یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

انتقال نسیم صادقی به زندان تبریز؛ دو فعال ترک دیگر دستگیر شدند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۷ آبان ۱٣۹۷ -  ۲۹ اکتبر ۲۰۱٨نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن تبریز که در تاریخ ۲۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، امروز دوشنبه به زندان تبریز منتقل شد. همزمان در گزارشی دیگر رحمان قاسمی و ابوالفضل فکوری توسط نیروهای امنیتی در شهر تبریز بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز دوشنبه ۷ آبان‌ماه ۱۳۹۷، نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) از بازداشتگاه اطلاعات سپاه به زندان تبریز منتقل شد.
نسیم صادقی روز پنجشنبه ۳ آبان‌ماه به دادگاه تبریز منتقل شد و پس از اتمام جلسه بازپرسی برای وی قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صادر شده بود. با مخالفت نیروهای امنیتی با آزادی خانم صادقی با قرار وثیقه، این فعال ترک طی روز جاری به زندان تبریز منتقل شد.

لازم به ذکر است که نسیم صادقی، پیش‌تر در تاریخ ۲۹ مهرماه سال جاری، هنگام مراجعه به منزل خود در تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود. هرانا پیش‌تر نیز در تیرماه سال گذشته از احضار خانم صادقی به شعبه ۱ دادگاه انقلاب شهر تبریز جهت طی شدن روند قضایی خبر داده بود.

نسیم صادقی در تاریخ ۷ مرداد ۹۵ پس از حضور در اعتراضات خیابانی در اعتراض به مطلب جنجالی منتشر شده در روزنامه استانی طرح نو به همراه ده‌ها شهروند معترض دیگر بازداشت و توسط شعبه ۷ بازپرسی دادگاه انقلاب به “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ علیه نظام” متهم و تفهیم اتهام شد. این شهروند تبریز پس از سپری کردن ۵ روز بازداشت و بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.
همچنین در گزاشی دیگر طی روز جاری دو فعال ترک (آذربایجانی) دیگر به نام‌های رحمان قاسمی و ابوالفضل فکوری آذربایجانی به صورت جداگانه در تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند.

از دلایل بازداشت و محل نگهداری این افراد تا لحظه تنظیم این گزارش اطلاعی در دست نیست.

رحمان قاسمی ساکن ارومیه پیش‌تر نیز در تاریخ ۱۴ شهریور ۹۷ به پلیس امنیت ارومیه احضار و مورد باجویی قرار گرفته بود. آقای قاسمی در تجمعات مراسم قلعه بابک در ۱۶ تیرماه سال جاری نیز توسط نیروهای امنیتی بازداشت و در بیستم همان ماه آزاد شده بود.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست