را در اختیار نداشت اما توانست با درخشش بازیکنان جایگزین و کارخوب تیمی و با برنامه تیم فوتبال نفت را دو بر صفر مغلوب کند تا شعار قهرمانی سرخپوشان که در بازی با نفت در استادیوم تختی توسط هواداران طنین انداز شد در آستانه تحقق قرار گیرد! شرح دیدارهای انجام شده به نقل از خبرگزاری مهر در زیر مرور می شود:

آخرین دیدار از هفته بیست و سوم شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر ا یکشنبه بین تیم های پرسپولیس و نفت تهران در ورزشگاه تختی برگزار شد که این دیدار با برتری ۲ بر صفر پرسپولیس به پایان رسید. سروش رفیعی(۵۷) و مهدی طارمی (۸۷) برای سرخپوشان گل زدند.
هنوز بازی روال عادی به خود نگرفته بود که نادر صفرزایی دروازه بان دوم تیم نفت که جانشین فراهانی محروم شده بود، در دقیقه ۵ پشت محوطه جریمه با دست توپ را دفع کرد که کرمانشاهی داور این بازی با کارت قرمز مستقیم او را اخراج کرد. پس از این اتفاق سرمربی تیم ایمان مبعلی را از زمین بیرون کشید تا دروازه بان سوم تیمش را به میدان بفرستد.
شاگردان برانکو با اینکه یک نفر از حریف بیشتر بودند اما در ۴۰ دقیقه باقی مانده نتوانستند خطر جدی روی دروازه حریف داشته باشند و هر چه تلاش کردند خود را به محوطه جریمه نفت برسانند با دفاع چند لایه این تیم مواجه شدند.
در دقیقه ۴۳ این دیدار علی علیپور با ضربه ای محکم توپ را به تیر دروازه نفت کوبید که مهمترین موقعیت سرخپوشان بود.
در نیمه دوم پرسپولیس و نفت همان روش نیمه اول را پیگیری کردند. نفت دل به ضد حملات خوش کرده بود و بیشتر به فکر گل نخوردن بود و پرسپولیس در اندیشه رسیدن به گل و کسب سه امتیاز این دیدار.
در دقیقه ۵۷ این دیدار کار ترکیبی و زیبای محسن مسلمان و سروش رفیعی پرسپولیس را به گل رساند و پاس زمینی مسلمان را رفیعی با شوتی دیدنی و زیبا به گل برتری تیمش تبدیل کرد.
درحالی که پرسپولیس تلاش می کرد از گل زده اش محافظت کند و نفت هم با میل بیشتری برای باز کردن دروازه حریف رو به جلو حرکت می کرد، این مهدی طارمی بود که در دقیقه ۸۷ روی یک حرکت انفرادی زیبا دروازه نفت را برای دومین بار باز کرد تا خیال پرسپولیسی ها از پیروزی و کسب سه امتیاز این دیدار راحت شود.
پرسپولیس با این پیروزی ۵۳ امتیازی شد و با فاصله ۸ امتیازی نسبت به تراکتورسازی در صدر جدول باقی ماند و شانس خود برای رسیدن به قهرمانی در لیگ شانزدهم را افزایش داد.

سپاهان دربی اصفهان را از ذوب‌آهن برد
صعود زردها به رده هشتم
تیم فوتبال سپاهان در هفته بیست و سوم رقابت های لیگ برتر به مصاف ذوب آهن رفت و موفق شد این تیم را شکست دهد.
روز پایانی از هفته بیست و سوم شانزدهمین دوره رقابت های لیگ برتر با دیدار تیم های فوتبال سپاهان و ذوب آهن در ورزشگاه نقش جهان اصفهان پیگیری شد که طی آن تیم سپاهان موفق شد حریف خود را ۲ بر یک شکست دهد.
در این دیدار که تماشاگران استقبال زیادی هم از آن نکرده بودند، سرور جباروف (۹) و مسعود حسن زاده(۲۷ - پنالتی) برای سپاهان و جری بنگستون (۸۷) برای ذوب آهن گل زدند.
شاگردان عبدالله ویسی با این پیروزی ۳۱ امتیازی شدند و تا رده هشتم جدول رده بندی بالا آمدند. ذوب آهن هم که با مجتبی حسینی نتایج خوبی گرفته بود چند هفته ایست دوران افت را سپری می کند با این حال با ۳۳ امتیاز همچنان در رده چهارم است.