یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب کمونیست کارگری: احکام شنیع و سنگین زندان و شلاق برای نسرین ستوده را محکوم میکنیم!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۲۱ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۲ مارس ۲۰۱۹


نسرین ستوده در یکی از بیدادگاه های حکومت و بدون حضور وکیل به ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق محکوم شده است. محمد مقیسه، یکی از جنایتکاران حکومت که قاضی این پرونده است، مدت محکومیت نسرین ستوده، وکیل دادگستری، را هفت سال اعلام کرده است، اما رضا خندان همسر نسرین ستوده گفته است که احکام ۳۸ سال زندان و ۱۴۸ ضربه شلاق به همسرش اعلام شده است. این محکومیت ها مربوط به دو پرونده است، ۵ سال زندان بابت پرونده‌ اول و ۳۳ سال زندان با ۱۴۸ ضربه شلاق بابت پرونده‌ دوم."

"اتهامات نسرین ستوده اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، فعالیت تبلیغی علیه نظام، عضویت در گروههای غیر قانونی، تشویق مردم به فساد و فحشا، ظاهر شدن بدون حجاب شرعی در محل شعبه بازپرسی، اخلال در نظم و آسایش عمومی و نشر اکاذیب به قصد تشویش اذهان عمومی" عنوان شده است. با سیستم قضائی کثیف جمهوری اسلامی در واقع اکثریت مردم ایران مجرم محسوب میشوند!

از نظر اکثریت عظیم مردم جمهوری اسلامی حکومتی فاسد، ارتجاعی و ضد انسانی و مسئول ناامنی و به تباهی کشیده شدن زندگی بسیاری از مردم است. چنین احکامی تنها و تنها به خشم و نفرت عمیق تر مردم منجر میشود.

جمهوری اسلامی در عین حال با پرونده سازی علیه وکلا و زندانی کردن آنها تلاش میکند، مانع دفاع آنها از زندانیان سیاسی و فعالین سیاسی شود و عملا حق دفاع را از زندانیان سلب کند. اما این سرکوبگری ها حکومت را نجات نخواهد داد. قضات و مقامات جنایتکار حکومت هم میدانند و تردیدی ندارند که این حکومت عمر چندانی نخواهد داشت و طولی نخواهد کشید که قاضی مقیسه و رئیسی رئیس جدید قوه قضاییه و سایر جنایتکارانی که در قوه قضاییه و مجلس و دولت و بیت رهبری و سایر ارگانهای حکومت به جنایتکاری و سرکوب مردم مشغول بوده اند، در دادگاه های مردمی، به جرم چهل سال سرکوب و جنایت و دزدی و مفتخوری و تحمیل فقر و محرومیت به اکثریت عظیم جامعه، محاکمه خواهند شد.

حزب کمونیست کارگری حکم وحشیانه زندان و شلاق علیه نسرین ستوده را شدیدا محکوم میکند و از همه مردم میخواهد به هر شکل که میتوانند، به این گستاخی آشکار حکومت و احکام جنایتکارانه ای که علیه سایر فعالین اجتماعی صادر شده اعتراض کنند. خواست آزادی فوری کلیه وکلا و فعالین کارگری و اجتماعی و کلیه زندانیان سیاسی باید به یک خواست محوری کلیه اعتراضات و اعتصاب تبدیل شود.

حزب کمونیست کارگری ایران
۲۰ اسفند ۱۳۹۷، ۱۱ مارس ۲۰۱۹


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست