یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

پمپئو: درخواست‌های معافیت از تحریم نفتی ایران بررسی می‌شود


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
سه‌شنبه  ۱۹ تير ۱٣۹۷ -  ۱۰ ژوئيه ۲۰۱٨


مایک پمپئو، وزیر خارجه ایالات متحده آمریکا اعلام کرد که این کشور درخواست ارسالی کشورها برای معافیت از تحریم نفتی این کشور علیه ایران را بررسی می‌کند.

پمپئو بدون نام بردن از کشور خاصی گفت که تعداد انگشت‌شماری از کشورها از ما درخواست می‌کنند تا از تبعات ممنوعیت خرید نفت ایران که از ماه نوامبر آینده به اجرا گذاشته در امان باشند، ما این درخواست‌ها را مدنظر قرار خواهیم داد.
وزیر خارجه آمریکا این اظهارات را روز سه شنبه و در جریان مصاحبه خود در دبی عنوان کرد.

این اظهارات وزیر خارجه آمریکا در حالی عنوان شده که پیشتر ویلبر راس، وزیر بازرگانی آمریکا گفته بود:« فکر نمی‌کنم ایالات متحده در مورد تحریم‌های مرتبط با ایران استثناء و تخفیفی قائل شود.»

همچنین وزارت خارجه آمریکا نیز تاکید کرده بود که در مورد همراهی با تحریم نفتی علیه ایران، این کشور معافیتی برای متحدان خود قائل نخواهد شد.

دو ماه پیش، ایالات متحده آمریکا به طور یک‌جانبه از توافق هسته‌ای قدرت‌های جهان با ایران خارج شد و پس از این اقدام وزارت خزانه‌داری این کشور اعلام کرد که تحریم‌های گسترده اقتصادی از جمله تحریم فروش نفت ایران را از ماه نوامبر علیه این کشور به اجرا خواهد گذاشت. پیشتر ایالات متحده بارها به سایر کشورهای جهان نیز هشدار داده بود که اگر با آغاز تحریم‌های این کشور علیه ایران به مبادلات اقتصادی خود با این کشور ادامه دهند، مشمول سیاست‌های تنبیهی آمریکا خواهند شد.  


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست