یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان شیراز به دو سال حبس و تبعید محکوم شد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۱ بهمن ۱٣۹۷ -  ٣۱ ژانويه ۲۰۱۹


محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان، روز دوشنبه ۸ بهمن ماه توسط شعبه یک دادگاه انقلاب شیراز به دو سال حبس تعزیری و یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم شد. اتهامات مطروحه علیه این معلم “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” عنوان شده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، روز دوشنبه ۸ بهمن‌ماه ۹۷، محمدعلی زحمتکش، فعال صنفی معلمان ساکن شیراز، توسط شعبه یک دادگاه انقلاب این شهر به دو سال حبس تعزیری و یک سال تبعید به شهرستان ارسنجان محکوم شد.
یک منبع نزدیک به این فعال صنفی ضمن تائید این خبر به گزارشگر هرانا گفت: “اتهامات عنوان شده در این جلسه دادگاه که به ریاست قاضی ساداتی برگزار شده بود، “تبلیغ علیه نظام” و “توهین به بنیانگذار جمهوری اسلامی” بوده است و حضور در تجمعات معلمان شیراز و تهران نیز دیگر موضوعی بوده که در این جلسه به آن پرداخته شده است”.
به گفته این منبع مطلع، بر اساس این دادنامه محمدعلی زحمتکش باید در دوران تبعید پس از حبس به صورت روزانه خود را به ضابط قضایی این پرونده که اطلاعات سپاه ارسنجان بوده معرفی کند.

این فعال صنفی پیشتر پس از تحصن سراسری معلمان در روزهای ۲۲ و ۲۳ آبان ماه سال جاری، توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در تاریخ ۱۰ آذرماه، با تودیع قرار وثیقه و تا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بود.
در جریان تحصن سراسری معلمان دستکم ۱۴ معلم در استان‌های خراسان شمالی، فارس، مرکزی، کردستان، خوزستان و کردستان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بودند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست