یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تداوم بازداشت بهنام ابراهیم زاده، فعال کارگری


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۴ بهمن ۱٣۹۷ -  ٣ فوريه ۲۰۱۹


با گذشت نزدیک به یک ماه و نیم از بازداشت بهنام ابراهیم زاده، این فعال کارگری کماکان در بازداشت به سر می برد. روز جاری خانواده وی طبق وعده مسئولین دادسرا برای چندمین بار جهت تودیع قرار وثیقه به دادسرای اوین مراجعه کردند. با این حال کماکان مسئولین از قبول وثیقه خودداری کرده‌اند. تداوم بازداشت این فعال کارگری از طریق جلوگیری از تودیع وثیقه او در حالی است که از تاریخ ۲۹ دی‌ماه قرار بازداشت وی به قرار وثیقه تغییر کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، روز شنبه ۱۳ بهمن ماه ۹۷، در پی حضور خانواده بهنام ابراهیم زاده جهت تودیع قرار وثیقه، علیرغم وعده دادستانی، از قبول وثیقه و آزادی وی جلوگیری شد.
یک منبع نزدیک به خانواده بهنام ابراهیم زاده به گزارشگر هرانا گفت: “امروز خانواده بهنام ابراهیم زاده با وثیقه تعیین شده به دادسرای اوین رفتند. با این حال باز هم به آنها گفته شده که هنوز پرونده به دادسرا ارسال نشده و با برگه‌ و شماره‌ای که به فرزند آقای ابراهیم‌زاده تحویل داده شده گفته‌اند که فردا نیز به دادسرا مراجعه کنند و همچنان پاسخی مبنی بر زمان آزادی آقای ابراهیم زاده به آنها داده نشده است”.
هفته گذشته در دادسرای اوین به خانواده بهنام ابراهیم زاده گفته شده بود که روز شنبه جهت تودیع وثیقه به این دادسرا مراجعه کنند.
ممانعت از آزادی آقای ابراهیم زاده در حالی اتفاق افتاده است که در تاریخ ۲۹ دی‌ماه از سوی دادگاه با خانواده آقای ابراهیم‌زاده تماس گرفته و گفته شده بود که برای آزادی موقت ایشان وثیقه ۲۰۰ میلیون تومانی تهیه کنند.
بهنام ابراهیم‌زاده، فعال کارگری که هم اکنون در اندرزگاه ۴ زندان اوین در بازداشت به سر می‌برد در تاریخ ۲۲ آذرماه در منزل شخصی خود در تهران توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده بود. خانواده این فعال کارگری تا چند روز پس از بازداشت اطلاع دقیقی از وضعیت و محل نگهداری او نداشتند. آقای ابراهیم‌زاده در روز بازداشت مطلع شده بود که توسط دادگاه انقلاب شهرستان دالاهو به صورت غیابی به ۱۸ ماه حبس تعزیری محکوم شده است هر چند ارتباط این بازداشت به اجرای حکم مذکور مشخص نیست.
بهنام ابراهیم‌زاده متولد ۱۳۵۶ در شهرستان اشنویه است که از سال ۸۷ تاکنون بارها در بازداشت و حبس بوده است. هرانا پیشتر نیز در گزارش مربوط به اردیبهشت ماه سال گذشته از آزادی بهنام ابراهیم زاده از زندان رجایی شهر با پایان دوران محکومیت ۷ ساله خود خبر داده بود. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست