یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

گزارش نشست کمیسیون وزارت امور خارجه در پارلمان هلند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۵ فروردين ۱٣۹٨ -  ۴ آوريل ۲۰۱۹نشستی در روز سوم أپریل در یکی از سالن های پارلمان هلند در شهر لاهه در مورد وضعیت حقوق بشر در ایران برگزار گردید.
در این نشست که بدعوت خانم Karabulut از حزب سوسیالیست و دو نفر از نمایندگان حزب کارگر بنام های Van den Hul و Ploumen و همچنین اقای Voordewind از حزب اتحاد مسیحی تشکیل گردید، شرکت داشتند.

در این نشست خانم شیدا محبوبی نسبت به وضعیت اسفبار حقوق بشر در ایران و بخصوص فشارهای رژیم بر کارگران و نماینده گان انان از جمله با نشان دادن عکسهایی از اسماعیل بخشی و سپیده قلبان و معلمین و وکلائ زندانی و بخصورخانم نسرین ستوده اشاره نمود و ضمن تاکید برفشار های جسمی و روانی بر زندانیان خواستار برخورد شدید توسط دولت هلند به دولت ایران شد،

سخنران بعدی اقای حسین احمدی نیاز بعنوان وکیلی که تعدادی از موکلین او از جمله اقای رامین حسین پناهی توسط حکومت إسلامی اعدام شده اند به توضیح وضعیت وحشتناک حقوقی در ایران و بی عدالتی مطلق در أن پرداخت و نسبت به اجحافات مضاعف نسبت به مردمان کرد پرداخته و ضمن تاکید بر دست داشتن دولت و حکومت در سرکوب ازادیخواهان نو فعالین مدنی خواهان توجه بیشتر نماینده گان و دولت هلند نسبت به وضعیت ایرانیان أسیر در چنگال ملایان شد.

سومین سخنران خانم شعله پاکروان مادر ریحانه جباری بود که با بازگو کردن وضعیت ریحانه در دوران بازداشت و نحوه اعدام او خواستار دادخواهی از این جنایت نه تنها از دولت هلند که از اتحادیه اروپا و جامعه جهانی شد.

اخرین سخنران خانم پرسیا پوینده در مورد وضعیت ارش صادقی و بیماری او سخن گفت و نماینده گان را در جریان وضعیت زندانیان بیمار و عدم رسیده گی مسئولین زندان و مقامات حکومتی قرار داد.

در پایان خانم Karabulut از حزب سوسیالست به شرکت کننده گان در این نشست قول داد که پیگیر این موضوع خواهد شد و خوشبختانه ساعتی چند پس از این نشست طَی ارسال ایمیلی اطلاع داد که با همکاری اعضای دو حزب دیگر از وزیر امور خارجه خواسته اند که به سئولات هشتگانه انان در مورد ایران پاسخ دهند.

۱- آیا وزیر نسبت به گزارشی که در تاریخ ٣٠ ماه مارس که در روزنامه "داخ بلاد" بطور مفصل در مورد وضعیت نابسامان حقوق بشر در ایران اطلاع رسانی کرده بود اطلاع دارند؟
۲- أیا میدانید که وضعیت حقوق بشر در ایران بعداز توافق اتمی با ایران بدتر شده است؟ اگر نه، چرا؟
3- أیا شما متوجه شدت سرکوب ها و اعدامها در ایران هستید؟
4- نظر شما در مورد سرکوب مردم توسط گشت های نهی از منکر و ارشاد تحت نام پلیس اخلاقی چیست؟
5- چگونه میخواهید رژیم ایران را وادار به رعایت حقوق بشر کنید؟ بأ کدام روش و ابزاری اینکار را انجام خواهید داد؟
6- أیا شما در اتحادیه اروپا نسبت به محکومیت انتصاب ابراهیم رئیسی بعنوان رئیس قوه قضایه همراهی داشتید ؟ اگر نه ، چرا
7- أیا بنظر شما چنین انتصابی نشان از عدم استقلال این قوه ندارد؟
8- چگونه و با چه شیوه ای شما میخواهید توجه اتحادیه اروپا و جامعه جهانی را نسبت به افزایش سرکوب در ایران جلب کنید.
وزیر ٦ هفته وقت خواهد داشت که به سئولات فوق پاسخ گوید.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست