یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آکسیون اعتراضی علیه بازداشت فعالین کارگری در شهر گوتنبرگ


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۵ آذر ۱٣۹۷ -  ۶ دسامبر ۲۰۱٨


رژیم اسلامی در ادامه فشارخود بر کارگران نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز علی نجاتی ؛ اسماعیل بخشی و سپیده قلیان خبرنگار را به جرم و اتهام امنیتی بازداشت کرده است. طبق گزارش‌های موثق این سه زندانی مورد ضرب و شتم شدید نیروهای امنیتی رژیم قرار گرفته اند.این اولین بار نیست که رژیم سرمایه اسلامی فعالین کارگری را مورد ضروب وشتم و زندان و شکنجه قرار میدهد. رژیم اسلامی بعنوان نماینده امروز حفظ منافع سرمایه در ایران رسالتی بیش از این نداشته و ندارد. تنها راه جواب دادن به این تعرضات رژیم سرمایه اسلامی، اتحاد اعتراضات کارگری و گسترش کل این مبارزات به سایر شهرها و اعتصابات سراسری علیه این رژیم بدوی قرون وسطایی است.
سالها است هزاران کارگر شرکت نیشکر هفت تپه به عنوان بخشی از مزدبگیران جامعه در مقابل چشمان هم طبقه ای های خود و کل جامعه در تلاش و مبارزه ای سخت و نابرابر و دردناک با صاحبان سرمایه و دولتشان به سر میبرند.سالها است دستمزد کارگران را با تعویق پرداخت میکنند. بیش از نصف کارگران را اخراج کرده اند. و اکنون چهار ماه است حقوق کارگران را نپرداخته اند و نمایندگان راستین و جسور کارگران را به بند کشیده اند.کارگران جان به لب رسیده هفت تپه باز هم به خیابان می آیند، فعالینشان بازداشت میشوند و با حمله و ضرب جرح ماموران حافظ سرمایه روبرو میگردند، جوانان و مردم زحمتکش شوش و اهواز به آنها می پیوندند، باز فریاد کارگران و اعتصاب هفت تپه ادامه دارد این صدا را امروز همه جهان شنیدند،طبقه کارگر و بویژه حضور زنان و جوانان یک پای جدی این مبارزات و تحرکات هستند.
خواست آزادی بی قید و شرط و فوری اسماعیل بخشی ؛ سپیده قلیان و علی نجاتی کارگر زندانی خواست سراسری طبقه کارگر است. باید با مبارزه برای آزادی کارگران زندانی و همه زندانیان سیاسی، سرکوبگری لجام گسیخته جهموری اسلامی را عقب زد.محکوم کردن رهبران کارگری به زندان و شکنجه و حبس وظیفه هر انسان شریف و آزادیخواهی است. آزادی اسماعیل بخشی ؛ علی نجاتی و سپیده قلیان بستگی به تلاش مشترک ما مردم است. با اتحاد و تلاش مشترک باید آزادی کامل و بی قید و شرط تمام کارگران زندانی و معلمان را تحمیل کرد. دفاع از نمایندگان و رهبران کارگرزندانی و حمایت از فراخوان کارگران هفت تپه وظیفه ابتدایی همگی ما است.

در حمایت از شواری پشتیبانی از مبارزات مردم درایران ـ گوتنبرگ؛ ما انجمن پناهندگان ایرانی ضمن محکوم کردن این تعرضات؛ همراه با سایر جریانات مترقی و انقلابی از اعتصاب و مبارزات وسیع و حق طلبانه هفت تپه و فولاد اهواز درآکسیون روز شنبه 8 دسامبر 2018 در میدان برنز پارکن شرکت میکنیم. ما از تمامی انسانهای آزادیخواه و مبارز و همه پناهجویان فراری از جهنم رژیم اسلامی دعوت میکنیم در این گرد همایی اعتراضی همراه ما و در کنار ما باشند.باید بر ویرانه های این نظام و بر مرداب جمهوری اسلامی که با دستهایمان آن را میخشکانیم،جامعه ای آزاد و برابر برقرار کنیم.

سرنگون باد رژیم فاشیست سرمایه داری جمهوری اسلامی!
اسماعیل بخشی ، علی نجاتی ، سپیده قلیان
کارگر زندانی ، زندانی سیاسی آزاد باید گردد!

زمان: شنبه 8 دسامبر 2018 ساعت 14 دو بعدازظهر
مکان: «میدان برنز پارکن» شهر گوتنبرگ

تلفن‌های تماس
نرگس علیدوست جلالی : 0730410303
محمدرضا هادی پور: 0764447197
ادیب زندی:      0728324119
محمد علی غفاری:      0720130225

انجمن پناهندگان ایرانی ـ گوتنبرگ - پنجم دسامبر 2018


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست