یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی: حکم زندان و شلاق محمد حبیبی شدیدا محکوم است!


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۴ مرداد ۱٣۹۷ -  ۵ اوت ۲۰۱٨


محمد حبیبی، عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان، با پرونده سازی و پاپوش دوزی نخ‌نمای دستگاههای اطلاعاتی و قوه قضائیه به ۷ سال و نیم زندان به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت و ۱۸ ماه زندان به اتهام اخلال در نظم عمومی و ۷۴ ضربه شلاق و همچنین ۲ سال ممنوعیت فعالیت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌های سیاسی و اجتماعی و ممنوعیت خروج از کشور به عنوان مجازات تکمیلی محکوم گردید!
محمد حبیبی از چهره‌های سرشناس و محبوب اعتراضات معلمین را در ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ در محل کارش درهنرستان کامپیوتر شهریار با ضرب وشتم شدید، اسپری فلفل و‌ با تهدید اسلحه‌ای که روی سرش نشانه گرفته بودند، در مقابل چشم شاگردانش دستگیر کردند.
قوه قضائیه در اثر موج اعتراضات وسیع وفشارهای بین‌المللی ناچار شد بصورت موقت اما به قید وثیقه سنگین او را از زندان آزاد کند. پس از مدت کوتاهی، وی مجددا در ۲۰ اردیبشهت ۱۳۹۷ در تجمع اعتراضی شاغلین و بازنشستگان به مناسب هفته معلم، مقابل سازمان برنامه و بودجه با حمله مأموران امنیتی به این تجمع بدون هیچ توضیح قضایی، دستگیر و به زندان منتقل گردید. وی به‌دلیل ضرب و شتم هنگام دستگیری، دچار صدمات جدی جسمانی شد و علیرغم تأکید پزشک قانونی جهت استفاده از امکانات پزشکی در خارج از زندان، از امکانات دارو و درمان محروم گردید!

رژیم اسلامی رهبران اعتراضات معلمان را به زندانهای طویل المدت محکوم می‌کند تا به خیال خام خود با ایجاد فضای رعب و وحشت صدای عدالتخواهی جامعه فرهنگیان علیه فقر و نابرابری را خاموش کند.
این تقلا و دست و پا زدن‌های زبونانه حکومتی است که در سراشیب سقوط، ناتوان‌تر از پیش در مقابل موج عظیم اعتراضات سراسری قرار گرفته است. این پرونده سازی وپاپوش دوزی‌ها هم دیگر بی‌اثر شده است! تظاهراتهای شجاعانه مردم معترض در دهها شهر کوچک و بزرگ پاسخ قاطع مردم به جمهوری اسلامی است!

زندانی سیاسی صدای اعتراض وجدان بیدار جامعه است! حکم زندان و شلاق محمد حبیبی را باید به کارزاری علیه رژیم اسلامی بدیل کنیم و اجازه ندهیم هیچ معلم، دانشجو و کارگری را زندان، شکنجه و دچار قتلهای خاموش کنند. زندانی سیاسی آزاد باید گردد شعار محوری جنبش اعتراضی و عدالتخواهانه مردم برای پایان دادن به زندانهای سیاسی است! تا آزادی کلیه زندانیان سیاسی به دست توانای مردم راه درازی نمانده است!

کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی
۱۴ مرداد ۱۳۹۷ـ ۵ آگوست ۲۰۱۸


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست