یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اطلاعیه شماره هشت - شنبه اعتراض به دستگیری اسماعیل بخشی و سپیده قلیان و علی نجاتی


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۱ آذر ۱٣۹۷ -  ۲ دسامبر ۲۰۱٨امروز شنبه ١٠ آذر ماه در بسیاری از شهرهای دنیا تظاهرات بود. تظاهرات بر علیه پرونده سازی و امنیتی کردن اعتراض به گرسنگی و فقر، تظاهرات بر علیه شکنجه و دستگیری و تهدید فعالین کارگری، تظاهرات بر علیه پاپوش دوزی رژیم جنایتکار اسلامی بر علیه معترضین به نداری و کارگرانی که ماهها دستمزد دریافت نکرده و از پرداخت هزینه زندگی خود عاجز و ناتوان هستند. این مردم به خیابان آمده و فریاد میزنند که بروید کنار ، تا خودمان اداره امور را در دست بگیریم و مزدوران حکومتی به این معترضین حمله میبرند و رهبران آنها را دستگیر میکنند.
امروز در استکهلم سوئد، جوانان و آزادیخواهان بر سر در سفارت رژیم عکسهای رهبران محبوب کارگری را نصب کردند. در همان شهر در مقابل سفارت رژیم تظاهرات بزرگی بر پا بود و فریاد سرنگون باد حکومت اسلامی سر داده شد و همه خواهان آزادی فوری دستگیر شدگان اسماعیل بخشی سپیده قلیان و علی نجاتی شدند. در شهر فرانکفورت و کلن آلمان میتینگهایی برپا بود و در اسلو و تورنتو و... تظاهرات کنندگان همبستگی عمیق خود را با مردم آزاده شوش و اهواز با هفت تپه ایها و فولادیها و با خانواده های کارگران اعلام کردند.
در ایران نیز اعتراضاتی در دفاع از کارگران هفت تپه در جریان بود، از جمله پیام حمایتی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مازندران ازکارگران هفت تپه و فولاد اهواز، تظاهرات کارگران فولاد قزوین در جریان بود...

باید به این مبارزات ادامه دهیم و کاری کنیم که رژیم اسلامی مجبور به عقب نشینی شده و زندانیان را آزاد کرده و به خواستهای کارگران گردن نهد.

کمپین آزادی اسماعیل بخشی
١٠ آذر ١٣٩٧ / ١ دسامبر ٢٠١٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست