یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب آزادی و رفاه: اسماعیل بخشی و سپیده قلیان و علی نجاتی را آزاد کنید


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۱۲ بهمن ۱٣۹۷ -  ۱ فوريه ۲۰۱۹


* درخواست از سازمان ملل و سازمانها ی بین المللی حقوق بشر

دستگیری سپیده قلیان و اسماعیل بخشی و علی نجاتی و دهها تن از کارگران هفت تپه و سایر کارگران کارخانه های هپکو و... نشان از ضعف رژیم فاشیستی مذهبی و ایجاد فضای ترس و وحشت در جامعه دارد. درخواست پرداخت حقوق معوقه جوابش شکنجه و سرکوب نیست.
اعتراضات کارگران هفت تپه با قول و قرارهای دروغین از جانب روسا ومدیر عامل کارخانه ،امید اسد بیگی، رو به آرامیَ گرائید، اما بجای پرداخت معوقه های کارگران، رهبران و نمایندگان آنها را دستگیر کردند! بیش از چهل تن از نمایندگان کارگران را به زیر شکنجه برده اند. دزدان و سردمداران نه تنها کاری برای بهتر شدن معیشت کارگران و خانواده ایشان نکردند، بلکه "امیداسدبیگی " مدیر عامل کارخانه ٨٠٠ میلیون دلار از پولهای کارخانه متعلق به کارگران را برداشته و متواری شده است!
اسماعیل بخشی یکی از نماینده گان کارگران هفت تپه، بدنبال حقوق معوقه خود و همکارانش بود، که دستگیر می شود. او را حدود یکماه زیر شکنجه های قرون وسطایی میبرند و پس از آزاد شدن، او خواستار مناظره با وزیر اطلاعات رژیم بخاطر شکنجه ها در زندان میشود، که بی جواب می ماند. در روز یکشنبه   ٣۰ دی ماه ۱٣۹۷ به منزلش هجوم برده و شبانه او را دوباره دستگیر می کنند و با خود می برند. همچنین سپیده قلیان و برادرش را در همان روز وحشیانه دستگیر کرده و با خود برده اند و هنوز از آنها خبری دردست نیست! همچنین، علی نجاتی از مبارزان جنبش کارگری را هم دستگیر و با خود به یکی از مخفیگاهها می برند.
.
ما، شکنجه ی کارگران، و حمله به منزل "سپیده قلیان "و اسماعیل بخشی و دستگیری آنها و تشدید رعب و وحشت در جامعه را محکوم می کنیم. از سازمانهای بین المللی میخواهیم که رژیم "جمهوری" اسلامی را که رتبه نخست در اعدام نسبت به جمعیت را در جهان کسب کرده، برخورد جدی کنند و از این رژیم جنایت کار بخواهند که حقوق معوقه کارگران را به آنها پرداخت کنند. کارگران خود نیز گفته اند ؛ ما کارگران (هفت تپه) ، گرسنگی بچه هایمان را تحمل نخواهیم کرد و در مقابل هجوم های رژیم خواهیم ایستاد، و کاری خواهیم کرد تا به خواسته هایمان جواب دهند.

باشد که با پیوستگی و همبستگی جنبش های گارگران، جنبش زنان، دانشجویان، معلمان ، باز نشستگان، مال باخته گان و...جنبشی سراسری و فراگیر بوجود آید که بزیر کشیدن رژیم جهل و جنایت را شاهد باشیم.

پیروز و پاینده باد مبارزات مردم ایران

شورای مرکزی حزب آزادی و رفاه ایرانیان
hezbara@gmail.com


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست