یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی به حبس محکوم شد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۹ اسفند ۱٣۹۷ -  ۱۰ مارس ۲۰۱۹


ابوالفضل قدیانی، فعال سیاسی در دادگاهی به صورت غیابی به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد. وی پس از احضار به این جلسه دادگاه طی یادداشتی اعلام کرده بود که در دادگاه غیر قانونی حاضر نمی شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز یکشنبه ۱۹ اسفندماه ۹۷، مرتضی قدیانی، پسر ابوالفضل قدیانی در صفحه شخصی خود از محکومیت پدرش به ۳ سال حبس تعزیری خبر داد.

بر اساس این حکم که در تاریخ ۷ اسفندماه به صورت غیابی و توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری صادر شده است، ابوالفضل قدیانی، از بابت اتهام “توهین به رهبری” به دو سال حبس تعزیری و از بابت اتهام “تبلیغ علیه نظام” به یک سال حبس تعزیری محکوم شده است.
در صورت تایید این حکم با اعمال ماده ۱۳۴ قانون مجازات اسلامی، مجازات اشد یعنی ۲ سال حبس از بابت اتهام “توهین به رهبری” قابل اجرا خواهد بود. همچنین به عنوان مجازات تکمیلی خواندن و رونویسی سه جلد کتاب با عناوین مشخص نیز در حکم صادره آمده است.

در این دادنامه استفاده از جمله “خون پاک معترضان مسالمت‌آمیز” و اظهار نظرات وی در خصوص جنبش سبز در اسفندماه سال ۹۱ و زمانی که در حبس بود مصادیق اتهامات مطروحه علیه ابوالفضل قدیانی عنوان شده است.
لازم به ذکر است که ابوالفضل قدیانی پس از انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ بازداشت و به اتهام توهین به رییس دولت به یک سال حبس محکوم شده بود. در سال ۹۱ نیز در حالی که در بند ۳۵۰ زندان اوین تحمل حبس می‌کرد با افزوده‌شدن اتهام نشر اکاذیب به پرونده وی، دوران محکومیتش از یک سال به دو سال زندان تغییر کرد و چهل ضربه شلاق نیز به محکومیت وی اضافه شد.

در تاریخ ۱۱ بهمن‌ماه ۱۳۹۷، ابلاغیه‌ای برای حضور در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران با تعیین وقت ۲۸ بهمن‌ماه به دست ابوالفضل قدیانی رسید. قدیانی پیشاپیش طی یادداشتی اعلام کرده بود که در این دادگاه حضور نمی‌یابد.

وی در بخشی از یادداشت خود با اشاره به غیرقانونی و غیرمستقل بودن دادگاه‌های انقلاب نوشته است این دادگاه ها “مجری نظریات نیروهای امنیتی هستند و نیروهای امنیتی و قوه قضاییه هم فرمانبر مستبد امروز ایران آقای خامنه ای هستند. بنابراین اعلام می کنم که در این دادگاه غیر قانونی حاضر نخواهم شد. دادگاه هم طبق معمول حکم غیر قانونی خود را طبق دستوری که به او داده اند صادر خواهد کرد”.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست