یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نیکلاوس مادورو دومین دوره ریاست جمهوری خود را آغاز کرد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۱ دی ۱٣۹۷ -  ۱۱ ژانويه ۲۰۱۹نیکلاس مادورو رئیس جمهوری ونزوئلا با ادای سوگند در مراسم تحلیف خود، دومین دوره ریاست جمهوری اش را آغاز کرد.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری رویترز، مادورو که در سال ۲۰۱٣ برای نخستین بار رئیس جمهوری ونزوئلا شد، پس از پیروزی در انتخابات سال ۲۰۱٨ برای بار دوم به این سمت انتخاب شد. مراسم تحلیف مادور زیر فشارهای شدید آمریکا و کشورهای عضو گروه «لیما» برگزار شد. آمریکا با متهم کردن وی به «غصب قدرت»، اعلام کرده که دولت جدید او را به رسمیت نمی شناسد. اعضای کشورهای گروه لیما - به غیر از مکزیک - نیز موضوع مشابهی را اتحاذ کرده اند. «ماریو آبدو» رئیس جمهوری پاراگوئه اعلام کرد که سفارت کشورش در کاراکاس را بسته و روابط دیپلماتیک با ونزوئلا را قطع می کند.
کشورهای عضو گروه لیما که سال گذشته برای تحت فشار قرار دادن دولت مادورو تشکیل شد، هفته گذشته در بیانیه ای اعلام کردند که دولت جدید وی را به رسمیت نمی شناسند، اما مکزیک به این بیانیه مخالفت کرد.
دولت ونزوئلا در پاسخ گفت که ریاست جمهوری این کشور مساله ای داخلی است و مراسم تحلیف مادورو بدون توجه به این اظهار نظرها برگزار خواهد شد.

خوان گوائیدو، رئیس جدید پارلمان ونزوئلا نیز روز شنبه ۱۵ دی (پنجم ژانویه) گفته بود: «ما بار دیگر بر عدم مشروعیت ریاست جمهوری نیکلاس مادورو تأکید می‌کنیم.» وی مدعی شده بود: مجلس ملی یگانه نماینده‌ی مشروع مردم ونزوئلا است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست