یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

دو اطلاعیه از حزب کمونیست کارگری ایران


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
چهارشنبه  ۱۷ مرداد ۱٣۹۷ -  ٨ اوت ۲۰۱٨


اعتصابات سراسری کارگران راه آهن با قدرت ادامه دارد

از صبح روز ١٦ مرداد اعتصاب کارگران خط و ابنیه فنی راه آهن کشور وارد نوزدهمین روز شد. این اعتصاب بنا بر فراخوانی سراسری از ٢٩ تیر آغاز شده است. شورای هماهنگی کارگران و کارکنان نگهداری خط و ابنیه فنیراه‌آهن در اعتراض به عدم پاسخگویی به خواستهای کارگرانطی بیانیه ای به ادامه اعتصابات سراسری و بر پایی تجمعات اعتراضی در شهرهای مختلف فراخوان داد.

اعتصاب کارگران راه آهن در حال گسترش است و هر روز کارگران راه آهن در شهرهای بیشتری به اعتصابات سراسری کارگران راه آهن می پیوندند. آخرین خبرها حاکیست که در پانزدهم مردادماه کارگران راه آهن در مناطق سیرجان،بندرترکمن و سرخس به این اعتصابات پیوستند. در شانزدهم مردادماه نیز کارگران سیرجان، احمدآباد و کهه در هرمزگانبه اعتصاب خود ادامه دادند. به این ترتیب در شهرهای استان آذربایجان، خراسان، لرستان، مرکزی، سیستان و بلوچستان و شهرهایی از استانهای جنوبی کارگران در اعتصاب هستند. در نتیجه این اعتصابات ایستگاههای راه آهن بسیاری به حال تعطیل در آمده است.

مدیران و کارفرمایان شرکتهای راه آهن در در روزهای آغاز اعتصابات در جاهایی شروع به تهدید و فشار به کارگران کردند و تحت عنوان "ایجاد اغتشاش" تلاش کردند کارگران را عقب برانند. اما کارگران متحدانه در مقابل آنها ایستاده اند. در تجمع اعتراضی کارگران راه آهن کرج کارگران با شعار خط فقر ٥ میلیون، حقوق ما یک میلیون، اعتراضشان را به سطح نازل حقوقها و تعویق پرداخت سه ماه مزد خود را اعلام داشتند. متعاقب این حرکت در ١٣ مرداد ماه ٤٠ نفر از کارگران راه آهن در کرج به اخراج تهدید شدند، ولی ادامه اعتراض یکپارچه کارگران در برابر این تهدید ها، مانع از تکرار این تعرضات و سرکوبگری ها شده است. در سرخس کارگران راه آهن با شروع اعتصاب اعلام کردند که از اعتصاب کارگران راه آهن در شهرهای دیگر حمایت میکنیم.

کارگران راه آهن بر خواست حق تشکل و حق تجمع تاکید دارند و بعلاوه بر پرداخت فوری دستمزدها، لغو قراردادهای موقت و دائمی شدن قراردادها و توقف اخراجها پافشاری میکنند. این خواستها در بیانیه شورای هماهنگی اعتراضات کارگران تاکید شده است.

بر پایی مجامع عمومی کارگری، پیوستن همه کارگران راه آهن به گروههای تلگرامی ای که از سوی همکارانشان جهت سازماندهی اعتراضات سراسری راه آهن شکل گرفته است،متحد شدن بر سر خواستهای اعلام شده در بیانیه شورای هماهنگی کارگران راه آهن و شرکت فعال خانواده های کارگران از جمله اقدامات مهم در جهت تقویت و قدرتیابی این اعتراضات است.

پیش بسوی اعتصابات سراسری کارگری
حزب کمونیست کارگری ایران
١٦ مرداد ۱۳۹۷، ٧ اوت ۲۰۱۸ 


حکم زندان و شلاق برای محمد حبیبی دهن کجی به مردم است!

حکومت اسلامی هفته گذشته در دادگاه کذایی اش برای محمد حبیبی عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران حکم ٧ سال و نیم حبس تحت عنوان تبلیغ علیه امنیت ملی و ۱۸ ماه حبس تحت عنوان اخلال در نظم عمومی و ٧٤ ضربه شلاق صادر کرده است. جرم محمد حبیبی دفاع از حقوق معلمان و کودکان و مردم است. قضات جنایتکار و کودن حکومت اسلامیبا محکوم کردن محمد حبیبی میخواهند به مردم میلیونی ایران چنگ و دندان نشان دهند. این گستاخی حکومت را نباید بی پاسخ گذاشت. محمد حبیبی دقیقا به دلیل ایستادگیش در برابر حاکمین منفور و دفاع از حقوق کودکان و معلمان و مردم،محبوب همه مردم است و باید فورا آزاد شود. این حکم ما مردم است.

حزب کمونیست کارگری دستگیری و زندانی کردن محمد حبیبی و صدور احکام سنگین زندان و شلاق برای او را شدیدا محکوم میکند و همه مردم را به اعتراض به این حکم ضد انسانی به هر شکل ممکن فرا میخواند. در اعتراضات و تظاهرات علیه حکومت یک شعار ما باید آزادی محمد حبییبی و همه زندانیان سیاسی باشد. با قاطعیت علیه جانیان حاکم بایستیم. اینها باید بروند و سرنگونشان میکنیم. محمد حبیبی و همه عزیزان در بندمان را آزاد خواهیم کرد.

زندانی سیاسی آزاد باید گردد!
زنده باد انقلاب انسانی برای جامعه انسانی
حزب کمونیست کارگری ایران


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست