یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

آمستردام - هلند: گزارشی از آکسیون حمایت از مبارزات کارگران هفت تپه و فولاد اهواز


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٨ آذر ۱٣۹۷ -  ۲۹ نوامبر ۲۰۱٨


روز شنبه ۲۴ نوامبر ۲۰۱٨ (سوم آذر ماه ۱٣۹۷) در حمایت از اعتصابات و تجمعات اعتراضی کارگران دلاور هفت تپه و فولاد اهواز و در اعتراض به سیاستهای کارگر ستیز رژیم جمهوری اسلامی علیه این مبارزات و دستگیری تعدادی از کارگران، آکسیون اعتراضی ای در میدان "دام" آمستردام هلند برگزار شد. این حرکت مبارزاتی به فراخوان "کمیته‍ی حمایت از خیزش مردم و مبارزات کارگران و زحمتکشان ایران"، هلند شکل گرفته بود. "کمیته‍ی حمایت از خیزش مردم و مبارزات کارگران و زحمتکشان ایران"، هلند، تشکلی دمکراتیک است که اخیرا با همکاری سازمانهای سیاسی و افراد مبارز و انقلابی شکل گرفته و فعالین چریکهای فدائی خلق ایران در هلند یکی از این نیرو ها می باشند.

محل برگزاری تظاهرات در میدان "دام" با تصاویر، بنرها و شعارهای کمیته و نیروهای تشکیل دهنده کمیته و از جمله با شعار، "نابود باد امپریالیسم، زنده باد سوسیالیزم" پوشیده شده بود و برگزار کنندگان این حرکت با گذاشتن یک پادیوم از طریق بلندگو، دلائل این حرکت و خواستها و شعارهای خود را به اطلاع بازدیدکنندگان بسیاری که برای دیدن حرکت در محل می ایستادند، می رساندند. این آکسیون اعتراضی مشترک، از ساعت یک تا چهار بعد از ظهر ادامه داشت. این آکسیون با استقبال ایرانیان مبارز و رهگذران میدان "دام" مواجه شد و آنها به اشکال مختلف همبستگی خویش را با کارگران به پاخاسته ایران و مطالبات آنها، نشان دادند. علاوه بر این، از سوی جریانات شرکت کننده در این آکسیون، اطلاعیه هایی نیز در مورد شرایط سخت معیشتی و کار کارگران و مردم ستمدیده قرائت شد. همچنین اطلاعیه هایی در افشای چهره سیاه رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی در میان عابرین و حاضرین در این آکسیون در محل پخش شدند.

به این ترتیب حرکت ۲۴ نوامبر که جلوه ای از همکاری و اتحاد عمل نیروهای مختلف در آمستردام و تلاشی جهت پشتیبانی از اعتصابات کارگری و افشای چهره کارگر ستیز جمهوری اسلامی بود، با موفقیت به پایان رسید.

"نابود باد رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی"
"پیروز باد مبارزات حق طلبانه کارگران مبارز"

فعالین چریکهای فدائی خلق ایران در آمستردام - هلند
بیست و پنج نوامبر ۲۰۱٨ - ۴ آذر ۱٣۹۷


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست