یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

انتقال به دادگاه و صدور قرار وثیقه برای نسیم صادقی، فعال ترک


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۴ آبان ۱٣۹۷ -  ۲۶ اکتبر ۲۰۱٨نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) ساکن تبریز که روز یکشنبه ۲۹ مهرماه توسط نیروهای امنیتی بازداشت شده بود، به دادگاه منتقل و پس از اتمام جلسه بازپرسی برای وی قرار وثیقه صادر شد. خانم صادقی هم‌اکنون در بازداشتگاه اطلاعات سپاه نگهداری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز پنجشنبه ۳ آبان‌ماه ۱۳۹۷، نسیم صادقی، فعال ترک (آذربایجانی) به دادگاه تبریز منتقل و پس از اتمام جلسه بازپرسی برای وی قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی صادر شد.

یک منبع مطلع ضمن تایید این خبر به هرانا گفت: “خانم صادقی پس از اتمام جلسه بازپرسی و تعیین وثیقه، مجدداً به بازداشتگاه اطلاعات سپاه منتقل شد. قرار است ایشان مجدداً در تاریخ ۵ آبان‌ماه به دادگاه منتقل شود”.

لازم به ذکر است که نسیم صادقی، پیش‌تر در روز یکشنبه ۲۹ مهرماه ۱۳۹۷، هنگام مراجعه به منزل خود در تبریز توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.

پیش‌تر یک منبع مطلع به گزارشگر هرانا گفت: “مأموران امنیتی در زمان بازداشت خانم صادقی اقدام به ضبط وسایل شخصی وی از جمله موبایل، کامپیوتر و کتاب‌های ایشان کرده‌اند”.

از اتهامات وارده علیه این شهروند اطلاعی در دست نیست.

نسیم صادقی در تاریخ ۷ مرداد ۹۵ پس از حضور در اعتراضات خیابانی در اعتراض به مطلب جنجالی منتشر شده در روزنامه استانی طرح نو به همراه ده‌ها شهروند معترض دیگر بازداشت و توسط شعبه ۷ بازپرسی دادگاه انقلاب به “اقدام علیه امنیت ملی از طریق تبلیغ علیه نظام” متهم و تفهیم اتهام شد. این شهروند تبریز پس از سپری کردن ۵ روز بازداشت و بازجویی در بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز با تودیع وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی به صورت موقت و تا زمان برگزاری دادگاه آزاد شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست