یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فدراسیون بین المللی جامعه های حقوق بشر خواستار تشدید مبارزه علیه معافیت از مجازات در مورد خشونت جنسی شد


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۴ آذر ۱٣۹۷ -  ۵ دسامبر ۲۰۱٨


بیانیه‎ی مطبوعاتی
عدالت بین المللی
خشونت جنسی و جنسیتی علیه زنان و مردان ناپیدا و بدون مجازات می‌ماند. با وجود نوشته‌های مترقی، با وجود مدارک و شواهد درباره خشونت جنسی و جنسیتی و تصویب سیاست دادستانی دادگاه بین المللی جزایی، این دادگاه تاکنون در دست یافتن به محکومیت نهایی برای مرتکبان خشونت جنسی و جنسیتی ناکام مانده است.

فدراسیون بین‌المللی جامعه‌های حقوق بشر امروز، ۲۵ دسامبر ۲۰۱۸، گزارشی را با عنوان «ناشنوده، به حساب نیامده: پیش به سوی پاسخگویی در مورد خشونت جنسی و جنسیتی در دادگاه بین المللی جزایی و فراتر از آن» ( www.fidh.org منتشر می‌کند.

فدراسیون در این گزارش ارزیابیِ انتقادی از پیگرد مرتکبان جنایت‌های جنسی در دادگاه بین المللی جزایی و دادگاه‌های دیگر به دست می‌دهد. در عین حال، فدراسیون شماری توصیه به دادگاه بین المللی جزایی، جامعه‌ی مدنی و دولت‌ها به منظور اتخاذ چشم انداز مناسب جنسیتی در تحقیقات و پیگرد‌های دادگاه و حمایت آن از قربانیان ارائه می‌کند. این گزارش بر اساس تحقیقات و مشورت‌هایی در طول سه سال با سازمان‌های غیردولتی، قربانیان خشونت جنسی و وکلای مدافع آنها، کارشناسان بین المللی و نمایندگان دادگاه بین المللی جزایی تهیه و تنظیم شده است.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست