یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دو زندانی سیاسی در ارومیه به ۱۱ سال حبس در تبعید محکوم شدند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱٨ مرداد ۱٣۹۷ -  ۹ اوت ۲۰۱٨


حسن گلوانی، اهل نقده و واحد بهبهانی، اهل پیرانشهر که پیشتر در تاریخ ۱۴ ادیبهشت ماه سال جاری بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شده بودند در تاریخ ۱۰ مرداد ماه توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه جمعا به یازده سال حبس در تبعید محکوم شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، حسن گلوانی فرزند احمد اهل نقده و واحد بهبهانی فرزند مصطفی اهل پیرانشهر که پیشتر در تاریخ ۱۴ ادیبهشت ماه سال جاری توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان ارومیه منتقل شده بودند در تاریخ ۱۰ مرداد ماه ۱۳۹۷ توسط شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو، به ترتیب به ۵ سال حبس در تبعید در زندان اردبیل و ۶ سال حبس در تبعید در زندان قزوین محکوم شدند. اتهام آنها “همکاری با احزاب مخالف نظام” عنوان شده است.
یک منبع آگاه در ارتباط با این دو زندانی به گزارشگر هرانا گفت: “در روز ۱۰ مرداد ماه سال جاری در شعبه ۲ دادگاه انقلاب ارومیه به ریاست قاضی علی شیخلو، آقای حسن گلوانی که در بند ۳-۴ زندان ارومیه محبوس هستند به ۵ سال حبس در تبعید در زندان اردبیل و آقای بهبهانی که در بند ۱۴ زندان ارومیه محبوس هستند به ۶ سال حبس در تبعید در زندان قزوین به اتهام “هکاری با احزاب مخالف نظام” محکوم شده‌اند. این احکام قطعی نشده و هر دوی آنها از حق اعتراض خود علیه احکام صادره استفاده کرده‌اند.”

لازم به ذکر است “حسن گلوانی” و “واحد بهبهانی” هر دو پس از بازداشت به مدت ۲ ماه در بازداشتگاه اطلاعات به سر می‌بردند و پس از آن به زندان ارومیه منتقل شدند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست