یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

مقایسه ی حکم مشایی با مداحان سوگلی بیت


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۲۲ شهريور ۱٣۹۷ -  ۱٣ سپتامبر ۲۰۱٨


رییس کل دادگستری استان تهران از صدور رای پرونده اسفندیار رحیم مشایی خبر داد و گفت که رای صادره درباره مشایی غیر قطعی و قابل تجدیدنظرخواهی است.
غلامحسین اسماعیلی در نشست خبری امروز (چهارشنبه) در خصوص حکم رحیم مشایی و جوانفکر اظهار کرد: اسفندیار رحیم مشایی به سه اتهام ارتکابی دایر بر اجتماع و تبانی برای ارتکاب جرم علیه امنیت ملی به تحمل ۵ سال حبس، تبلیغ علیه نظام جمهوری اسلامی تحمل ۱ سال حبس و توهین به مقامات به ۶ ماه حبس محکوم شده است.
وی افزود: علی اکبر جوانفکر نیز به اتهام تبانی ارتکاب جرم علیه امنیت کشور به ۴ سال حبس محکوم شده است.اسماعیلی گفت: حکم مجازات اشد برای آقای مشایی در نظر گرفته شده است.

یک کانال تلگرامی طرفدار احمدی نژاد بعد از انتشار این حکم نوشت: با عرض پوزش! به ناچار، صرفا جهت یادآوری منتشر می‌شود؛
مشایی، معاون سابق احمدی‌نژاد به اتهام توهین به مقامات به ۶ ماه حبس محکوم شده است؛ این در حالی است که زمانی به رییس دولت قبل، فحش‌های سه نقطه هم می‌دادند، ولی مشکل خاصی برایشان ایجاد نمی‌شد!

سعید حدادیان، چه گفته بود؟
«عورت یعنی زشتی، مشایی هم عورت احمدی نژاد است، آقای احمدی نژاد نگذار … را ببریم؛ من یک بار رفتم او (مشایی) را بزنم، نبود! آقای احمدی نژاد چه گندمی خوردی که … زده بیرون! خدایا! اگر “این” (احمدی‌نژاد) مشایی رو برکنار نمیکنه همین امشب مشایی رو بکش ببرش بهشت، البته عزت گذاشتیم گفتیم بهشت چون جاش قعر جهنمه چون حق ناس گردنشه و چرت و پرت میگه»
گفتنی است وی در پی شکایت دولت، فقط به ۴۰۰ هزار تومان جریمه نقدی محکوم شد

حاج منصور ارضی، چه گفته بود؟
«این آقایی که ادعای آسمانی بودن دارد از سلمان رشدی هم بدتر است؛ هر کس مشایی را بکشد، پول خون‌اش را من می‌دهم؛ اولین حرفی که این یهودی‌صفت (مشایی) زد، همین بود که تعریف از ملت اسرائیل کرد؛ همه این حرف‌ها را زده این ملعون (مشایی) و من یادم هست» گفتنی است وی نیز از اتهام تهدید به قتل مشایی، رییس دفتر رییس جمهور وقت، تبرئه شد.


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست