یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی تاریخ - یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حزب حکمتیست (خط رسمی): با تعرض رژیم متحدانه مقابله کنیم!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
دوشنبه  ۱۹ شهريور ۱٣۹۷ -  ۱۰ سپتامبر ۲۰۱٨


اعدام سه زندانی سیاسی (رامین حسین پناهی، لقمان و زانیار مرادی) و موشک باران مقرهای حزب دمکرات کردستان و حزب دمکرات کردستان ایران در خاک عراق، موجب نفرت مردم سراسر ایران و کردستان علیه جمهوری اسلامی شده است.

جمهوری اسلامی این جنایات را با هدف واهی ایجاد رعب و وحشت و عقب راندن اعتراضات و خیزش های مردم برای به زیر کشیدن حاکمیت سیاه خود، انجام می دهد. اعدام در سنندج، تهران، شیراز و زاهدان، حمله به دفاتر احزاب اپوزیسیون در خاک کردستان عراق، دستگیری های وسیع دانشجویان در سراسر کشور و احکام سنگین زندان به آنها، همه و همه بخشی از تعرض حاکمیت به مردمی است که به چیزی کمتر از رفتن جمهوری اسلامی رضایت نمیدهند.

جمهوری اسلامی مذبوحانه تلاش می کند با بهانه و اتهامات دائمی و شناخته شده خود مانند "مقابله با تروریسم" و "تحریکات آنطرف مرزها"، حمله اخیر به مقرهای دو حزب دمکرات و اعدام سه زندانی سیاسی را توجیه کند. تلاش میکند مبارزه مردم در کردستان را از سویی محلی و از سوی دیگر تابعی از تحرکات "آنطرف مرزها" قلمداد کرده و از کل مبارزات مردم ایران جدا کند.

اما جنبش توده های محروم برای سرنگونی جمهوری اسلامی جنبشی است سراسری که یک سر آن در تهران و اصفهان، اهواز، اراک و شیراز و .... یکسر آن در سنندج، مریوان و.... است. همین واقعیت لرزه بر اندام سران جمهوری اسلامی انداخته است. جنایات جمهوری اسلامی در هر کجای ایران تعرض به کل جامعه و برای سرکوب وارعاب کل مردم و بخشی از سرکوب جنبشی است که برای به زیر کشیدن رژیم به میدان آمده است.

کارگران و زحمتکشان و مردم محروم کردستان، در چهار دهه حیات ننگین جمهوری اسلامی و همزمان با خیزش توده ای محرومان سراسر ایران علیه فقر، محرومیت و سرکوب و برای جامعه ای مرفه و آزاد به اشکال مختلف و ممکن مبارزه کرده اند. کمونیست ها و کارگران کردستان در محور این مبارزه و تلاش برای سازماندهی و متحد و هماهنگ کردن آن هستند. همبستگی و پیوستگی سازمانیافته این جنبش رمز پیروزی آن است.

تعرض وحشیانه جمهوری اسلامی با اعدام زندانیان سیاسی و کشتار مخالفین خود، ذره ای از عزم و اراده ی توده های محروم برای خاتمه دادن به فقر و فلاکت و گرسنگی و ستم و سرکوب کم نمی کند. مردم کردستان و سراسر ایران بطور قطع با جنایات جمهوری اسلامی، نظامی کردن جامعه و ایجاد فضای رعب برای زهر چشم گرفتن از مردم، مقابله خواهند کرد.

حزب حکمتیست (خط رسمی) ضمن محکوم کردن ترور و اعدام دولتی و حمله به مقرهای احزاب اپوزیسیون و همدردی با خانواده قربانیان این جنایت، کمونیست ها و کارگران و زحمتکشان و محرومان در سراسر ایران را به مقابله ای هماهنگ و سازمانیافته و متحدانه علیه جمهوری اسلامی، ماشین سرکوب آن و جهت خنثی کردن توطئه هایش برای تفرقه در صفوف جنبش متحدانه ی مردم فرا می خواند.

مرگ بر جمهوری اسلامی
زنده باد آزادی، برابری، حکومت کارگری

حزب کمونیست کارگری حکمتیست (خط رسمی)
١٨ شهریوی ١٣٩٧ ( ٩سپتامبر ٢٠١٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست