یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

شلیک ۳۶ راکت از غزه به اسرائیل


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۷ مرداد ۱٣۹۷ -  ٨ اوت ۲۰۱٨به گزارش رویترز ارتش اسرائیل اعلام کرد روز چهارشنبه ۳۶ راکت از نوار غزه به سوی اسرائیل شلیک شده است. به گزارش رسانه‌های محلی بر اثر برخورد چهار موشک به منطقه سدروت در نزدیکی نوار غزه، دست‌کم ۶ نفر مجروح شدند.

سایت خبری آی‌۲۴ اسرائیل به نقل از ارتش این کشور گزارش کرد بیشتر راکت‌های شلیک شده در زمین‌های بایر فرود آمده اند. دو راکت اما در یک منطقه مسکونی منفجر شده‌اند.

شلیک ده‌ها راکت از غزه به سوی اسرائیل یک روز پس از قتل دو عضو گردان‌های عز‌الدین قسام (شاخه نظامی جنبش حماس) در جریان درگیری با سربازان ارتش اسرائیل روی داد. رهبران حماس روز گذشته اسرائیل را به پرداخت بهای سنگین تهدید کرده بودند.

ارتش اسرائیل می‌گوید در پاسخ به شلیک راکت از نوار غزه، چندین پایگاه حماس در این منطقه را هدف قرار داده است. رسانه‌های اسرائیلی از ۱۲ حمله هوایی به غزه خبر می‌دهند. همزمان شبکه خبری المیادین از انتقال دست‌کم سه زخمی حملات به شمال‌غربی غزه به بیمارستانی در این منطقه خبر داده است.

در روزهای گذشته اخباری مبنی بر لازم‌الاجرا شدن یک توافق آتش‌بس میان حماس و اسرائیل در پایان ماه جاری میلادی منتشر شده بود. به نظر می‌رسد ادامه تنش‌ها میان دو طرف، امکان برقراری چنین آتش‌بسی را با مشکل مواجه می‌کند. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست