یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

سیدنی: اعتراض جهت محکوم کردن اعدام و حمایت از اعتصاب عمومی در کردستان و ایران


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۱ شهريور ۱٣۹۷ -  ۱۲ سپتامبر ۲۰۱٨* جمهوری اسلامی را از مرگ گریزی نیست

رژیم جنایتکار اسلامی ایران با اعدام رامین حسین پناهی، لقمان و زانیار مرادی در بامداد شنبه ۱۷ شهریور، برگ دیگری بر پرونده تاریخ ٤٠ ساله جنایات بیشمارش افزود. همچنین بفاصله چند ساعت از اعدام این عزیزان، اردوگاه احزاب دمکرات کردستان در عمق ۲٠٠ کیلومتری خاک کردستان عراق را مورد حمله موشکی قرار داد که در نتیجه آن پانزده کادر و پیشمرگ این احزاب کشته و دهها نفر بشدت زخمی شدند

قتل رامین، لقمان و زانیار در شرایطی رقم خورد که کمپین وسیعی در داخل و خارج ایران در حمایت از آنها و برای لغو حکم اعدام در جریان بود، کمپینی که هزاران نفر از اقصا نقاط جهان فعالانه در آن شرکت کردند و توجه و سمپاتی دهها هزار انسان شریف و عدالتخواه را بهمراه داشت.

این جنایت ،دهن کجی آشکار جنایتکاران حاکم بر ایران به اعتراضات جهانی و کمپین انزجار از اعدام و شکنجه، و در عین حال اعلان جنگی آشکار به مردم کردستان با هدف زهر چشم گرفتن و ایجاد فضای رعب و وحشت است.

کور خواندهاند. جبونانه و دستپاچه ،اسیران ما را اعدام کردند، تا بخیالشان رژیمشان را در انظار عموم ، مسلط بر اوضاع جلوه دهند. تا تاثیر تظاهرات و حضور عظیم و سرخ مردم شهرهای کردستان در مراسمهای یادبود شریف باجور و یارانش را کمرنگ کنند. تا با ارعاب در کردستان ، مردم ایران را که برای بزیر کشیدن این رژیم جنایتکار عزم جزم کردهاند، سرجایشان بنشانند. اما کور خواندهاند، دوره کردنکشی و الدرم بلدرمهایشان مدتهاست بسر رسیده است. حتی در سیاهچالهای وحشت و شکنجه شان هم نمیتوانند ما را، اسیران ما را و رفقای ما را ساکت کنند و به تمکین وادارند.
صدها انسان شریف، فعال مدنی و کارگری و اجتماعی با اتهامات واهی ، تحت غیر انسانی ترین شرایط در سیاهچالهای رژیم بسر میبرند، اما رژیم نتنها قادر به در هم شکستن عزم و اراده انقلابی و آزایخواهانه شان نبوده، بلکه این فعالان ،مبارزاتشان را از همان حصارها و سلولها پی میگیرند، روحیه میدهند و خوشبینی ایجاد میکنند.

جمهوری اسلامی، در خیابان با زنان، در مدارس و دانشگاه با جوانان و در کارگاه و کارخانه با کارگران طرف است، دوره دوره ماست، دوره مردم بجان آمده و متنفر از قوانین و دم و دستگاه ارتجاع و سرکوب، دوره مردم محروم و کارد به استخوان رسیده و تشنه آزادی و برابری. است

هر جنایت رژیم به تنفر عمیقتر و وسیعتر مردم دامن میزند و روزشمار بزیر کشیدن این سیستم کثیف و ضد انسان را پیشتر میکشد. رژیم اسلامی رفتنی است و اینها تقلاهای واپسین و زبونانه یکی از جنایتکارترین رژیمهای تاریخ بشر است، این تقلاها نه تنها قادر به نجاتش نیستند بلکه بیشتر و بیشتر رژیم را به منجلاب مرگ فرو میبرد.

کردستان روز چهارشنبه ۲۱ شهریور ، یکصدا و سراسر در اعتصاب خواهد بود، جا دارد مردم سراسر ایران در همسرنوشتی و حمایت از مردم   در کردستان یکپارچه به این حرکت انسانی و رادیکال بپیوندند، جمهوری اسلامی دشمن مشترک همه ماست.

ما جمعی از فعالین سیاسی مقیم سیدنی که بسهم خود کوشیدیم، در جریان کمپین دفاع از رامین حسین پناهی و دیگر زندانیان سیاسی و علیه اعدام ، صدای حقخواهی این عزیزان باشیم، ضمن ابراز همدردی با خانواده و بستگان این عزیزان و قربانیان حمله موشکی به اردوگاههای احزاب دمکرات کردستان، بر ضرورت جوابگویی قاطع ، سراسری و توده ای به این اقدامات جنایتکارانه رژیم تاکید ، و حمایت خود را از فراخوان اعتصاب عمومی جریانات چپ و سوسیالیست اعلام میکنیم .
ما همچنین ، همگام و همزمان با نیروهای آزادیخواه و مردم شریف در دیگر کشورها ، آکسیونی اعتراضی را در مرکز شهر سیدنی برای روز چهارشنبه ۱۲ سپتامبر فرامیخوانیم.

گرامی باد یاد جانباختگان اخیر و تمامی قربانیان ماشین کشتار رژیم اسلامی
سرنگون باد جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی و برابری

کمیته دفاع از مبارزات مردم ایران_ سیدنی استرالیا


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست