یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

فراخوان حزب سوسیالیست انقلابی ایران به اعتصاب عمومی در کردستان


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۹ شهريور ۱٣۹۷ -  ۱۰ سپتامبر ۲۰۱٨


فراخوان حزب سوسیالیست انقلابی ایران
به اعتصاب عمومی در کردستان علیه جنایات جمهوری اسلامی
چهارشنبه ٢١ شهریور ١٣٩٧
و ضرورت حمایت کلیه احزاب و شهروندان آزادیخواه
در کل کشور از اعتصاب!

کارگران و آزادیخواهان!

در مقابل افسار گسیختگی و جنایات جمهوری اسلامی باید در بعد سراسری و اجتماعی ایستاد! از اینرو ما نیز به سهم خود شهروندان مبارز جامعه کردستان را فرامیخوانیم روز چهارشنبه یکپارچه دست به اعتصاب بزنند و با پاسخ مثبت دادن به فراخوان اعتصاب و عملی کردن آن در همه سطوح جامعه، انزجار و تنفر عمیق خود را یکبار دیگر علیه جنایت جمهوری اسلامی اعلام نمایند. همزمان از کلیه کارگران و شهروندان و احزاب سوسیالیست و مترقی در سراسر کشور نیز میخواهیم با حمایت از این اقدام ضروری سیاسی-اعتراضی، و با اعلام مجدد خشم و تنفر خود از اعدام و تروریسم و افسارگسیختگی جمهوری اسلامی، با این حرکت همگام شوند.

مردم آزادیخواه! این رژیم در ادامه جنایات بیوقفه خود، در روز شنبه ١٧ شهریور ١٣٩٧ با اعدام جنایتکارانه رامین حسین پناهی و لقمان و زانیار مرادی، و ساعاتی بعداز آن جنایت، با یورش تروریستی گسترده ای به مراکز ”حدک“ و ”حدکا“ در عمق خاک کردستان عراق، گام دیگری در جهت اقدامات سبعانه و آدمکشی خود برداشت. این یورشها باید جواب بگیرند! این رژیم با این اقدامات وحشیگرانه که در کل کشور آنرا گسترش داده است، میخواهد با ایجاد فضای جو و ارعاب و ترور راه فرار از بحرانهای عمیق خود و اعتراضات سیاسی- اجتماعی و مبارزات گسترده کارگری و آزادیخواهانه در چهار گوشه کشور علیه خود بیابد. با اعتصاب گسترده در روز چهار شنبه این هفته و حمایت سراسری گسترده شهروندان و احزاب مترقی سراسر کشور از اعتصاب یکبار دیگر نشان خواهیم داد که نه تنها این رژیم وحشی راه فراری ندارد، نه تنها با این جنایات مرعوب نخواهیم شد، و این جمهوری جانی اسلامی هر اندازه از ما آزادیخواهان و مخالفین خود را نیز بکشد، سرآنجامی جز نابودی و سرنگونی اش، و دستگیری و محاکمه و مجازات سخت تک تک سران و عناصر جنایتکارش، پیش روی خود ندارد و نخواهد داشت!

روز چهارشنبه ٢١ شهریور همه مراکز کار و ترافیک و بازار را در اعتراض به جنایات جمهوری اسلامی تعطیل کنیم!، و با اعلام نه به اعدام! نه به تروریسم و جنایت جمهوری اسلامی!، و به هدف تامین اتحاد و پیشروی جنبش آزادیخواهی در جهت سرنگونی انقلابی جمهوری اسلامی و تحقق یک جامعه آزادی و برابر و سوسیالیستی هر چه با شکوهتر اعتصاب سیاسی و هدفمندی را، که بدون تردید مورد حمایت طبقه کارگر و اکثریت شهروندان آزادیخواه متنفر از جمهوری اسلامی در کل کشور نیز میباشد، به پیش ببریم.

مرگ بر جمهوری اسلامی!
زنده باد آزادی ،برابری، سوسیالیسم!
حزب سوسیالیست انقلابی ایران
١٩ شهریور ١٣٩٧ - ١٠ سپتامبر ٢٠١٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست