یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

بیماران مبتلا به ایدز برای درمان سایر بیماری‌ها پذیرش نمی‌شوند


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۷ مرداد ۱٣۹۷ -  ٨ اوت ۲۰۱٨


بنا به گزارش خبرگزاری ایسنا, معاون پیشگیری و درمان مرکز درمان سازمان بهزیستی کشور مسئولان وزارت بهداشت را زیر سوال برده و گفته «بیمارانی که مبتلا به ایدز هستند برای درمان سایر بیماری‌هایشان نظیر بیماری‌های قلبی، داخلی، جراحی‌ها و.. در هیچ دانشگاه علوم پزشکی و بیمارستانی پذیرش نمی‌شوند». فرید براتی سده از وزارت بهداشت پرسیده «بیماران مبتلا به HIV برای درمان بیماری‌هایی غیر از HIV که دارند، باید به کدام بیمارستان ارجاع داده شوند؟»

این سخنان در واکنش به خبری منتشر شده مبنی بر ابتلای ۷۸ نفر به ویروس HIV در روستای درگز چابهار و موضع‌گیری مقامات وزارت بهداشت نسبت به شیوه عملکرد سازمان بهزیستی مطرح شده است. رییس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت ادعا کرده بود که «برنامه آموزش پیشگیری و مراقبت HIV یک برنامه گسترده چندبخشی بوده که تاکنون توسط دانشگاه علوم پزشکی مربوطه با حمایت وزارت بهداشت به تنهایی اجرا شده است». وی خواستار این شده بود که «سایر سازمان ها از جمله سازمان بهزیستی نیز وظایفی را که برنامه چهارم استراتژیک کشور برعهده آنها قرار داده است، در منطقه یاد شده به اجرا گذارده و این وظایف را با قدرت هرچه بیشتر انجام دهند».

معاون پیشگیری و درمان مرکز درمان سازمان بهزیستی کشور نیز اعتبار تخصیص یافته به این سازمان برای اجرای برنامه چهارم استراتژیک در سال گذشته را ۲۸۰ میلیون تومان اعلام کرده و در پاسخ به وزارت بهداشت گفته «بهتر است خود دوستان وزارت بهداشت که هم برنامه استراتژیک چهارم را نوشته‌اند، هم سفرهای برنامه استراتژیک را می‌روند و هم اعتبارات مربوطه را می‌گیرند، بگویند که چه قدر اعتبار به سازمان بهزیستی برای اجرای این برنامه پرداخت کرده‌اند؟ طی چند سال گذشته که برنامه استراتژیک نوشته شده است، تنها سال گذشته وزارت بهداشت از بودجه‌ای که از وزارت کشور گرفته بود، ۲۸۰ میلیون تومان در اختیار بهزیستی برای اجرای برنامه استراتژیک قرار داد».

رئیس اداره بهزیستی چابهار روز گذشته از ابتلای ۷۸ نفر به ویروس HIV در روستای درگز چابهار خبر داده و گفته بود «بهتر بود این آمار از طریق مرکز بهداشت شهرستان رسما اعلام می شد اما شاید ملاحظه‌کاری آنها بدلیل توریستی بودن شهرستان و محرمانه بودن این دست اطلاعات آماری است».


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست