یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

هاشمی شاهرودی از مهرههای برجسته جمهوری اسلامی مرد - حسن رحمان پناه


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۴ دی ۱٣۹۷ -  ۲۵ دسامبر ۲۰۱٨


برخی از رسانههای جمهوری اسلامی صبح امروز دوشنبه سوم دیماه خبر در گذشت محمود هاشمی شاهرودی را منتشر کردند.اما این خبر تآئید نشد و اعلام نمودند که در کما است . سرآنجام شامگاه امشب مرگ رئیس مجمع تشخیص نظام و رئیس سابق قوه قضائیه ایران منتشر شد. شاهرودی که در سن ٧٠ سالگی در گذشت، متولد نجف و عراقی الاصل و از شاگرادن "صدر پدر" و روح الله خمینی بود. وی که در زمان رژیم بعث زندانی بود، بعد از آزادی از زندان و با به قدرت رسیدن جمهوری اسلامی در زمستان ١٣٥٧ به ایران رفت و از بنیانگذارن "مجلس اعلای اسلامی عراق" شد. شاهرودی مسئولیت های کلیدی در جمهوری اسلامی برعهده گرفت و در دوران ریاستش بر قوه قضائیه به مدت ده سال، هزاران تن از مردم ایران به جوخه اعدام سپرده شدند. توقیف گسترده مطبوعات "اصلاح‌طلب "حکومتی و نشریات غیره حکومتی در سال ١٣٧٩ در دوران ریاست وی بر قوه قضائیه صورت گرفت . محاکمه دهها تن از بازداشت‌شدگان پس از انتخابات ١٣٨٨ نیز در دوران صادرت نامبرده بر قوه قضائیه آغاز و آنجام شد. شاهرودی از چهرههای شاخص نظام ولایت فقیه بود و بارها در محافل حکومتی و سیاسی از وی به عنوان جانشین علی خامنهای رهبر جمهوری اسلامی یاد می شد.
بعد از فوت هاشمی رفسنجانی در دیماه ١٣٩٦ رئیس "مجمع تشخیص مصلت نظام ” و عضو “شورای نگهبان” رژیم اسلامی،شاهرودی صندلی خالی وی را پر کرد.
تردیدی نیست که محمود هاشمی شاهرودی همچون امامش خمینی و سپس خامنهای و رفسنجانی از روز اول سرکوب قیام و مبارزات حق طلبانه مردم ستمدید ایران که با سرکوب کارگران بندرانزلی ، نوروز خونین سنندج و سپس “فرمان جهاد” خمینی علیه کردستان، کشتار بیرحمانه ترکمن صحرا، سرکوب دانشگاهها تا شکستن قلم ها ، قتل روشنفکران و دگراندیشان تا سازماندهی قتل های زنجیرهای پاییز ٧٧ ، سرکوب زنان و اسیدپاشی علیه آنان تا قتل عام زندانیان سیاسی در ٣٠خرداد ۶٠ و تابستان و پاییز ۶٧، تا ترور فعالین و مخالفین سیاسی در خارج و داخل کشور، تا سازماندهی و حمایت از گروهها و شبکههای تروریستی و بنیادگرای اسلامی و دولت های حامی آنان و دهها صفحه و صحنه خونبار دیگر ، شریک و بخشی از کارنامه وی است که در همه آنها دستان کثیف و خونین نامبرده مشهود و نقش مهمی داشته است.
اما باید گفت که شاهرودی نیز همچون هاشمی رفسنجانی و درست یک سال بعد از مرگ وی، ناگفتههای زیادی از جنایات جمهوری اسلامی در عرصه داخلی و بین المللی در سینه داشت که با مرگ وی همه آنها را با خود به زیر خاک برد. آرزوی اکثریت مردم ایران و بویژه قربانیان جنایت های جمهوری اسلامی در سیاه چالهای مخوف و قرون وسطائی رژیم این است و خواهد بود که سران جمهوری اسلامی در یک دادگاه مردمی و جوابگو، در بارگاه مردم زجرکشیده و ستمدیده ایران، محاکمه و تاوان جنایات و قصاوت های که علیه این مردم ، منطقه و جهان آنجام دادهاند، پاسخگو باشند ، نه با مرگ طبیعی در جهان ناامنی که ایجاد کردهاند آسوده سربربالین بگذارند.

شکی نیست که با مرگ محمود هاشمی شاهرودی ، پرونده قطورش در جرم و جنایت علیه مردم ایران و بدون محاکمه بسته خواهد شد و مردم ایران از نبودش خوشحال خواهند شد . اما لازم است در شرایط پر تب و تاب امروز ایران و در متن اعتراضات و مبارزات رو به گسترش انقلابی ، تودههای کارگر و ستمدیده از این خوشحالی ، برای خودسازماندهی، اتحاد و مبارزه اگاهانه و فعالانه تر با هدف به گور سپردن کلیت نظام جمهوری اسلامی استفاده کنند که شاهرودی از رهبران اصلی و مهره های درشت این نظام فاشیست مذهبی بود.

٣ دیماه ١٣٩٧


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست