یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

سی وهشتمیـن سالگـرد شهـادت رفیـق محـود آبخـو - ق. مهرآور


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
آدينه  ۲۷ مهر ۱٣۹۷ -  ۱۹ اکتبر ۲۰۱٨


رفیق شهید محمودآبخو خیرآبادی از رفقای چپ آبادان بود.
او در دوره ی دبیرستان به علت داشتن سری پُرشور و سیاسی، در محیط آموزشی و همچنین محل سکونت اش چهره ای شناخته شده بود.
درقیام مردم علیه حکومت استبدادی شاه، مبارزه ی رفیق ِ جانباخته با ایدئولوژی "م - ل" و با هواداری از سازمان چریک های فدایی خلق، عمق و شدتی بیش از پیش یافت.
بعداز چیره گی منبر ملایان بر تخت سلطنت، رفیق محمود به موازات فعالیت سیاسی به کار فرهنگی و تبلیغی مانند : برپایی نمایشگاه عکس از مبارزه خلق سلحشور کورد، در منطقه ی کارگری و خواندن اشعاری که خود سروده بود مبادرت می ورزید.
با شروع جنگ عراق و ایران و در ضعف و ازهم گسیخته گی نیروهای مسلح کشور، سلاح های بی شماری بین نیروهای مردمی و داوطلب ِ مدافع میهن توزیع شد. رفیق محمود هم یکی از آن نیروهای فداکار و از خود گذشته بود.
در طی مدت کوتاهی که از شروع جنگ سپری شده بود این رفیق از انجام هر نوع خدمت و وظیفه ای چون تدارکات و جنگیدن کوتاهی ننمود.
در تاریخ ۲۶/ ۷/۱٣۵۹رفیق فدایی در حالیکه مسلح بود در حوالی منزل شان در منطقه ی کارگری "پیروزآباد" توسط لکه های ننگ ساکن همان منطقه یعنی ایادی گمراه و واپس گرای رزیم که محمود را به خوبی می شناختند دستگیر و با خودرو به مسجد پیروز اباد منتقل می شود.
از نظر این منجمد فکران ِ انحصار طلب، دفاع از سرزمین و زادگاه فقط خاص نیروهای "خودی" بوده و "چپ" در این کارزار جایگاهی نداشته و ندارد. به ویژه که مسلح هم باشند.
در بی دادگاه چند دقیقه ای تفتیش عقاید، که در مسجد پیروزآباد برگزار شد رفیق محمود از ایدئولوژی خویش، مشی سازمان فداییان خلق (اکثریت) و آرمان و آماج های آن دفاع کرده، همچنین دفاع از میهن را برای تک تک آحاد ملت با هر نگرش و عقیده ای امری بدیهی و غیر قابل انکار می خواند.
جاسوسی برای عراق ! اتهامی واهی و شاخداری بود که حاکم شرع وقت با نام حقیقی محسن محمدی عراقی متولد نجف و مهاجر به ایران (آیتالله محسن اراکی دبیر کل فعلی مجمع جهانی تقرب مذاهب اسلامی) با تمسک به آن، حکم بر اعدام رفیق محمود آبخو داد.
جوخه آتش اجرای حکم متشکل از همان لمپن های مذهبی منطقه کارگری ِ پیروزآباد شرکت نفت آبادان بود.
جنایتکاران خودکامه به این بسنده نکرده و بعداز مدتی تحت عنوان اشکال درهمجواری با مزار شهدای جنگ، بدون اطلاع و اجازه ی خانواده ی رفیق شهید، اقدام به نبش قبر و انتقال جسد به نقطه ای دیگر از گورستان آبادان می کنند.

گرامی باد یاد و نام رفقای به خون خفته
۲۶/۷/۱٣۹۷
ق . مهرآور 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست