یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

احمد باطبی از ملاقات خود با مایک پنس معاون دونالد ترامپ خبر داد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱٨ بهمن ۱٣۹۷ -  ۷ فوريه ۲۰۱۹


اخبار روز: مسابقه برای ملاقات و عکس انداختن با مقامات دولت ترامپ در بین گروهی از ایرانیان «اپوزیسیون» شدت گرفته است. اندکی بعد از ملاقات مسیح علینژاد با وزیر خارجه ی دولت ترامپ، احمد باطبی از ملاقات با مایک پنس معاون وی خبر داد.
باطبی، روز چهارشنبه ۶فوریه / ۱۷ بهمن در حساب کاربری توئیتر خود نوشت که با مایک پنس، معاون رئیس جمهوری آمریکا، در دفتر کارش دیدار کرده است. او افزوده است که در طی این دیدار با مایک پنس درباره لزوم پاکسازی رسانه‌های فارسی زبان مستقر در خارج از ایران از وابستگان به جمهوری اسلامی، تعیین تکلیف لابی های آن در آمریکا و آقازاده‌های دوپاسپورتی و نیز پشتیبانی عملی از آزادیخواهان گفت و گو کرده است. او تاکنون توضیح نداده است درخواست هایی مثل «پاکسازی رسانه های فارسی زبان مستقر در خارج از ایران از وابستگان جمهوری اسلامی» چه ربطی به معاون دونالد ترامپ، دولتی که به ستیز با رسانه ها مشهور است، دارد.

احمد باطبی همان دانشجویی است که در وقایع هیجدهم تیر ماه سال ۱۳۷۸ خورشیدی زندانی شد و چاپ عکسش با یک پیراهن خونین در روی جلد مجله ی اکونومیست موجب معروفیت او گردید. احمد باطبی بعد از خروج از کشور به جریان های راست اپوزیسیون پیوست و چندی پیش نامه ای را امضا کرد که از دونالد ترامپ می خواست: «ایالات متحده باید با رفتار مخرب سپاه در منطقه، در تمام جبهه‌ها، و با تمام ابزارهای موجود مقابله کند». این نامه را کسانی امضا کردند که بعدتر بسیاری از آن ها جریان دست راستی و شبه فاشیستی «فرشگرد» را به راه انداختند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست