یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شبکه همبستگی: اعدام زندگی در رژیم جمهوری اسلامی هم چنان ادامه دارد!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۲۱ شهريور ۱٣۹۷ -  ۱۲ سپتامبر ۲۰۱٨


رامین و زانیار و لقمان سه جوان ُکرد ایرانی نیز به هزاران جان شیفته ای پیوستند که طی ۴۰ سال گذشته به جرم دگراندیشی و آزادیخواهی و دفاع از حقوق بشر در ایران زیر سلطه حکومت مطلقه ولایت فقیه به قتل رسیده اند. درخواست ها و اعتراض های مجامع و شخصیت های بین المللی مدافع حقوق بشر، گروهها و شخصیت های سیاسی و مدافع حقوق بشر ایرانی و ضجه ها و التماس های مادران و خانوادهای زجردیده ای که چند سال در پشت درهای زندان برای فرزندان خود دادخواهی کردند، هیچ کدام مانع اعدام این سه جوان کرد که بارها فریاد بیگناهی خود را از درون شکنجه گاههای جمهوری اسلامی به گوش مردم ایران رساندند نگردید. آری رامین و زانیار و لقمان اعدام شدند تا حکومتی که بنیاد خود را بر زندان و شکنجه، اعدام و کشتار، دزدی و چپاول و به فقر و ورشکستگی کشاندن کشور و مردم ایران نهاده است، به جهانیان و مردم ایران بگوید: از راهی که از چهل سال قبل در پیش گرفته است حتی در شرایط ضعف و زبونی باز نخواهند گشت و سرکوب و زندان و شکنجه و اعدام آزایخواهان و مدافعان حقوق بشر در ایران را در هر شرایطی تنها داروی نجات بخش حیات خود میداند!

سه جوان کرد اعدام شدند تا حکومتی که هم اکنون در ضعف کامل بسر میبرد و با بحرانهای مختلف و روزافزون مواجه است قدرقدرتی کاذب خود را به رخ شهروندان ایرانی بکشد، جوانه های نور و امید به آزادی را در دل ایرانیان بخشکاند، سایه یأس و ناامیدی را در دلها گسترش دهد و با گستاخی تمام به فعالان سیاسی و حقوق بشری در ایران و جهان بگوید که تلاش و فعالیت آنان برای دفاع از کرامت و شرافت انسان ایرانی و اجرای اعلامیه جهانی حقوق بشر در این کشور بیهوده است.

جمهوری اسلامی ایران همانند حکومت طالبان افغانستان و داعش عراق و سوریه برای افکار عمومی جهانیان و قوانین بین المللی که متضمن آزادی ها و حقوق بشر است پشیزی ارزش قائل نیست و همچنان بی هراس از افکار عمومی مردم ایران و جهان میتواند مانند گذشته مردم ایران را در اسارت خود نگهدارد و اجرای قوانین ضدبشری را در این کشور سرلوحه اعمال و رفتار خود قرار دهد، غافل از اینکه توسل به جنایت و ایجاد رعب و وحشت در میان شهروندان ایرانی نمیتواند رهبران و دستگاه قضائی جمهوری اسلامی را از سرنوشت شوم و آینده محتومی که در انتظارشان است برهاند، چرا که در آینده ای نه چندان دور دست عدالت گریبان عاملان و آمران دهها هزار قتل سیاسی در ایران را خواهد گرفت و آنان را شرمسار در مقابل مردم دادخواه ایران خواهد نشاند و به تمامی جنایات و اعمال ضدبشری آنان رسیدگی خواهدکرد. بی تردید جنایت بی کیفر نخواهد ماند.

در آستانه شرکت حسن روحانی در مجمع عمومی سازمان ملل متحد، ما نهادهای ایرانی مدافع حقوق بشر و امضا کنندگان این بیانیه از ایرانیان شریف تبعیدی و هموطنان که در کشورهای خارج ساکن هستند درخواست میکنیم که به هرشکل ممکن نسبت به اعدام سه جوان بیگناه اعتراض کرده و خواهان آزادی فوری و بدون قید و شرط زندانیان سیاسی - عقیدتی در ایران شوند و اجازه ندهند رئیس جمهور حکومت اسلامی و همراهان ایشان یکبار دیگر با دروغ و عوامفریبی مدعی "استقلال قوه قضائیه" در ایران گردند و خود را در جنایاتی که در ایران مرتکب می‌شوند غیرمسئول جلوه دهند. ما به سهم خود چهره فریبکار نمایندگان جمهوری اسلامی را افشا خواهیم کرد و خواهان لغو مجازات اعدام و آزادی زندانیان سیاسی - عقیدتی و محاکمه و مجازات عاملان و آمران این جنایات در ایران خواهیم شد.

ما نهادهای ایرانی مدافع حقوق بشر در ایران همچنین حمله موشکی و جنایتکارانه سپاه پاسداران به دفتر حزب دمکرات کردستان ایران در اقلیم کردستان عراق را که منجر به کشته و مجروح شدن دهها نفر از رهبران و اعضای این حزب گردیده است، محکوم میکنیم و در درجه اول خواهان پیگیری این کشتار تروریستی جمهوری اسلامی توسط دولت عراق و مسئولان اقلیم کردستان در سازمان ملل متحد می باشیم. بدیهی است که هر گونه کوتاهی از جانب دولت عراق و مقامات اقلیم کردستان عراق در پیگیری این کشتار تروریستی در سازمان ملل متحد، آنان را مظان همدستی با حکومت اسلامی در ارتکاب این جنایت فجیع قرار میدهد.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

شهریور ۱۳۹۷

امضاء:

۱ - انجمن زنان ایرانی - مونترال

۲ - انجمن تئاتر ایران و آلمان ـ کلن

۳ - انجمن جمهوریخواهان ایران - پاریس

۵ - انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران - هامبورگ

۶ - انجمن همبستگی ایرانیان - تگزاس

۷ - بنیاد اسماعیل خویی

۸ - حامیان مادران پارک لاله - دورتموند

۹ - حامیان مادران پارک لاله - هامبورگ

۱۰ - حامیان مادران پارک لاله - فرزنو

۱۱ - شبکه همبستگی ملی فرزنو - کالیفرنیا

۱۲ - فدراسیون اروپرس

۱۳ - کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

۱۴ - کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

۱۵ - کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی - پاریس

۱۶ - کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - شیکاگو

۱۷ - مادران صلح مونترال

۱۸ - نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»

۱۹ - همبستگی برای حقوق بشر در ایران - کلگری

۲۰ - همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) - مونترال

۲۱ - همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) - نیویورک

۲۲ - همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) - لوس آنجلس

۲۳ - سایت گزارشگران


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست