یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

اطلاعیه کمیته همبستگی با مبارزات کارگران و زحمتکشان در ایران – فرانکفورت درباره ی نمایشگاه کتاب فرانکفورت ۴ اکتبر ۲۰۱۸


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱٨ مهر ۱٣۹۷ -  ۱۰ اکتبر ۲۰۱٨


حضور جمهوری اسلامی در نمایشگاه کتاب فرانکفورت،
حضور رژیم سرکوب


رژیم جمهوری اسلامی امسال نیز بساط «غرفه‌ی ملی» خود را در نمایشگاه کتاب فرانکفورت پهن کرده و می‌خواهد در سایه‌ی منافع اقتصادی و محاسبات سیاسی گردانندگان نمایشگاه، از آن برای تبلیغ خود و ایدیولوژی ضدانسانی‌اش استفاده کند.
این رژیمی است که قلم‌ها را شکسته، آزادی بیان، تشکل و اجتماعات را ممنوع ساخته و هرگونه اعتراضی را با ترور و زندان و شکنجه و شلاق پاسخ داده و می‌دهد؛ نمونه‌ی اخیر آن صدور حکم ده سال و نیم زندان و هفتاد و چهار ضربه‌ی شلاق برای محمد حبیبی، معلم عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان تهران است.
رژیم حتا به «کانون نویسندگان ایران» اجازه‌ی برگزاری مراسم و نشست‌های خود را نمی‌دهد. حتا درهمین نمایشگاه، گردانندگان «غرفه‌ی ملی» اش در سال‌های گذشته، ما را در برابر اعتراض و افشاگری‌ در مقابل بساطشان، تهدید می‌کردند که اگر به ایران برگردید، اعدامتان می‌کنیم.
لذا حضور این رژیم با وزیر ارشاد، سفیران سانسور و ناشران و نویسندگان به اصطلاح مستقل ولی دستچین‌شده‌اش، دهن کجی بزرگی است به همه‌ی انسان‌های آزادی‌خواه.
این ‌نوازش‌ها ذره‌ای تغییر در ماهیت این رژیم نمی‌دهد. جنایات ضدبشری این رژیم از آغاز تصرف قدرت در برابر توده‌ها نشان می‌دهد که این رژیم تنها با سرکوب پا برجاست. رژیمی که تنها در چند هفته‌ی سال ۱۳۶۷ هزاران زندانی سیاسی را قتل‌عام کرد.
این رژیم برپایه‌ی منافع حاکمیت اسلامی سرمایه، زنان را از نظر اقتصادی و اجتماعی در بی‌حقوقی نگهداشته و حق زندگی را از اکثریت کارگران، بیکاران، زحمتکشان و مردم تهیدست سلب کرده است.
اما سرکوب هرگز نتوانسته است مبارزه را در خون خفه سازد. سال‌هاست که اعتصابات کارگران برای زندگی بهتر جریان دارد؛ مردم مبارز در دوره‌های مختلفی - همچنان‌که در خیزش دی ماه ۹۶ - علیه قدرت حاکمه، علیه نمایندگان استثمار و علیه ایدئولوژی ضدانسانی‌ آنان به‌پا خاسته و نشان داده‌اند که می‌خواهند در دنیایی آزاد و بدون فقر زندگی کنند. آن‌ها نشان داده‌اند که تنها در مبارزه‌ی خودشان است که آزادی خود را فریاد می‌زنند و قدرت انقلابی خود را به چنگ می‌آورند.
بیائید ضمن اعتراض به حضور رژیم جمهوری اسلامی در نمایشگاه کتاب، از این مبارزه برای جامعه‌ای بدون استثمار و ستم حمایت کنیم. بیایید همصدای مردمی باشیم که رژیم با تمام توانش می‌کوشد صدای آنان را در گلو خفه سازد.

کمیته همبستگی با مبارزات کارگران و زحمتکشان در ایران – فرانکفورت
۴ اکتبر ۲۰۱۸


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست