یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

لندن - گزارشی از دومین آکسیون اعتراضی علیه دستگیری فعالین کارگری نیشکر هفت تپه


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ٨ آذر ۱٣۹۷ -  ۲۹ نوامبر ۲۰۱٨


در ادامه کمپین دفاع از اعتصابات و اعتراضات کارگران ایران و اعتراض به دستگیری فعالین کارگری کارخانه نیشکر هفت تپه، امروز ۲۴ نوامبر ۲۰۱٨، یک آکسیون افشاگرانه علیه رژیم کارگر ستیز جمهوری اسلامی در شهر لندن برگزار شد. در جریان این آکسیون که در ساعت ۱۲ ظهر در منطقه پر رفت و آمد مرکزی شهر لندن یعنی میدان "ترافلگار اسکوئر" آغاز شد، رفقا با تهیه تصاویر بزرگی از کارگران دستگیر شده و همچنین تصاویری از اعتراضات و راهپیمایی های کارگران هفت تپه و فولاد اهواز، اعلامیه هایی را به زبان انگلیسی در میان عابرین و رهگذران پخش کردند که در آنها گوشه هایی از سیاست های سرکوبگرانه رژیم جمهوری اسلامی و همچنین مبارزات پیگیرانه و دلاورانه کارگران ایران برشمرده شده و جلوه هایی از وضعیت وخیم شرایط کار و معیشت طبقه کارگر ایران، زیر چکمه های رژیم جنایتکار جمهوری اسلامی منعکس گشته بودند. علاوه بر این، تصاویر بزرگی از ۴۰ سال جنایات رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی در سرکوب کارگران، زنان و توده های محروم و اعدام مخالفین نیز در محل آکسیون به نمایش درآمده بودند. شعارهای بزرگ "مرگ بر جمهوری اسلامی"، "اعدام و سرکوب باید پایان پذیرد"، "جمهوری اسلامی، با هر جناح و دسته، نابود باید گردد" و ... به زبانهای انگلیسی و فارسی در محل نصب شده بودند که مورد بازدید و استقبال جمع کثیری از عابرین و رهگذران قرار گرفتند.

برخی از بازدید کنندگان این آکسیون که نسبت به حجم و درجه‍ی قساوت رژیم جمهوری اسلامی در اعدام و کشتار مردم و استثمار و غارت کارگران و توده های رنجبر، متعجب شده بودند، خواهان اطلاعات از وضع ایران می شدند و رفقا نیز به آنها در مورد وضعیت بحرانی جمهوری اسلامی و مبارزات امید بخش کارگران و توده های تحت ستم و بویژه جوانان جسور کشور، توضیحات لازم را می دادند. بسیاری از بازدید کنندگان از محل آکسیون رفقا، از تصاویر و بنر ها عکس می گرفتند و به انحاء مختلف، همبستگی خود را با کارگران و زحمتکشان ایران اعلام و از زحمات رفقای برگزار کننده آکسیون قدردانی می کردند. برخی از عابران از کشورهای دیگر تاکید می کردند، آنچه در ایران و زیر چکمه های سرمایه داران و رژیم حافظ منافع آنها می گذرد، "درد مشترک" بسیاری از کشورها و بویژه کشوهای منطقه است. این دومین حرکت اعتراضی فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در لندن و سازمان دمکراتیک ضدامپریالیستی ایرانیان در انگلستان در دفاع از مبارزات کارگران هفت تپه و اهواز و اعتراض به دستگیری فعالین کارگری مبارز در کارخانه نیشکر در یک هفته اخیر می باشد. روز سه شنبه ۲۰ نوامبر نیز فعالین سازمان به همراه جمعی دیگر از ایرانیان مبارز و گروه های مخالف با حضور در مقابل کنسولگری رژیم ضد کارگری جمهوری اسلامی، تظاهراتی را با فریاد های مرگ بر جمهوری اسلامی، در محکومیت دستگیری و سرکوب کارگران نیشکر هفت تپه و فولاد اهواز، برگزار کردند.

در جریان آکسیون امروز که در ساعت دو بعد از ظهر به پایان رسید، تعداد زیادی اعلامیه به زبان انگلیسی در میان عابرین پخش شدند.

بیست و چهارم نوامبر ۲۰۱٨
فعالین چریکهای فدایی خلق ایران، لندن - انگلستان


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست