یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

حمله گارد ویژه زندان رجایی شهر کرج به محل نگهداری زندانیان اهل سنت


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
پنج‌شنبه  ۱٨ مرداد ۱٣۹۷ -  ۹ اوت ۲۰۱٨


شب سه‌شنبه حدود ۸۰ تن از نیروهای گارد زندان به همراه عناصری از وزارت اطلاعات به سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ این زندان که محل نگهداری دهها تن از زندانیان سنی مذهب است حمله کرده و چند تن از آنان را مجروح و به شکل خشونت آمیزی وسایل شخصی آنان را تخریب کردند و یا با خود بردند. این سالن محل نگهداری زندانیان سنی مذهبی است که به دلیل فعالیت های دینی یا سیاسی خود در حبس به سر می برند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، ساعت ۱۱ شب سه‌شنبه ۱۶ مرداد ماه بیش از ۳۰ نفر از نیروهای وزارت اطلاعات و حدود ۵۰ تن از نیروهای سیاهپوش گارد زندان رجایی شهر کرج با باتوم و نقاب و پوشش ضد شورش مخصوص به سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ این زندان حمله کرده و ضمن تخریب و جمع آوری وسایل شخصی زندانیان چند تن از آنان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.
یک منبع مطلع در گفتگو با گزارشگر هرانا در این خصوص گفت: “حدود ساعت ۱۱ شب سه شنبه بیش از ۳۰ نفر از نیروهای ویژه وزارت اطلاعات و حدود ۵۰ تن از نیروهای گارد ویژه زندان رجایی شهر به سالن ۲۱ اندرزگاه ۷ این زندان حمله کرده و تمامی وسایل شخصی زندانیان را که قبلا با مجوز زندان و با هزینه شخصی زندانیان خریداری شده بود تخریب کرده و با خود بردند. نیروهای گارد ویژه زندان در حین حمله با فحاشی و توهین به مقدسات اهل سنت سعی در متشنج کردن فضا و به درگیری کشیدن آن داشتند و با ضرب و شتم زندانیان را به هواخوری زندان منتقل کرده و تا ساعت ۲ بعد از نیمه شب در آنجا نگه داشته شدند.”
این منبع مطلع در ارتباط با وضعیت زندانیان نیز گفت: “زندانیانی که در اثر ضرب و شتم نیروی ویژه مجروح شده بودند را به بهداری منتقل نکردند ولی ۳ تن از آن‌ها به نام‌های «عبدالرحمن سنگانی»، «نامق دلدل» و «ایوب کریمی» که به دلیل بیماری قلبی و فشارخون از حال رفته و یا در وضعیت بدی قرار گرفته بودند به بهداری زندان منتقل شده و دو تن دیگر به نام‌های «سلیمان پیروتی» و «فواد یوسفی» به دلیل وخامت حال به بیمارستانی خارج از زندان انتقال داده شدند.”

وی همچنین از انتقال حافظ توحید قریشی، زندانی اهل سنت و اهل شهر تالش در شب حمله توسط نیروهای گارد به بند ۲۰۹ اطلاعات زندان اوین خبر داد.

گفتنی است آب و برق و تلفن در این بند تا شب گذشته قطع بوده و زندانیان این سالن اجازه استفاده از هواخوری زندان را نیز نداشته‌اند.

این نخستین‌بار نیست که این‌گونه حملات به بند زندانیان اهل سنت صورت می‌گیرد. در سالیان گذشته زندانیان این سالن بارها مورد حمله و بازرسی توام با خشونت و تخریب وسایل شخصی قرار گرفته‌اند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست