یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تروریسم و حکومت اسلامی - حسن صالحی


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱۰ آبان ۱٣۹۷ -  ۱ نوامبر ۲۰۱٨


چهارشنبه ٩ آبان وزیران خارجه پنج کشور اسکاندیناوی که در نروژ با یکدیگر ملاقات کردند، با انتشار بیانیه مشترکی از اخبار مربوط به تلاش وزارت اطلاعات ایران برای انجام «سوءقصد» در خاک دانمارک شدیدا ابراز نگرانی کردند. وزیران خارجه دانمارک، سوئد، نروژ، فنلاند و ایسلند همبستگی کامل خود را در این زمینه با «دوستان و متحدان» دانمارکی اعلام کردند. مقامات این کشورها گفته‌اند که این موضوع را «به شدت» جدی تلقی می‌کنند و تاکید کردند که «این گونه اقدامات کاملا غیرقابل قبول است. وزیران یاد شده هرگونه تهدید علیه امنیت کشورهای اسکاندیناوی را «تقبیح» کرده و گفته‌اند: «مهم است که کشورهای اسکاندیناوی شانه به شانه یکدیگر در برابر تهدیدات پیش‌روی جوامع خود بایستند". این موضعگیری متحدانه چندین کشور اروپایی یک ضربه مهلکه به دیپلماسی جمهوری اسلامی است.

جمهوری اسلامی جان به تنش بکنند باز هم یک حکومت تروریست و آدمکش است. هرچند هم که تلاش کند خودرا "متمدن" نشان دهد تا مشکل انزوای بین المللیش را تخفیف دهد، اما عملا نمیتواند دست از صدور تروریسم بردارد. روز ۲۸ سپتامبر یعنی ١٠ شهریورماه پلیس دانمارک بدنبال دستگیری "یک مظنون" خطرناک راههای ورودی و خروجی به شهر کپنهاگ و منجمله پل طولانی ارتباطی میان سوئد و دانمارک را بست. همه کس می پرسید چه خبر شده است و اینهمه پلیس برای چه همه جا ظاهر شده اند. پیش از آن نیروهای پلیس امنیتی دانمارک خبر داده بودند که ساختمانی در دانمارک که متعلق به یکی از فعالین جنبش "مقاومت اهواز" است زیر نظر نیروهای مشکوکی قرار داشته است. بعد از اینکه این فعال سیاسی مورد تهدید قرار می گیرد، وی از حفاظت پلیس برخوردار می شود.

روز ٢٩ مهر ماه پلیس امنیتی سوئد در شهر گوتنبرگ یک تبعه نروژی ایرانی‌تبار را در ارتباط با طرح قتل در دانمارک و واقعه روز ١٠ شهریور دستگیر و تحویل پلیس دانمارک داد. روز ٩ آبان ماه رئیس پلیس امنیتی دانمارک در جریان یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام داشت سرویس های اطلاعاتی جمهوری اسلامی بوسیله فرد دستگیر شده قصد ترور یکی از فعالین جریانی را داشته است که خودرا "جنبش مقاومت برای آزادی اهواز" میخواند و ساکن دانمارک است. وزیر امور خارجه دانمارک هم در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که نمی تواند بپذیرد که افرادی که با سرویس اطلاعاتی جمهوری اسلامی در ارتباط هستند در خاک دانمارک نقشه سوء قصد علیه افراد طراحی کنند. مرتضی مرادیان سفیر جمهوری اسلامی در دانمارک به وزارت خارج احضار شد و در همانحال وزارت خارجه دانمارک به نشانه اعتراض، سفیر خود را از تهران فراخواند. نخست وزیر دانمارک هم اعلام داشت که با اتحادیه اروپا برای اتخاذ اقدامی مشترک علیه تروریسم جمهوری اسلامی رایزنی خواهد کرد. اتحادیه اروپا هم بلافاصله این طرح تروریستی خنثی شده را محکوم کرد.

جمهوری اسلامی دچار مخمصه جدی ای شده است. تقلاهای تروریستی اش در خارج کشور یکی پس از دیگری به شکست و افتضاحی بزرگ تبدیل می شوند. چندی پیش نیز تدارک یک حمله تروریستی در پاریس منجر به دستگیری یک دپپلمات رژیم و دستگیری چند نفر از همکارانشان شد و سرشکستگی و رسوایی زیادی را برای حکومت ببار آورد. دولت فرانسه نیز متعاقبا دارایی‌ بخشی از وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی را مسدود کرد.

حقیقت اینست که دولتهای اروپایی طی چهل سال گذشته کارشان غالبا مماشات با جمهوری اسلامی و دادن تصویر یک حکومت متعادل از این حکومت داعشی بوده است. و مدام به دلیل همین مماشات دچار درد سر و مشکل شده اند. مردم ایران دارند فریاد میزنند که این حکومت باید از نهادهای بین المللی بیرون رانده شود و زیر فشار قرار گیرد. اما گوش شنوا در این حکومتها نبوده است. و اکنون اینها دارند به چشم خویش بروشنی می بینند که در فرانسه و دانمارک و آلمان و کشورهای دیگر همچنان این حکومت مشغول سازمان دادن توطئه و ترور علیه شهروندان این کشورهاست.

رویدادهای اخیر فضایی را مهیا کرده است که مردم معترض در اروپا فشار دو چندانی بر دولتهای حاکم بیاورند که با سازش و مماشات خود با جمهوری اسلامی پایان دهند. بویژه زمانی که تنها امید جمهوری اسلامی بعد از خروج آمریکا از برجام اتحادیه اروپا است. وقت آن فرا رسیده است که با فشار بر روی دولتهای غربی زمینه های قطع روابط دیپلماتیک، سیاسی و فرهنگی و نظامی دول اروپایی با جمهوری اسلامی فراهم آورده شود. جمهوری اسلامی چهل سال است که نزدیک به هشتاد میلیون جمعیت ایران را زیر حکومت ترور و سر نیزه خود قرار داده و در سطح جهانی نیز با حمایت و صدور تروریسم امنیت شهروندان جهان را به خطر انداخته است. شیشه عمر این حکومت در دست مردم ایران است که مبارزه جانانه ای را برای سرنگونی جمهوری اسلامی به پیش می برند. حمایت و پشتیبانی جهانی از مردم ایران بعنوان قربانیان اصلی تروریسم جمهوری اسلامی و انزوای بین المللی حکومت اسلامی بدون شک امر به گور سپردن دیکتاتوری مذهبی در ایران بوسیله انقلاب مردم را تسهیل خواهد کرد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست