یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

۶ شرکت کننده در مراسم روز جهانی کارگر در کامیاران به حبس محکوم شدند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
شنبه  ۱۰ آذر ۱٣۹۷ -  ۱ دسامبر ۲۰۱٨


شعبه چهارم دادگاه تجدیدنظر استان کردستان، شش شهروند کامیارانی را به دلیل شرکت در مراسم روز جهانی کارگر جمعا به ۳۰ ماه و شش روز حبس محکوم کرد. این فعالین پیشتر در مهرماه سال ۹۵ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج مجموعا به ۴ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، شش شهروند کامیارانی توسط شعبه چهارم دادگاه تجدید نظر استان کردستان به ریاست مصطفی طیاری به حبس محکوم شدند.
بر اساس حکم صادره توسط این دادگاه، مهرداد صبوری و امید احمدی هر کدام به یک سال حبس تعزیری، آرام محمدی و شاهو صادقی هر کدام به سه ماه حبس تعزیری و دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی نیز هر یک به ۳ روز حبس تعزیری محکوم شدند.
این دادگاه به غیر از احکام صادره در دادگاه بدوی علیه دلنیا صبوری و روژین ابراهیمی که از یک سال به ۳ روز کاهش داده، احکام صادره علیه ۴ نفر دیگر را عینا تائید کرده است.
این فعالین در تاریخ ۱۲ مهرماه ۹۵ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب سنندج به ریاست قاضی سعیدی به اتهام “تبلیغ علیه نظام” مجموعا به ۴ سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شده بودند.
شهروندان مورد اشاره پیشتر در تاریخ ۳۰ اردیبهشت‌ماه ۹۵ به دلیل برگزاری و شرکت در مراسم روز جهانی کارگر توسط نیروهای امنیتی بازداشت و پس از ۷ روز با قرار وثیقه و نا پایان مراحل دادرسی آزاد شده بودند.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست