یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر خواستار تشدید مبارزه علیه معافیت از مجازات در مورد خشونت جنسی شد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۴ آذر ۱٣۹۷ -  ۵ دسامبر ۲۰۱٨


بیانیه‎ی مطبوعاتی
عدالت بین المللی
خشونت جنسی و جنسیتی علیه زنان و مردان ناپیدا و بدون مجازات می‌ماند. با وجود نوشته‌های مترقی، با وجود مدارک و شواهد درباره خشونت جنسی و جنسیتی و تصویب سیاست دادستانی دادگاه بین المللی جزایی، این دادگاه تاکنون در دست یافتن به محکومیت نهایی برای مرتکبان خشونت جنسی و جنسیتی ناکام مانده است.

فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر امروز، ۲۵ دسامبر ۲۰۱۸، گزارشی را با عنوان «ناشنوده، به حساب نیامده: پیش به سوی پاسخگویی در مورد خشونت جنسی و جنسیتی در دادگاه بین المللی جزایی و فراتر از آن» ( www.fidh.org منتشر می‌کند.

فدراسیون در این گزارش ارزیابیِ انتقادی از پیگرد مرتکبان جنایت‌های جنسی در دادگاه بین المللی جزایی و دادگاه‌های دیگر به دست می‌دهد. در عین حال، فدراسیون شماری توصیه به دادگاه بین المللی جزایی، جامعه‌ی مدنی و دولت‌ها به منظور اتخاذ چشم انداز مناسب جنسیتی در تحقیقات و پیگرد‌های دادگاه و حمایت آن از قربانیان ارائه می‌کند. این گزارش بر اساس تحقیقات و مشورت‌هایی در طول سه سال با سازمان‌های غیردولتی، قربانیان خشونت جنسی و وکلای مدافع آنها، کارشناسان بین المللی و نمایندگان دادگاه بین المللی جزایی تهیه و تنظیم شده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست