یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تبانی در راستای فریب مردمی بلادیده!-اردشیر قلندری


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۱ فروردين ۱٣۹٨ -  ٣۱ مارس ۲۰۱۹


 
در اخبار گوناگون دیدم که چند کامیوین آخوند پرانرژی بردند آق قلا. از انجایی که در این چهل سال از اخوند شناخت خوبی بدست آوردم، از انجایی که از این رژیم و ترفندهای ان خوب اشنا هستم، در پی علت این امر گشتم.
از زمانهای دور تا به امروز در کشور ما از زلزله تا سیل و سایر بلایا دائما رخ داده است. اگر کمی دقت کنیم از هخامنشیان تا اشکانیان، ساسانیان، کوتاه سخن، در این چند امپراتوری، مغان، پس از آن از صدر اسلام تا به امروز، آخوند، از جایش برنخواسته، به کمک مردم در مصیبت این بلایا به کمک نرفته است. (لااقل من در هیچ جا نخوانده ام). با دیدن این کامیونها کنجکاو شدم. از زاویای گوناگون روی این موضوع مکث کردم:
1. رژیم ولایی، یکی از بحرانی ترین دوران حیات خود را می گذراند، از این روی مانور در چنین جایی بسیار کار ساز است.
2. مشروعیت رژیم به حداقل ممکن رسیده، در کلیت خود فاقد مشروعیت است، باید در راستای بدست اوردن مشروعیت آتی کاری کرد.
3. تنفر عمومی به نقطه انفجار رسیده است، کنار ماندن ینی زدن دو سنگ آتشزنه به هم.
4. اتمام ترفندهای اصولاگرایی، اصلاحطلبی... ورود به یک بازی حساب شده تر، برای بازه های بعدی.
5. ایجاد توهم برای آخوند خوب، دلسوز و آخوند بد، جنگلخوار.
6. توجیه و تلاش برای کنار ماندن از بابت ویرانی جنگل ها، احداث سدهای غیر تخصصی...
7. تلاش برای خام کردن مردم با چنین عملکردها.
برای موارد فوق و بسیاری از مساله دیگر رژیم باید راهی می یافت. پس از انجایی که سیل راه افتاد مردمانی را کشت، بسیاری را بی خانه مان، محصولات کشاورزی انها را به فنا برد، ماشینهایشان... را غرق کرد، روز سخت ایجاد نمود، باید از فرصت بدست امده بهترین استفاده را کرد. یکی از این راه ها اعزام آخوند بود. اگرچه با رفتن برخی از سران مسئول، (از رئیس جمهور تا فرمانده سپاه) تلاش برای وانمود سازی این امر که انها نیز همچون شما، دردمند، خاکی و زمینی هستند، به مناطق بود، که استین بالازده تا در میان مردم باشند، تا بلایی که بر سر امام جمعه شیراز امد، تکرار نگردد. بلایی که میتواند در بدترین حالت سبب کینه مردمی در روز صفر برای انتقام باشد.
رژیم وقیحانه در صدد توجیه کارکردهای چهل سال ویرانی، ناکارامدی خود را با چنین برخوردهای سبک، پس از افشای مسافرت های خارجی سران با ارز بیش از ده هزار تومان، با توجه به وجود برخی اخبار دال بر بروز چنین رخدادی، و یا ادامه تعطیلات رئیس جمهور در قشم، به چاره اندیشی در راستای فریب مردم، سیل زده شد. با توجه به اینکه، از طرفی هم رهبر رژیم عکس العمل شایسته ای در راستای همدردی با مردم تا این لحظه نشان نداده، انگار همه چیز امن و امان است، حتی سوایی مبرمیت امر، به دیدارهای سیاسی خود ادامه میدهد.
همزمان دولت در نشست ها و رفت و امدهای خود مشخصا بدون هیچ ابایی، به مردم بلادید دروغ می گوید، بطوری که وظیفه این انسان نماها در این شرایط دورکردن مصیبت از سرخود است، با امیدوار کردن مردم وعده سرخرمن می دهد، تا جایی که جهانگیری وقیحانه میگوید، ما که نداریم، چند میلیارد هم روش!.
با وعده های بی پشتوانه دولت، بهمراه آخوند در کنار مردم، ولو اگر هیچ کار سنگینی را انجام ندهد، بُرد تبلیغاتی و سیاسی او را که اینک غرق در زندگی اشرافی گشته، هدف اصلی را تشکیل میدهد. در دید مردم عادی آخوند که اینک در گروتمان ساکن شده است، را به زمین آورده، تا بتواند، مانع بروز خشم و سیل بنیان برافکن آن زندگی رانت و اشرافی، اختلاسگران و دزدان در جامعه روحانیت گردد.
برهمین مبنا، باید بسیار آگاه و روشنگرانه این ترفند مخرب کسانی که براساس سیاستهای اختلاس و غارت مسبب چنین فاجعه ای در برخی مناطق کشور شده اند را خنثی نمود. نباید نگذاشت این حرکات رانتی پایه ای برای دلجویی و خام کردن مردم گردد!. وظیفه ما کمونیستها توضیح چنین اعمالی از سوی رژیم است، باید از چشم اندازهای اتی که رژیم با چنین اعمالی برای تداوم خود در نظر گرفته است، مردم را آگاه نمود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست