یادداشت سیاسی سیاسی دیدگاه ادبیات زنان جهان بخش خبر گفتگو آرشیو  
  اجتماعی اقتصادی مساله ملی یادبود کارگری گزارش حقوق بشر ورزش گوناگون پاورقی  
   

انتقال نرگس محمدی به بیمارستان


اخبار روز: www.akhbar-rooz.com
يکشنبه  ۱۰ تير ۱٣۹۷ -  ۱ ژوئيه ۲۰۱٨


سازمان حقوق بشر ایران؛ ۹ تیر ۱۳۹۷: سازمان حقوق بشر ایران با ابراز نگرانی از وضعیت سلامت نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر، خواستار آزادی فوری و بدون قید و شرط او شد.

نرگس محمدی، مدافع حقوق بشر که به دلیل فعالیت‌های انسان‌دوستانه و مدنی‌اش، به‌ویژه علیه اعدام، به ۱۶ سال زندان (تجمیع به ۱۰ سال) محکوم شده و از سال ۱۳۹۵ در زندان به سر می‌برد، نیاز فوری به خدمات درمانی تخصصی دارد.

بنا بر اطلاع سازمان حقوق بشر ایران، نرگس محمدی که مدتی است که از درد ناحیه شکم (مشکوک به مشکل کیسه صفرا) و سنگ کلیه رنج می‌برد اما تا روز شنبه ۹ تیر از انتقال او به بیمارستان در خارج از زندان ممانعت شده بود، سرانجام امروز به بیمارستان اعزام شد.

سازمان حقوق بشر ایران ضمن اعتراض شدید به تعلل مقام‌های مسؤول در اعزام او به زندان و پافشاری بر لزوم مداوای کامل نرگس محمدی، خواستار آزادی بی قید و شرط این فعال حقوق بشر است.

محمود امیری‌مقدم، مدیر و سخن‌گوی سازمان حقوق بشر ایران، در این باره گفت: «نرگس محمدی تنها به خاطر ابراز عقیده، فعالیت‌های مسالمت‌آمیز مدنی و مخالفت با مجازات اعدام به زندان محکوم شده و نگه‌داشتن او در زندان غیر قانونی است.» امیری‌مقدم افزود: «خانم محمدی باید بلافاصله و بدون قید و شرط آزاد شود. ما از اعضای جامعه بین‌الملل، به‌ویژه کشورهایی که رابطه دوستانه‌ای با حکومت ایران دارند، می‌خواهیم تا در ملاقات با مقام‌های جمهوری اسلامی از آنان بخواهند تا نرگس محمدی و سایر زندانیان وجدان را آزاد کنند.»


اگر عضو یکی از شبکه‌های زیر هستید می‌توانید این مطلب را به شبکه‌ی خود ارسال کنید:

Facebook
    Delicious delicious     Twitter twitter     دنباله donbaleh     Google google     Yahoo yahoo     بالاترین balatarin


چاپ کن

نظرات (۰)

نظر شما

اصل مطلب

بازگشت به صفحه نخست