یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

تورنتو: آکسیون مبارزاتی در حمایت از خیزش های توده ای


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۶ مرداد ۱٣۹۷ -  ۷ اوت ۲۰۱٨


روز شنبه چهارم آگوست ۲۰۱٨، فعالین چریکهای فدایی خلق ایران در تورنتو، در همبستگی با مبارزات جاری توده های مبارز در ایران و در اعترض به سرکوبگری های جمهوری اسلامی، آکسیون مبارزاتی ای در میدان "مل لستمن" تورنتو برگزار کردند. هدف از برگزاری این آکسیون مبارزاتی و افشاگرانه، اعلام تداوم حمایت نیروهای مبارز و انقلابی از جنبش گرسنگان ایران است که به رغم ماه ها سرکوب قهرآمیز دژخیمان حاکم ، هنوز با فداکاری توده های به پاخاسته جریان دارد و خواب خوش را از استثمارگران حاکم گرفته است. در این حرکت مبارزاتی سخنرانی هایی به زبان فارسی و انگلیسی ایراد شدند که در آنها ضمن دفاع از مطالبات مردم، بر ضرورت سرنگونی رژیم جمهوری اسلامی و قطع وابستگی به امپریالیست ها ، به وسیله انقلاب توده ها تاکید شده بود. در محل تظاهرات ، بنر های مختلفی حاوی شعارها و مطالبات مردم به پا خاسته قرار داده شده بود که عابران با توقف و مشاهده‍ی آنها تا حدی در جریان خواستها و مطالبات مردم بپاخاسته ایران قرار می گرفتند.
رهگذران پس از مشاهده عکس ها و توضیحات رفقا بدون استثنا، چه ایرانی و چه غیرایرانی، حمایت خود را از مبارزات مردم انقلابی ایران و آکسیونی که در دفاع از این مبارزات برگزار شده بود اعلام می کردند. بسیاری از این افراد، حمایت خود را در قالب کلماتی بسیار احساس برانگیز بیان می کردند. حمایت های عابرین از این آکسیون در طول تاریخ سال ها فعالیت سیاسی در تورنتو کم نظیر بود و تاکنون به این حد دیده نشده بود که مردم تورنتو احساسات خود را به این شکل در حمایت از زحمتکشان تحت ستم در ایران با جملاتی مثل "قلب ما با شماست و برای مردم ایران آرزوی پیروزی داریم" بیان کنند. یک مورد قابل توجه دیگر نیز عبور خانواده های مزدوران جمهوری اسلامی از کنار آکسیون و نگاه های خشم آلود آنها به رفقا بود که می دیدند که سایه مبارزات مردم ایران و حامیان آنها در اینجا نیز دست از سر رژیم و ایادی اش بر نمی دارد. البته خانواده های مزدوران رژیم که در سالهای اخیر بسیاری شان از سر ترس از مبارزات مردم به کانادا فرار کرده اند، جواب شایسته را از برگزارکنندگان آکسیون گرفتند.
یکی دیگر از نکات جالب این حرکت این بود که کارمندان شهرداری که دستور داشتند بخشی از خیابان را جهت تعمیرات، خالی نگه دارند، وقتی جهت اطلاع این امر به رفقای برگزار کننده تظاهرات رجوع کردند ، اول حمایت قلبی خود را از آکسیون و مبارزات زحمتکشان ایران و سرنگونی جمهوری اسلامی اعلام کردند.
آکسیون چهارم آگوست که به فراخوان فعالین چریکهای فدائی خلق از ساعت شش بعد از ظهر شکل گرفته بود ضمن افشاگری علیه سرکوبگری های جمهوری اسلامی علیه کارگران و ستمدیدگان ، با موفقیت پایان یافت.
جمهوری اسلامی ، با هر جناح و دسته ، نابود باید گردد!

فعالین چریکهای فدائی خلق ایران در تورنتو - کانادا
چهارم آگوست ۲۰۱٨


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست