یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

نهادهای همبستگی: دستگیری علی نجاتی و شکنجه ی اسماعیل بخشی را شدیدا محکوم می کنیم


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۹ آذر ۱٣۹۷ -  ٣۰ نوامبر ۲۰۱٨


در روز ۸ آذرماه ( ۲۹ نوامبر) منزل علی نجاتی از چهره های سرشناس سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه مورد هجوم مامورین حکومتی قرار گرفت و او را به همراه پسرش (پیمان نجاتی) و مهمانش دستگیر نمودند.
با وجود این که مامورین هیچ گونه حکمی جهت بازداشت علی نجاتی به همراه نداشتند، او را مورد ضرب و شتم قرار دادند و با خود بردند.
طبق آخرین اخبار، پسر و میهمان علی نجاتی، پس از بازجویی با قید وثیقه آزاد شده اند و علی نجاتی به مکان نامعلومی انتقال یافته است.
علی نجاتی در شرایطی دستگیر شده است که اسماعیل بخشی یکی دیگر از نمایندگان کارگران تحت شدیدترین فشارها قرار گرفته است. اسماعیل بخشی بر اثر مقاومت قهرمانه در برابر شکنجه گران و دفاع جانانه از خواسته ها و اعتصابات کارگران هم اکنون بر اثر شکنجه ها ی وحشیانه به بیمارستانی منتقل شده است.
رژیم جنایت کار جمهوری اسلامی عزیزترین یاران طبقه کارگر را تحت شدیدترین فشارها قرار داده است تا به خیال باطل اش، آنها به خواسته های کارگران پشت کنند. دستگیری علی نجاتی و فشارهای طاقت فرسا به اسماعیل بخشی در همین جهت صورت گرفته اند. اما هرگونه سرکوب، شکنجه و ارعاب رژیم با مقاومت نمایندگان کارگران رو به رو شده است و اعتماد توده کارگران را به آنها افزون‌تر نموده است.
فشار و اتهام امنیتی علیه اسماعیل بخشی، علی نجاتی و سپیده قلیان ( از فعالین مدنی که در رابطه با اعتصابات کارگران هفت تپه دستگیر شده است) چیزی جز اقدامات بیشرمانه و وحشیانه علیه کارگران هفت تپه نیست. با اینهمه علیرغم این دستگیریها اعتصاب و مبارزه به حق کارگران نیشکر هفت تپه و گروه ملی فولاد اهواز علیه سیاست های خصوصی سازی در کنار دیگر زحمتکشان علیه نظام گندیده اسلامی ایران ، بی وفقه ادامه دارد.
نهادهای همبستگی با تمام توان می کوشد تا تشکلات کارگری و رسانه های بین المللی را از سرکوبگری و توحش رژیم در مقابل مبارزات کارگران آگاه کند. و حمایت آنها را از علی نجاتی، اسماعیل بخشی و سپیده قلیان جلب نماید. باید هر چه زودتر به شکنجه و فشارها علیه این فعالین پایان داده شود و آنها فورا آزاد شوند.

سرنگون باد رژیم سرمایه داری اسلامی ایران
نهادهای همبستگی با جنبش کارگری در ایران – خارج کشور
جمعه ۹ آذر ۱۳۹۷ برابر با ۳۰ نوامبر ۲۰۱۸


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست