یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پیام حزب چپ ایران (فدائیان خلق) به چهارمین همایش همبستگی جمهوری‌خواهان ایران


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۷ مرداد ۱٣۹۷ -  ٨ اوت ۲۰۱٨


دوستان گرامی!
برگزاری چهارمین همایش "همبستگی جمهوری‌خواهان ایران" را به شما شادباش می گوئیم و امیدواریم همایش در این دو روز گفتگوهای راه گشائی را پیرامون اوضاع سیاسی کشور و منطقه و امر همکاری و اتحاد نیروهای جمهوریخواه پیش برده و تصمیمات ضرور را در این در این راستا اتخاذ نماید.

همایش شما زمانی برگزار می شود که از یکسو اعتراضات سراسر کشور را فرا گرفته، جمهوری اسلامی مشروعیت خود را در بین مردم ایران بیش از پیش از دست داده و با بحران کارائی روبرو است و از سوی دیگر بدنبال خروج امریکا و اعمال تحریم های اقتصادی دولت ترامپ، بحرات اقتصادی تشدید یافته، تهدید و خطر درگیری بین دو کشور افزایش پیدا کرده است.

دوستان عزیز!
جمهوری اسلامی طی چهار دهه حاکمیت سیاهش نشان داده است که وجودش بحران زاست. تحت حاکمیت جمهوری اسلامی فساد و دزدی و فحشا رشد چشمگیری نموده و تبعیض قانونی شده است. برابری مردم نه در قانون و نه در برابر قانون، وجود ندارد. در این سالها هر صدای حق طلبانه ای با سرکوب پاسخ داده شده است. این حکومت نه می خواهد و نه با این قانون اساسی و این ساختار سیاسی می تواند تغییر کند. راه غلبه بر بحران همه جانبه ای که جامعه ما را فرا گرفته است گذار از جمهوری اسلامی به یک جمهوری دموکراتیک مبتنی بر جدائی دین و دولت است.

ما بر این باوریم که استقرار یک جمهوری دموکراتیک به جای حکومت جمهوری اسلامی کار مردم ایران بوده و با اتکاء به نیروها و نهادهای دمکراتیک و جنبش های اعتراضی می تواند تحقق یابد. برای تحول دموکراتیک در کشور ضروری است نیروهای جمهوریخواه متحد شوند. امروز این حکومت نه مشروعیتی در درون و نه متحدی در بیرون از مرزها دارد. ما امیدواریم که همایش چهارم همبستگی جمهوری خواهان بتواند به سهم خود برای فشردن صفوف نیروهای جمهوری خواه، راهکارهای روشن و تصمیمات راهگشا اتخاذ نماید.

دوستان عزیز!
جای خوشحالی است که در پاسخ به ضرورت بیان شده، شما و ما، همراه با اتحاد جمهوریخواهان ایران و سازمان های جبهه ملی ایران در خارج از کشور وارد روند گفتگو و همکاری شده ایم. امیدواریم این گفتگو و همکاری گسترش یابد و به شکل گیری ثقل نیروهای هر چه پر شمارتری از تشکل های جمهوریخواه بیانجامد. ما دست همه جمهوریخواهانی که برای گذار از جمهوری اسلامی به یک جمهوری مبتنی بر جدائی دین و دولت مبارزه می کنند و برای دستیابی به ایرانی آزاد و آباد به جنبش های اجتماعی مردم کشورمان تکیه دارند، به گرمی می فشاریم.

بار دیگر برای همایش شما آرزوی موفقیت می کنیم.

هیئت سیاسی ـ اجرائی حزب چپ ایران (فدائیان خلق)
۱۲ مردادماه ۱۳۹۶ (۳ اوت ۲۰۱۸)


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۱)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست