یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

گزارشی از بازداشت و آخرین وضعیت عرفان رشیدی، فعال محیط زیست


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۷ تير ۱٣۹۷ -  ٨ ژوئيه ۲۰۱٨


عرفان رشیدی از فعالان سرشناس محیط زیست استان کرمانشاه، روز چهارشنبه مورخ ۱۳ تیرماه توسط نیروهای وابسته به وزارت اطلاعات در منزل خود در شهرستان پاوه بازداشت و به محل بازداشتگاه این نهاد واقع در مرکز استان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، عرفان رشیدی فعال محیط زیست، چهارشنبه شب مورخ ۱۳ تیرماه توسط نیروهای امنیتی در منزل خود در شهرستان پاوه بازداشت شد.

یک منبع نزدیک به خانواده آقای رشیدی که نخواست نامش فاش شود در گفتگو با گزارشگر هرانا ضمن تایید این موضوع توضیح داد “چهارشنبه شب نیروهایی که خود را وابسته به وزارت اطلاعات پاوه معرفی می کردند به منزل ایشان در این شهر مراجعه کردند و بعد از تفتیش منزل، ایشان را بازداشت و با خود به محل نامعلومی بردند. در روزهای اخیر تماس کوتاهی از سوی عرفان داشتیم که به خانواده گفت در بازداشتگاه اداره اطلاعات کرمانشاه به سر می برد با اینحال اطلاعات بیشتری نداد.”
عرفان رشیدی از فعالان مدنی شناخته شده منطقه غرب کرمانشاه محسوب می شود، او که عضو انجمنهای زیست محیطی محلی بود نقش فعالی در مقابله با آتش سوزی های منابع طبیعی منطقه و حمایت از حقوق حیوانات داشت.

این شهروند اهل پاوه همچنین از جمله افرادی بود که در مورد کمک رسانی به زلزله زدگان سرپل ذهاب نقش فعالی به عهده گرفته بود و در منطقه به دفاع از حقوق کارگران شهرت دارد. 


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست